X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Czym staracie się zapobiec rozstępom?
Odpowiedz

Czym staracie się zapobiec rozstępom?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam rozstępy (jasne) na piersiach, brzuchu, biodrach od tak dawna, że przyzwyczaiłam się, polubiłam, taką mnie mąż poznał, pokochał i nie mówi, że trzeba mnie doprowadzać do stanu "używalności". Chyba przykro by mi się zrobiło, gdyby mi tak powiedział. Moja samoocena zjechałaby na łeb na szyję.
    No, ale ja nigdy nie miałam figury modelki. Jeśli ktoś miał ciało bez skazy, idealnie szczupłe przed ciążą, a po ciąży zostały pamiątki, to faktycznie z akceptacją takiego stanu może być trudno.

  • Motylkowa1 Przyjaciółka
    Postów: 185 43

    Wysłany: 25 lutego 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przepytalam koleżanki i poczytałam blogi ciężarnych. I najlepsze kremy mogą sobie nie poradzić. Ale ich używanie dużo pomaga z pewnością skórze. Najgorsze gdy w ostatnich tyg.zaczna się pojawiać. Ale zawsze bedzie to duzo mniej..Możemy sobie pomóc gimnastyka w ciąży. Masażem rękawica okolic podatnych.peelingiem co parę dni i nie przytyciem dużym. Osobiście chodzę na aquaerobik i mam olejek migdalowy plus mustela

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2016, 16:08

    gora lubi tę wiadomość

    Nasza myszka jest już z nami
  • gora Koleżanka
    Postów: 41 24

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie wiem od czego to zależy....
    Przytyłam 20 kg, przestałam się smarować w 20tyg (teraz 39)
    I nie mam ani jednego rozstępu....

    relgjw4zajr5qyeh.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mysle ze od genow. Ja przytylam 12 kg smarowalam sie zwykla oliwka dla dzieci i ani jednego rozstepu. A nie wierze jakos w ten zbawienny wpływ oliwki

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Ruzia Ekspertka
    Postów: 155 103

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam kremów Tołpa Mum, na razie rozstępów nie mam, ale chyba jeszcze za wcześnie

    Ruzia

    mhsv2n0adhbxs4dq.png
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 5 lipca 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już prawie 24 tydzień używam Babydream fur mama z Rossmanna w postaci olejku i ani jednego rozstępu, oby tak dalej.

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 5 lipca 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że jest tak jak pisała Niuniusia - wszystko zależy od genów. Moja mama nie stosowała niczego i nie miała żadnych rozstępów. Mam nadzieję, że będę miała tak samo. Szanse są, bo od zawsze mam tłustą cerę, wcześniej nawet nic nawilżającego nie musiałam stosować, teraz "dla pewności" stosuję zwykły balsam do ciała - bardziej dla samego rytuału masażu niż, żeby coś natłuszczać czy nawilżać :P.

    AKUxp2.png
  • Jola1985 Autorytet
    Postów: 350 388

    Wysłany: 8 lipca 2016, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kagura -> fajnie, ale pamiętaj, że cera tłusta też wymaga nawilżania. Sama mam tłustą cerę ;)

    Możliwe, że zależy to od genów - ALE: w mojej rodzinie wszystkie kobiety mają sporą nadwagę, mama w ciąży przytyła 30 kg i miała rozstępy po ciąży, siostra też ma tendencję do rozstępów, jakoś u mnie się to tylko nie sprawdza :P. Ja przytyłam na razie niecałe 2 kg (z czego większość to pewnie dzidziuś, powiększona macica i wody), jem normalnie, mam normalne BMI, smaruję się mustelą i tołpą mum, masuję się od czasu do czasu rękawicą, gimnastykę mam 2x30 min w szkole rodzenia - rozstępów (odpukać) na razie nie mam. Chciałam chodzić na basen, ale gin mi stanowczo zabronił chodzenia na basen i wszystkie zajęcia wodne w ciąży, szczególnie, że przed ciążą miałam skłonność do infekcji.

    ex2bwn15260327bu.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 10 lipca 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie udalo uniknac rozstepow. Nie wiem czy to dzieki kremowi ktory uzywalam czy geny i fakt ze nie przytylam duzo w ciazy ale ja uzywalam Biotherm Biovergetures

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 10 lipca 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola, u mnie nawilżanie się nie sprawdza - dużo zachodu, a cerę bez nawilżania mam taką samą :P. Teraz też smaruję się tak 2-3 razy w tygodniu, bo częściej mi po prostu te mazidła przeszkadzają (bez względu na rodzaj nie widzę specjalnej różnicy, chociaż w czasie ciąży przynajmniej nie mam problemu z trądzikiem w takim stopniu po smarowaniu się czymkolwiek).
    Wiesz, jeśli przybierzesz 30kg, to pewnie nawet tłusta cera tego nie wytrzyma, ale jeśli uda się utrzymać wagę w ciążowej normie, to pewnie dużo mniejsza szansa, że się pojawią ;). Na razie u mnie 3kg na plusie, oby nie przybyło zbyt wiele, to może uda mi się uchronić przed rozstępami.

    AKUxp2.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ