X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr do którego miesiąca pracowałyście ? ;)
Odpowiedz

do którego miesiąca pracowałyście ? ;)

Oceń ten wątek:
  • gozomalta Ekspertka
    Postów: 177 52

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jednak poszłam na l4 w 16 tygodniu :)

    ov72hlz.png
  • dietetykakasia Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór, jeszcze nie jestem Przyszłą Mamą, mam nadzieję, ze ten czas za 2 lata nadejdzie. Jestem obecnie studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską dotyczącą wiedzy i nawyków żywieniowych wśród Przyszłych Mam. Dlatego zwracam się do Was z olbrzymią prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa. Nie spodziewałam się, że przeprowadzenie ankiety przez internet wiąże się z wieloma przeszkodami, dlatego liczę na Was Przyszłe Mamy. Dzięki obecności na tym forum odzyskałam wiarę, że uda mi się przeprowadzić te badania do końca, jednak jeszcze troszkę danych mi braku. Z góry dziękuję za pomoc oraz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych maluszków.

    https://drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo

  • PannaJoanna Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 4 lutego 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zazdroszcze wszystkim przyszlym mamusiom ktore moga isc na L4 :) Niestety, mieszkam za granica i pojecie 'L4 w ciazy' tu w ogole nie istnieje. L4 mozna dostaj jak sie jest chorym ale z powodu ciazy nie chca wypisywac, niestety chyba bede sie musiala z tym brzuchem turlac do pracy do samego porodu .... troche przerazajaca perspektywa, zwlaszcza ze dokuczaja plecy, kolana i ogolne zmeczenie

    7cbc0e7858.png[/url]
    c9b9c58053.png[/url]
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 5 lutego 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaJoanna wrote:
    A ja zazdroszcze wszystkim przyszlym mamusiom ktore moga isc na L4 :) Niestety, mieszkam za granica i pojecie 'L4 w ciazy' tu w ogole nie istnieje. L4 mozna dostaj jak sie jest chorym ale z powodu ciazy nie chca wypisywac, niestety chyba bede sie musiala z tym brzuchem turlac do pracy do samego porodu .... troche przerazajaca perspektywa, zwlaszcza ze dokuczaja plecy, kolana i ogolne zmeczenie

    Jejku serio? A pracę masz fizyczną? bo jakoś nie jestem w stanie sobie tego wyobrazic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2019, 13:53

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 6 lutego 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaJoanna wrote:
    A ja zazdroszcze wszystkim przyszlym mamusiom ktore moga isc na L4 :) Niestety, mieszkam za granica i pojecie 'L4 w ciazy' tu w ogole nie istnieje. L4 mozna dostaj jak sie jest chorym ale z powodu ciazy nie chca wypisywac, niestety chyba bede sie musiala z tym brzuchem turlac do pracy do samego porodu .... troche przerazajaca perspektywa, zwlaszcza ze dokuczaja plecy, kolana i ogolne zmeczenie
    Jejku serio? A pracę masz fizyczną? bo jakoś nie jestem w stanie sobie tego wyobrazic

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 6 lutego 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze dodało mi sie dwa razy..

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 8 lutego 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaJoanna wrote:
    A ja zazdroszcze wszystkim przyszlym mamusiom ktore moga isc na L4 :) Niestety, mieszkam za granica i pojecie 'L4 w ciazy' tu w ogole nie istnieje. L4 mozna dostaj jak sie jest chorym ale z powodu ciazy nie chca wypisywac, niestety chyba bede sie musiala z tym brzuchem turlac do pracy do samego porodu .... troche przerazajaca perspektywa, zwlaszcza ze dokuczaja plecy, kolana i ogolne zmeczenie

    PannaJoanna a gdzie mieszkasz ?

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • PannaJoanna Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julka_kulka wrote:
    Jejku serio? A pracę masz fizyczną? bo jakoś nie jestem w stanie sobie tego wyobrazic

    Hej :) Praca na szczescie biurowa, ale tez trzeba sie nadreptac :)

    7cbc0e7858.png[/url]
    c9b9c58053.png[/url]
  • PannaJoanna Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    judysia86 wrote:
    PannaJoanna a gdzie mieszkasz ?

    Hej :) Mieszkam w Szwajcarii, staralam sie ostatnio zorientowac w temacie i podobno mozna znalezc lekarza ktory zgodzi sie wypisac zwolnienie, jest to jednak nie maly wyczyn i okazuje sie ze i tak przysluguje mi nie wicej niz 3 miesiace zwolnienia w roku .... ahhhh takie przepisy :) No nic ... bede negocjowac :) moze chociaz na ostatni miesiac sie uda :)

    Pozdrowienia dla wszystkich kobietek :) pracujacych i niepracujacych :)

    7cbc0e7858.png[/url]
    c9b9c58053.png[/url]
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 3 maja 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaJoanna wrote:
    A ja zazdroszcze wszystkim przyszlym mamusiom ktore moga isc na L4 :) Niestety, mieszkam za granica i pojecie 'L4 w ciazy' tu w ogole nie istnieje. L4 mozna dostaj jak sie jest chorym ale z powodu ciazy nie chca wypisywac, niestety chyba bede sie musiala z tym brzuchem turlac do pracy do samego porodu .... troche przerazajaca perspektywa, zwlaszcza ze dokuczaja plecy, kolana i ogolne zmeczenie

    I jak sie czujesz w 30. tygodniu obecnie? Gdzie mieszkasz?

    U mnie tez nie ma L4. Jestem w trzeciej ciazy i daje rade. Wbrew pozorom w ciazy (zdrowej) nie trzeba caly czas wylegiwac sie na kanapie do gory brzuchem ;)

    Mam nadzieje, ze u Ciebie i maluszka wszystko dobrze.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 6 maja 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaJoanna wrote:
    Hej :) Mieszkam w Szwajcarii, staralam sie ostatnio zorientowac w temacie i podobno mozna znalezc lekarza ktory zgodzi sie wypisac zwolnienie, jest to jednak nie maly wyczyn i okazuje sie ze i tak przysluguje mi nie wicej niz 3 miesiace zwolnienia w roku .... ahhhh takie przepisy :) No nic ... bede negocjowac :) moze chociaz na ostatni miesiac sie uda :)

    Pozdrowienia dla wszystkich kobietek :) pracujacych i niepracujacych :)

    jejku a u nas czasami lekarze dają na samym początku ciąży... nawet jeśli brak jakichkolwiek wskazań

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę na L4 na 3 dni przed rozpoczęciem 6.miesiaca.

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • Carla Autorytet
    Postów: 288 303

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin miałam przy pierwszym dziecku na 31 stycznia (niedziela) a do piątku 29 stycznia pracowałam. Na L4 w ciąży ani dnia nie byłam. Teraz 24 tydzień i nadal pracuję, zobaczę ile będzie to dla mnie komfortowe i na ile zdrowie pozwoli, ale póki co praca daje mi "normalność". Planuję tak do końca 7 miesiąca pracować ...

    Carla
  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poszłam na L4 niemalże od samego początku. Wprawdzie lekarz mówił, że mogę pracować (praca biurowa), ale wolałam dmuchać na zimne, choćby nawet ze względu na większe narażenie na przeziębienia i przemęczenie. A i stres w pracy jednak się zdarza. A w sumie wyszło i tak na to, że przez pół roku pomagałam mężowi w biznesie, więc też się nie nudziłam.

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
  • Dora34 Koleżanka
    Postów: 46 14

    Wysłany: 4 lutego 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży pracowałam do 17 tc. Teraz przeszłam na zwolnienie dużo wcześniej bo w 8 tc. Niby mogłam pracować bo jakoś dramatycznie źle się nie czułam ale ze względu na duże zmiany w pracy, ciągły stres i ciągłe przeziębienia również wolałam dmuchać na zimne i przejść na zwolnienie.

    yfyfj7u.png

    ol2jsv4.png
  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracuję w szkole podstawowej. Teraz wiadomo - szkoły pozamykane, zdalne nauczanie (żart MENu ;) o którym myślę nie powiem co) i nie pracuję. Ale i tak jestem na L4. I już raczej do pracy nie wrócę.
    Ucząc zdalnie pracowałam o wiele więcej godzin niż pracując w szkole, a najbardziej dokuczało mi to że cały czas w pozycji siedzącej przed komputerem. W pracy jednak chodziłam, ruszałam się, często dyżury na dworze miałam, coś się zmieniało. DLa mnie osobiście pozycja przez 9 godzin przed kompem z przerwą na siku to nienaturalny sposób, zle się z tym czułam, nie mówiąc o stresie który w pierwszych dniach tego niby nauczania temu towarzyszył. Odpuściłam. To być może moja ostatnia szansa na zdrową ciążę i nie zamierzam jej stracić przez pracę.

    W poprzednich ciążach pracowałam do około 12 tygodnia.

    Szkoła czy przedszkole i małe biegające dzieci wkoło to nie jest najlepsza atmosfera dla wielkiego brzucha ;)

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • sybilla Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w sumie i tak pracuję teraz z domu więc nie wiem, na razie dobrze się czuję a i szefowie wyrozumiali jak mnie bierze zmęczenie, myślę że tak do 30tc pociągnę

  • Loki Ekspertka
    Postów: 146 64

    Wysłany: 8 listopada 2022, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie sponiewieralo juz na samym poczatku, w 4-5 tygodniu.. burza hormonow i bole brzucha, ogromna sennosc i zawroty glowy.. potem mdlosci, teraz dodatkowo wymioty.. na nic nie mam sily.

    Niby mam prace biurowa, ale nie wyobrazam sobie siedzenia kilka godzin przed komputerem i zastanawiania sie, czy juz biec do lazienki czy za chwile. I koncentracja u mnie zerowa, czasami sama nie wiem co robie i dlaczego. Wiec skutkowaloby to bledami i problemami, a taryfy ulgowej z racji ciazy raczej w tej firmie nie dostane.

    Uwazam, ze mi sie to L4 nalezy, nie mam wyrzutow sumienia. Ponad 10 lat przepracowalam w firmie, L4 bralam tylko na pobyty w szpitalu, droga do upragnionej ciazy byla dluga, przeszlam kilka zabiegow, leczenie, ktore odbilo sie na moim zdrowiu.. nie chce tego zaprzepascic.

    Tak wiec nie zamierzam wracac do pracy nawet jesli mdlosci i wymioty ustapia. Zbyt dlugo walczylam o ta ciaze zeby teraz narazac Maluszka na stres. Teraz jest czas dla nas, to tylko kilka miesiecy, potem macierzynski, ktory tez szybciutko zleci a potem jeszcze z 30 lat pracy przede mna, wiec sie jeszcze napracuje.

    A nudzic sie w domu nie zamierzam..do tej pory praca i leczenie zabieraly mi tyle czasu, ze z przyjemnoscia siegne teraz po ksiazke i obejrze film :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2022, 21:45

    Starania od 01.2020
    2021 /2022 Przewlekle zapalenie endometrium, usuniety polip
    3 histeroskopie, biopsja, 2 antybiotykoterapie
    Pazdziernik 2022 planowane IUI, zamiast tego niespodzianka i 2 kreski
    Termin: czerwiec 2023, bedzie coreczka!
  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 12 listopada 2022, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy robi jak uważa. Ja pracowałam do 32 tygodnia. Było to dla mnie o tyle istotne, że czułam się swietnie, swoją pracę bardzo lubię i dzięki niej nie myślałam o tych wszystkich złych rzeczach które mogą się wydarzyć z ciążą. Ja polecam pracę jeśli tylko zdrowie pozwala!

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ