X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Czym staracie się zapobiec rozstępom?
Odpowiedz

Czym staracie się zapobiec rozstępom?

Oceń ten wątek:
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 14 marca 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, chciałabym się Was zapytać, co stosujecie przeciw rozstępom? U mnie pojawiają się już na piersiach (jestem w 19 tyg. ciąży), mimo że stosuję garnier intensywna regeneracja. Działał na bardzo suchą skórę, której "dostałam" z okazji ciąży, ale nie zapobiega rozstępom.. Pozdrawiam :)

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2015, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey ;) ja jestem aktualnie w 22 tygodniu ciąży, stosuję na przemian LIERAC Paris Phytolastil gel przeciw rozstępom , Emolium emulsja do ciała od 1 dnia życia i balsa do ciała Nivea dla dzieci, aktualnie nie mam ani jednego rozstępu ;)

    Twins_88 lubi tę wiadomość

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 15 marca 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja codziennie (rano i wieczorem) smaruje się Bio-Oil. Bardzo,bardzo dobry. Jak na razie rostępów brak :P
    Miałam bardzo wysuszoną skórę,odkąd go używam skóra jest bardziej elastyczna i nawilżona. Polecam :)

    Twins_88, Mimi1990, Barbie24, antoszka lubią tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 16 marca 2015, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za porady! ;)

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • Kamyk1989 Ekspertka
    Postów: 149 194

    Wysłany: 16 marca 2015, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży stosowałam tylko i wyłącznie oliwkę Bambino :) Szczerze mówiąc pomagała do czasu porodu. Podczas (11 godzinnego) porodu nabawiłam się rozstępów. A tak całą ciążę dzięki oliwce nie było ani jednego rozstępu :D :)

    Twins_88 lubi tę wiadomość

  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 17 marca 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jakąś oliwkę z JOHNSON’S Baby, to zacznę się nią smarować :) Do tego dzisiaj w rossmannie kupiłam typowy olejek na rozstępy z Tołpy - z kartą "rossnę" z 39 zł na 21 zł - zobaczymy ile będzie "warta" ;) Póki co mogę powiedzieć, że cudownie pachnie! <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2015, 13:07

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • Mimi1990 Autorytet
    Postów: 268 193

    Wysłany: 17 marca 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 23 tyg ciazy i jak na razie nie mam rozstępów. Używam dwa razy dziennie bio-oil ;)

    Martika87, Twins_88, antoszka lubią tę wiadomość

    "Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie" wizyta 25.10
    5djyxzkrahkgkrme.png
    atdcjw4zvcdu9pxq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku ciąży stosuje zwykłą oliwkę dla dzieci Bambino oraz krem sexy mama na rozstępy, od 24 tc smaruję się 3 razy dziennie

    Twins_88 lubi tę wiadomość

  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 17 marca 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to mój zestaw:

    1. Na stare rozstępy, które już miałam używam Pharmaceris Macierzyństwo Tocoreduct forte - stretch marks reducing balm
    2. Na piersi - Lirene Będę Mamą - ujędrniające serum na biust
    3. Na resztę ciała:
    - Dzidziuś dla mamy - hipoalergiczny skoncentrowany balsam przeciw rozstępom;
    - babydream fur Mama Rossmann - lotion pielęgnacyjny

    Na razie nie mam żadnych świeżych rozstępów.

    Twins_88 lubi tę wiadomość

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • Hermiona Autorytet
    Postów: 326 960

    Wysłany: 17 marca 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się smaruję czym popadnie - zwykłymi balsamami, balsamami dla przyszłych mam, oliwką przeciw rozstępom i olejami roślinnymi (np. kokosowym czy rycynowym). Ale z tego co wiem oprócz regularnego smarowania ważny jest również masaż, dlatego warto myć się szorstką gąbką lub myjką, żeby pobudzić krążenie w skórze - przez to staje się ona elastyczna i nie pęka.

    Twins_88 lubi tę wiadomość

    ijpbo7esx952zvu4.png
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 18 marca 2015, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, będę musiała się zaopatrzyć w jakiś "sprzęt" do masowania brzuszka ;)

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • klaudiaankak Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 20 marca 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja smaruję się i oliwką i porządnym kremem i rozstępy i tak się pojawiły... z tym, że ja mam do nich tendencję

    Klaudia:)
  • marlenak_me Autorytet
    Postów: 714 495

    Wysłany: 20 marca 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja stosuje krem palmer's na rozstępy na całe ciało- dobrze nawilża i natłuszcza, na razie nie widze rozstępow ale daleka droga jeszcze. Słyszalam ze kremy trzeba zmieniać po mcu lub dwóch, żeby skóra sie nie przyzwyczaiła.

    720fbe94f2.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 21 marca 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Całą ciążę stosowałąm mleczko palmersa na zmianę z analogicznym marki dzidziuś i nie miałam ani jednego rozstępu (a mam do nich skłonności)- nie licząc biustu gdzie zaczęły się pojawiać pod koniec. Ale tam się nie smarowałam bo przecież "nie widzę żeby rósł".
    Powiem wam jedno- spakujcie sobie te wszystkie balsamy/oliwki czy co tam stosujecie do torby do szpitala. U mnie w ciągu tygodniowego pobytu w szpitalu po porodzie gdzie nie miałam głowy do myślenia o swoim ciele powstałą masa rozstępów, ponieważ ciało tak szybko się obkurczało! W ciągu tego tygodnia straciłam 10kg a zyskałam dodatkowe rozstępy na biuście oraz na boczkach.

    Twins_88 lubi tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 21 marca 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja smaruje na przemian balsamem z rossmana i olejem kokosowym dwa razy dziennie rano balsam na noc olej i nie mam jak narazie ani jednego rozstępa ... i mam nadzieję że tak zostanie ;)
    ale to na brzuchu
    bo cycki mi popękały już na początku bo bardzo szybko urosły nie było szans żeby to powstrzymać

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • Młoda Mama :) Koleżanka
    Postów: 34 56

    Wysłany: 23 marca 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, u mnie niestety pojawiło się kilka nowych rozstępow po wewnętrznej stronie ud i na biodrach, nowych dlatego, że już przed ciążą trochę ich miałam, głównie na biuście i pupie. Na początku ciąży niestety się zaniedbałam i smarowałam się może co drugi dzień, czasem co kilka. Obecnie stosuję Perfecta mama.

  • karus Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 23 marca 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używam palmers i do tej pory zero -25tc

    termin 11 lipiec 2015
    oar8vfxmevpchiz0.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 23 marca 2015, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Utworzyłam dziś stronkę na Facebooku" Ustąp miejsca kobiecie w ciąży".
    Po ostatnich moich doświadczeniach i opowieści innych kobiet postanowiłam coś zrobić w tym kierunku,zwrócić na to uwagę,żeby ludzie byli bardziej wyrozumiali...Nigdzie o tym nie mówią,nie piszą ludzie udają,że problemu nie ma. A jak pojawi się ciężarna w sklepie to patrzą na nią jak na intruza który chce się wepchać w kolejkę... :/
    Nie chcę tu spamować i zaśmiecać forum ale byłabym wdzięczna,gdybyście polubiły strone :)

    Chciałabym żeby to się rozeszło,może ktoś " z góry" w końcu zwróci na to uwagę,pojawią się nowe akcje,plakaty w autobusach,tramwajach,sklepach...

    Wbijajcie na fejsa,wpiszcie : Ustąp miejsca kobiecie w ciąży i klikajcie lubie to :)
    Zróbmy to dla nas :D
    Pozdrawiam :)

    Kava, Chica Mala lubią tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • gianna88 Autorytet
    Postów: 608 1938

    Wysłany: 24 marca 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja używałam na początku Babydreama z Rossmanna, od 4 miesiąca tylko Elancyl... a od jakiegoś tygodnia Elancyl rano a na noc olejek ze słodkich migdałów. I ten olejek to jest extra, wchłania się super, nawilża pięknie :)
    takze na razie bez rozstępów :)

    Twins_88, Julkaa lubią tę wiadomość

    atdcpx9izbdly3tt.png
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 25 marca 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy to możliwe, żeby od olejku zrobiła się pokrzywka? Mam taką na brzuchu i lekko swędzi

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ