X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr do którego miesiąca pracowałyście ? ;)
Odpowiedz

do którego miesiąca pracowałyście ? ;)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm...to znaczy,ze skoro na poczatku bardzo zle się czułam,a teraz czuje sie fantastycznie,to powinnam wrócić do pracy ?? :D W ten syf?? :D
    Nawiasem mówiąc,to ciąża sama w sobie jest ZAGROŻONA! Wystarczy chwila w tych czasach,żeby stracić dziecko,wiec miej sobie zdanie jakie chcesz,ja na L4 bylam w zyciu moze ze dwa razy-zawsze wybieralam prace,zamiast zdrowie,wiec to chyba normalne,ze wybieram dziecko,rzucam wszystko i koniec!
    Ciążowe - kategoria B !
    Chce sie nacieszyć wolnością i tym,ze jestem w ciazy,a nie jak wczesniej-cale życie mi uciekło na pracy,ze nawet nie wiem kiedy mi te 10 lat zleciało.
    Teraz mam czas dla siebie i dla mojego brzuszka,który jest dla mnie najważniejszy.
    Praca lekka,a praca fizyczna,to dwie różne rzeczy i pewnie pracodawca powinien zapewnić ciężarnej dogodne warunki,ale ja swojemu pracodawcy nie ufam,bo zniszczy mój psychikę,wiec daj kobietko kazdej przyszłej mamie wybór,bo tylko ona wie co dla niej dobre.
    Czuje sie cudownie i dobrze mi z tym,ze mnie tam nie ma.
    Koniec i kropka.

    Foto_Anna, Sanna lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ależ dddodiii czy ja Ci czegoś zabraniam? :) cieszę się że tak doskonale czujesz się na zwolnieniu chorobowym :) Twója ciążą, Twoja praca, Twój wybór i Twoja odpowiedzialność :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i o to mi chodziło :-) i w porządku :-)

  • Beeblu Przyjaciółka
    Postów: 72 44

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 23 tygodniu i dalej czuję się w pełni sił do pracy. Pracodawca poszedł mi na rękę i mogę wychodzić po ok 5-6 godz do domu co jeszcze bardziej mi się podoba - bo mam super balans pracy i odpoczynku. Planuję pracować do ok 28-30 tc.

    Jestem teraz przeziębiona i kuruję się w domu na L4. Niestety już chodzę po ścianach bo wszystkie "domowe" obowiązki +książki+net+zakupy wydają mi się trochę nudne albo po prostu nie spełniam się jakoś specjalnie w nich.

    Generalnie myślę że wszystko zależy od rodzaju pracy, nastawienia pracodawcy do ciąży i generalnie podejścia do pracy :) Ja akurat swoją bardzo lubię - może dlatego ciężko mi z niej odejść :) Z drugiej strony słyszę od wszystkich że ciąża to jedyny czas w życiu kiedy tak naprawdę można odpocząć i mieć czas dla siebie więc już sama nie wiem co jest najlepsze.

    p19uvkcbq15t6635.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla każdego cos dobrego :-) Ktos ma fajne warunki w pracy,fajnych ludzi naokoło...to aż szkoda nie chodzić...a ktos ma jednym słowem w pracy wielki syf... Róbmy rak,żeby nam w zyciu po prostu dobrze było ;-)

    angelika 33, Beeblu lubią tę wiadomość

  • angelika 33 Koleżanka
    Postów: 42 11

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Dla każdego cos dobrego :-) Ktos ma fajne warunki w pracy,fajnych ludzi naokoło...to aż szkoda nie chodzić...a ktos ma jednym słowem w pracy wielki syf... Róbmy rak,żeby nam w zyciu po prostu dobrze było ;-)
    Tak to prawda - popieram też jestem na zwolnieniu od 8 tygodnia po wcześniejszym poronieniu .. uciążliwe wymioty nie dały mi żyć. wszystko prawie przeszło ale do pracy niestety nie wróciłam, a mam kierownicze stanowisko ale jak wspomnę, że przez tą w miarę dobrze płatną pracę lezcyłam sie 3 lata u psychiatry to aż... Boję się jak wrócę bo już szykują na mnie działa ...

    dddodiii lubi tę wiadomość

    f2w33e3kd1urm0nw.png
  • angelika 33 Koleżanka
    Postów: 42 11

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    f2w33e3kd1urm0nw.png

    f2w33e3kd1urm0nw.png
  • angelika 33 Koleżanka
    Postów: 42 11

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak poza tym to w domu z nudów już nie wyrabiam to fakt ..

    f2w33e3kd1urm0nw.png
  • EMI_KUB Znajoma
    Postów: 16 12

    Wysłany: 3 lipca 2015, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kochane,

    Ja termin mam na 24.12.2015 i do pracy zamierzam uczęszczać do ostatnich dni. Ciąża to nie choroba :)

    Scarlett2014, mnk, AnnaKliwijska lubią tę wiadomość

  • Ciri Debiutantka
    Postów: 14 8

    Wysłany: 6 lipca 2015, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    23 tydzien i nadal pracuje. I mam zamiar pracować do końca sierpnia. Umarłabym w domu

  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 8 lipca 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja też się podzielę :) Na zwolnieniu jestem od ok. 4 miesiąca,ponieważ dostałam plamień. Początkowo planowałam pracować do końca czerwca (jestem nauczycielką),aby doprowadzić moje grupy do końca i godnie się z dzieciakami pożegnać. Ale najpierw zaczęły się co i rusz zwolnienia,bo ciągle łapałam jakieś infekcje. A w końcu dostałam plamienia i przykaz od lekarza,żeby leżeć i się nie ruszać :/ Po tym,jak miałam wrócić do pracy,a wbrew regulaminowi BHP nie zlikwidowano mi dyżurów na korytarzu,wkurzyłam się i wspólnie z mężem stwierdziliśmy,że w tej sytuacji i w obliczu niedawnego zagrożenia lepiej będzie dla mnie,a przede wszystkim dla Malucha,jak zostanę w domu. Lekarz poparł ten pomysł. Nie żałuję tej decyzji,choć tęsknię za koleżankami z pracy i uczniami. Sposób,w jaki funkcjonuje mój WYPOCZĘTY organizm jest niesamowity. Czuję się zupełnie inaczej i wiem,że Młody też to odczuwa. Co więcej,po 1,5 miesiąca na zwolnieniu zagrożenie łożyska przodującego minęło,bo gdy tylko poczułam się trochę gorzej,kładłam się i odpoczywałam. Łożysko grzecznie więc powędrowało na właściwe miejsce :)

    qXNVp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja słyszę te texty-ciąża to nie choroba,to aż mi sie śmiać chce!
    Niech sie nie wypowiadają te,które nie maja żadnych powikłań i czuja sie wyśmienicie w ciazy! Kazda z nas przechodzi inaczej i niech nikt tutaj nie krytykuje kobiet,które sa na zwolnieniu !
    Są,bo muszą,albo chcą! A jak chcą,to niech z tego korzystają,a te które chca pracowac,bo nie doświadczyły zagrożenia w ciazy,to niech pracują!

    Maximka lubi tę wiadomość

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 8 lipca 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę od 15 lipca na zwolnienie :) W zasadzie zazwyczaj czuje się dobrze ale skoro mogę odpocząć to czemu nie korzystać??A poza tym coraz częściej odczuwam jakieś bóle a przy takiej pogodzie to szkoda gadać.Przez te upalne dni każde dłuższe wyjście na dwór sprawiało że brzuch zaczynał boleć i aż do tej pory kiedy nie weszłam do pomieszczenie i nie usiadłam w cieniu.Ciąża to nie choroba ale po co się męczyć zamiast odpoczywać??

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2015, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii jednego nie rozumiem. Piszesz żeby nie krytykować kobiet które idą na zwolnienie a jednocześnie oburzasz się jak ktoś pisze że ciąża to nie choroba. Dlaczego? Wnioskuje że Ty jesteś na zwolnieniu i ok, Twoja sprawa. Może chciałaś, może musiałaś nie wiem. Ale dlaczego tak się wkurzasz jak ktoś pisze że chce pracować bo ciąża to nie choroba?

    I nie zauważyłam żeby ktoś tu obrażał dziewczyny na l4 pisząc np. że są leniwe. Natomiast Ty zarzucasz pracującym że albo mają lekką prace albo nie wiedzą co to ciążą zagrożona. Czy naprawdę tak ciężko uwierzyć że są po prostu kobiety które chcąc pracować?

    I obalając Twój argument że pracują tylko te kobiety które nigdy nie miały zagrożonej ciąży. Ja miałam problemy z ciążą i dwa tygodnie leżałam niemal non stop ale jak zagrożenie minęło wróciłam do pracy i nadal uważam że ciąża jeśli rozwija się prawidłowo i ani mamie ani dziecku nic nie zagraża to nie choroba.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2015, 01:04

    Viki, kot_bury, Aqu, Ola929, PannaEvans lubią tę wiadomość

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 22 lipca 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie, ze ciaza to nie choroba;) oczywiscie trzeba o siebie i dziecko dbać, ale bez przesady. Ja jestem teraz w drugiej ciazy i chodzę do pracy i non stop słyszę od koleżanek, jaka jestem głupia, ze przychodzę zamiast iść na l4, ale dla mnie to nie w porządku...jeżeli sa prawdziwe problemy z ciaza to okej, w innym przypadku to kombinowanie i, zeby było jasne, nie mowię o sytuacji, w której ktoś pracuje w warunkach niesprzyjających, bo do takich odnosi sie nawet kodeks pracy. Nie rozumiem tylko argumentów typu "ide na zwolnienie, bo chce sie zając sobą", czyli co? Poleżeć, pochodzić na zakupy, etc., to niestety Polska mentalność, "bo mi sie należy", bo opłacam składki...tak, ale składki opłacasz, bo musisz za cis urodzić w szpitalu, musisz dostać z czego zasiłek macierzyński, a nie na to, zeby państwo miało obowiązek Ci płacić, bo chcesz poleżeć na zwolnieniu, litości.

    Oczywiscie, dyskusja na ten temat nie ma sensu, bo zawsze wywołuje skrajne emocje.

    Molcia, Viki, mnk, EwaLauren, AnnaKliwijska, BlopBlop, kot_bury, Leticia, mada87, Aqu, PannaEvans lubią tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 23 lipca 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka wrote:
    Zgadzam sie, ze ciaza to nie choroba;) oczywiscie trzeba o siebie i dziecko dbać, ale bez przesady. Ja jestem teraz w drugiej ciazy i chodzę do pracy i non stop słyszę od koleżanek, jaka jestem głupia, ze przychodzę zamiast iść na l4, ale dla mnie to nie w porządku...jeżeli sa prawdziwe problemy z ciaza to okej, w innym przypadku to kombinowanie i, zeby było jasne, nie mowię o sytuacji, w której ktoś pracuje w warunkach niesprzyjających, bo do takich odnosi sie nawet kodeks pracy. Nie rozumiem tylko argumentów typu "ide na zwolnienie, bo chce sie zając sobą", czyli co? Poleżeć, pochodzić na zakupy, etc., to niestety Polska mentalność, "bo mi sie należy", bo opłacam składki...tak, ale składki opłacasz, bo musisz za cis urodzić w szpitalu, musisz dostać z czego zasiłek macierzyński, a nie na to, zeby państwo miało obowiązek Ci płacić, bo chcesz poleżeć na zwolnieniu, litości.

    Oczywiscie, dyskusja na ten temat nie ma sensu, bo zawsze wywołuje skrajne emocje.
    W pełni popieram. Nie rozumiem właśnie gadania "bo mi się należy" i wręcz mnie wkurza. Choremu należy się zwolnienie, ale ciąża to nie choroba. Jeśli źle się czujesz- ok, nic na siłę. Ale gdy po prostu chcesz odpocząć to weź sobie urlop a nie kombinuj.
    Ja pracowałam do 6msc włącznie. Wykończyły mnie później dojazdy 20km MPK (gdzie zdażało mi się zemdleć i nie otrzymać pomocy) oraz wyjście po schodach na 3 piętro. Napuchnięte nogi odmawiały mi posłuszeństwa. Pracowałam także godzinę krócej i nie robiłam już nadgodzin- bo ciężko mi było wysiedzieć przy komputerze i intensywnie myśleć przez taki czas. A pracę mam odpowiedzialną i muszę być w pełni skupiona. Ale poza tym wszystkim chciałam pracować. Lubię swoją pracę i nie wyobrażam sobie nie pracować przez kilka drobnych niedogodności. Przeżyłam w pracy mdłości, przeżyłam zespół niespokojnych nóg i kompniaki gdy próbowałam się poprawić na krześle. Myślę, że dzięki pracy zdołałam utrzymać w miarę dobrą formę- w domu na pewno bym się rozleniwiła, jak to zrobiłam przez ostatnie 3msc ciaży.

    Summerka, Molcia, Viki, Leticia, PannaEvans lubią tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Agromi Znajoma
    Postów: 29 22

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że uaktywnił się stary spór pomiędzy "pracuję, bo chcę i do kiedy się da", a "należy mi się L4, więc biorę".

    Mnie również lekarz chciał automatycznie (bez wskazań) skierować na zwolnienie, bo "ciąża lubi lenistwo".

    Ja prowadzę działalność gospodarczą w dosyć odpowiedzialnej dziedzinie i zastępstwo za mnie nie jest prostą sprawą, poza tym zanudziłabym się na śmierć w domu, bo zwyczajnie lubię swoją pracę :) staram się tylko tak układać kalendarz, żeby jak najczęściej urywać się z roboty wcześniej i mam nadzieję pracować do 8 miesiąca :)

    Viki, Summerka, Scarlett2014 lubią tę wiadomość

    f2w33e3kmaim19t1.png
  • Viki Autorytet
    Postów: 1104 744

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też:) Dopóki zdrowie pozwoli, będę pracować!:)
    Ja planuje do grudnia. Mam ambitną pracę, która nie jest tylko pracą, ale pasją również. Co ja bym w domu robiła?

    Summerka, Scarlett2014, Agromi lubią tę wiadomość

    km5stv73cogtpx8e.png

    4.01 3200 g 54 cm- moja cudowna kruszynka
  • Viki Autorytet
    Postów: 1104 744

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodii- dokładnie tak, powinnaś wrócić do pracy.:) Jeśli zdrowie ok i warunki pracy ok, to nie ma powodu ze strony prawnej. Ale robisz jak wolisz. Czasem praca jest dla kogoś syfem.

    km5stv73cogtpx8e.png

    4.01 3200 g 54 cm- moja cudowna kruszynka
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszłam na L4 w 8 tygodniu z powodu nawracających bóli w podbrzuszu (na szczęście już ustąpiły), poza tym lekarz nie pozwoliłby mi długo pracować, bo ze względu na ciążę bliźniaczą mam przykaz by jak najwięcej odpoczywać w pozycji leżącej.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ