X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Czym staracie się zapobiec rozstępom?
Odpowiedz

Czym staracie się zapobiec rozstępom?

Oceń ten wątek:
  • Paragonik_93 Przyjaciółka
    Postów: 118 32

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim nie krzyczałam:) Nie wiem czy pójdę na laser, nie wiem czy będę mieć rozstępy, nie wiem czy jak będę mieć te rozstępy to będą mi przeszkadzać!

    Ja po poprotstu nie lubię się smarować, nie lubię mocnych zapachów i nie lubie chemii. Oliwkę tez po myciu stosuje, ale spróbowałabym czegoś nowego. Zamówiłam mamamil zobaczymy czy to się dobrze wchłania, bo na tym mi najbardziej zależy.

    Widzę, że znasz się nie tylko na odżywianiu (z Twoich pomysłów często korzystam), ale też na składach kosmetyków:)

  • Klaudixxon Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paragonik wcześniej stosowałam Palmersa i tak nie uczulił i podrażnił mi skórę, że przerzuciłam się na ten elancyl krem+żel pod prysznic w promocji wydałam 41 zł za oba kosmetyki. Oprócz tego mam naturalny olej z migdałów, który można pić, ale mam go do smarowania brzuszka.

    Jeżeli chodzi o Elancyl to naprawdę dobrze nawilża i skóra po nim jest super, wiec jestem z niego zadowolona. Czy mnie to uchroni nie wiem, wiem że mama, mamy siostra, babcia rozstępów nie mają więc jakoś liczę na to, że mnie to ominie ale profilaktycznie brzuszek kremuję.

    jak rozstępy będą to wtedy będę myśleć co z nimi zrobić, na pewno na wyćwiczonym brzuchu wyglądają o niebo lepiej niż na flaczku, więc zobaczymy będzie co będzie;)

    Paragonik_93 lubi tę wiadomość

    f2w3yx8d0bccyl0l.png
  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm... ja się trzymam rady mojej siostry, która unika chemii w kosmetykach jak ognia i całą ciążę smarowała brzuch zwykłą oliwą z oliwek (z pierwszego tłoczenia, zawiera dużo wit. A i E, które dobrze wpływają na elastyczność wiązań kolagenowych)- raz dziennie po prysznicu. Mimo, że brzuszek miała spory nie pojawił się jej ani jeden rozstęp. A skłonności mamy obie genetyczne chyba, od dzieciństwa pośladki i uda poszatkowane rozstępami. Dla porównania - uda popękały jej w ciąży dosyć szybko, mimo, że nie przytyła tam zbytnio - nie chciało jej się smarować tych miejsc, skupiła się tylko na brzuchu.
    Mnie trochę denerwuje zapach więc zmieszałam z rossmanową baby dream i powiem Wam, że skórę mam naprawdę przyjemną.
    Trochę lżejszy, bez zapachu a też dobrze nawilża jest olej ze słodkich migdałów (świetny też na włosy ;)).
    Johnsona odradzam. Natłuszcza i wysusza jednocześnie - z piersi schodziła mi po niej skóra :/

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje oliwkę baby dream chociaż nie mam tendencji do rozstępów to wolę się smarować bo jak wyjdą to będę mieć wyrzuty że tego nie robiłam. Z tego co czytałam na forach dziewczyny bardzo zachwalają właśnie ten olejek również do stosowania na włosy podobno rewelacja.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Klaudixxon Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz zaczęłam stosować olej migdałowy, który załatwiła mi znajoma która ma fioła na punkcie medycyny naturalnej. Kupuje oleje w Szwecji i je pije, miesza i robi różne mikstury. Ogólnie średnio mi się wierzyć chciało w ten olejek bo czasem oliwką dla dzieci się kremowałam i jednak nie byłam nawilżona.

    Od 2 dni kremuje się tym olejkiem i jestem zachwycona, skóra jest tak nawilżona i jędrna i inna w dotyku, że jetem w szoku. Olejek musze trzymać w lodówce i jest trochę zimny przy nakładaniu, ale serio jeżeli ktoś może sobie zamówić to polecam różnica jest namacalna w jakości skóry.

    f2w3yx8d0bccyl0l.png
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę ze nikt z Was tutaj nie stosuje Musteli.
    Ja używałam tego kremu z pierwszym dzieckiem i jestem zadowolona i teraz też będę tego cudeńka używała.
    Tylko ze dopiero brzuszek mi urósł tyci:)

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak w poprzednich ciążach, to jest 3cia, stosuje tylko oliwkę dla dzieci, do tej pory była ok, to czemu i nie teraz.

    Paragonik_93 lubi tę wiadomość

  • anitqa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 maja 2015, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam Palmers i zero rozstępów. Używam codziennie po kapieli ale dopiero od około 10 tygodnia, ponieważ moje mdłości nie pozwalały na stosowanie jakiegokolwiek kremu.
    Moja koleżanka już po urodzeniu dziecka, również stosowała Palmers i była bardzo zadowolona :)
    Cena około 45 zł

  • Shibuya Autorytet
    Postów: 1968 1549

    Wysłany: 19 maja 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też używam Palmersa, ale dopiero od II trymestru.
    Czytałam wiele pozytywnych opinii, także również mu zaufałam ;)
    Czy piersi również smarujecie palmersem czy tylko brzuch? Bo nie wiem czy można, a ja smaruję.

    km5s8ribzosjb8kh.png
  • młodakobieta_ Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 19 maja 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 4 msc stosowałam pharmaceris z serii macierzyństwo było ok nie wyskoczył ani jeden rozstęp. Teraz od jakiegoś miesiąca używam palmersa i też jest ok jak na razie nic nie widzę do tego Super nawilżenie skóry.
    Dodam, że dziedziczenie do rozstępów jest u mnie wielkie babcia, mama, siostra nie uniknęły ich w ciąży, ale niestety nic nie stosowały. U mnie w okresie dojrzewania też pojawiły się rozstępy na szczęście dziś ich już nie widać.

    c6yl4nn.png
  • MadaLena30 Autorytet
    Postów: 1093 975

    Wysłany: 19 maja 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuję raczej naturalne olejki, teraz się skusiłam na olejek ze słodkich migdałów. Polecany dla kobiet w ciąży i dzieciaczków.
    Wiem, że te olejki sa 100% naturalne, a w przypadku gotowych balsamów w składzie mogą być różne rzeczy

    Druga sprawa: wystąpienie rozstępów to kwestia dziedziczna. Wiadomo, że nawilżając skórę zapobiegamy, nawilżamy, ale prawda jest taka, że jak mają się pojawić to się pojawią :(

    Coreczka <3 - 13.07.15 - 379g , 24.08.15 -1033g, 07.10.15 - 2173 g
    gannyx8d1p2ldx6e.png
  • Jarochatka Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 20 maja 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuję oliwkę z Palmersa na nogi, ręce, krem na rozstępy tez z Palmersa na brzuch, uda, pośladki, a na piersi z Pharmaceris. Stosowałam te produkty też w pierwszej ciąży i osobiście jestem z tych produktów zadowolona!

    relgsg18oeupuct2.png
    c55fskjor5o41ne6.png

    30.08.2014 [*]- mój Maluszek 5tc.

  • AfterAll24 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 21 maja 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam krem Mustela przeciw rozstępom w ciąży. Dużo pozytywnych opinii, zobaczymy.

    f2w3dqk3hl8qrw2j.png
  • Gosiaczek0408 Debiutantka
    Postów: 7 10

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na biust stosuję serum liftingujące Tołpa Dermo Body Mum.
    Na przeciwdziałanie rozstępom na boki pośladków i brzuszek- olejek Eucerin, a ostatnio przerzuciłam się na olej kokosowy BeOrganic i polecam go o wiele bardziej (jest uniwersalny, do wszystkiego :))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2016, 16:10

    Nasza oczekiwana Amelia- termin na 30 maja 2016 :)

    thumb
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ma specyfik z Pharmaceris. Stosuje co prawda nieregularnie. Ja na razie nie mam nowych rozstępów (po synku mi straszne zostały), mam jeszcze sporo zapasu ciałka :) Mój mąż pociesza mnie, że jak urodzę to doprowadzimy mnie jak on to mówi do stanu "używalności" :) Najważniejsze dziecko, a też jakoś nie uciekniemy od rozstępów zbytnio. Mi dermatolog powiedziała, że to genetyczne, możemy je jedynie kremami rozjaśnić. Skuteczne jedynie są zabiegi, więc po porodzie będę odkładała na lasery czy inne podobne kwestie (nie jestem na czasie w tych wszystkich zabiegach).

    Moja mama nie ma żadnych rozstępów, natomiast siostra mojego taty ma dosłownie takie jak ja, budowę podobną, więc poszło gdzieś genami od strony mojego taty.

  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gorąco polecam olej migdałowy! Jestem w 2 ciąży. W I na początku kremowałam się drogimi kremami a nawilżenia brak. Olej migdałowy za kilkanaście złotych na spożywczaku zdziałał cuda. Już wielu osobom poleciłam i wszyscy zadowoleni! Można kupić na allegro. Rozstepów brak wtedy i teraz w 2. ciąży.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam palmersa, olej migdałowy i zwykła oliwek jak dla niemowlat

  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 539 563

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawda jest taka, że rozstępy jeśli będą miały się pojawić, to się pojawią ;) niestety to jest uwarunkowane genetycznie :)

    👧🏼🩷 Amelia 23.12.2015
    💔 cb 21.12.2023 (5tc)
    👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 5.08.2023

    👩🏻 31 l. (1993)
    👱🏼‍♂️ 44 l. (1980)

    Starania od: 12.2023

    💊 Omegamed optima start, Fertistim, Wit. C, Magnez, Cynk, Selen + Wit. E
  • antoszka Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 3 lutego 2016, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam obiekcje do masowania brzucha, bo boję się, że to może wywołać jakieś skurcze.. Nie wiem jak się do tego zabrać, żeby wsmarować krem, a co dopiero masaż szorstką gąbką czy rękawiczką.

    Anetka :D 18.07.2016
    dqpr9vvjts2l1zsu.png
  • gora Koleżanka
    Postów: 41 24

    Wysłany: 24 lutego 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem nie mamy większego wpływu na rozstępy, to geny za nas z=decydują.
    Jednak warto dbac o skórę w ciąży żeby była elastyczna.
    Ja od 8 tygodnia smaruje brzuch codziennie lub co 2 dni olejem kokosowym. To naturalny środek, który z pewnością nie zaszkodzi dzidziusiowi, a nawilża i uelastycznia skórę, która nie ciagnie tak mocno i nie swędzi:)

    Polecam

    PS: Minus jest taki, ze olej pozostawia tłuste plamy. Więc lepiej nie smarować brzucha rano, a wieczorem założyć koszulkę, którą przeznaczacie na straty:)

    relgjw4zajr5qyeh.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ