X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Czym staracie się zapobiec rozstępom?
Odpowiedz

Czym staracie się zapobiec rozstępom?

Oceń ten wątek:
  • gianna88 Autorytet
    Postów: 608 1938

    Wysłany: 26 marca 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twins_88 wrote:
    a czy to możliwe, żeby od olejku zrobiła się pokrzywka? Mam taką na brzuchu i lekko swędzi

    wszystko jest możliwe ;) może masz alergię na ten olejek po prostu albo jakiś składnik... w ciąży skóra jest bardziej wrażliwa ponoc :)

    Twins_88 lubi tę wiadomość

    atdcpx9izbdly3tt.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 26 marca 2015, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku oliwka baby dream z rossmana, robię też piling pod prysznicem z wiórek kokosowych. Piling z wiórek to także taki masaż skóry plus do tego ładnie natłuszcza brzusio. 21 tydzień brzuch mam bardzo duży ale gładziusi bez żadnego rozstępu. Jak mi się skończy olwika to może się na Bio Oil skuszę :)

    Twins_88 lubi tę wiadomość

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 28 marca 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obecnie smaruję miejsca narażone na rozstępy Palmer's cocoa formula jak skończę te opakowanie i będę w 4ms kupię Elancyl ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • koko Koleżanka
    Postów: 40 6

    Wysłany: 29 marca 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używam na przemian oliwki dla mam babydream z rossmana oraz masło shea. Czasami smaruje sie czystym olejem ze słodkich migdałów. Powiem wam tez jedna ciekawostkę. Mojej znajomej położna odradzała stosować dla dziecka oliwkę bo wysusza skórę (tzn skóra jest tłusta ale nie nawilżona) wiecie dlaczego bo w tych wszystkich bambiono, skarbach matki i innych jonsonach jest parafina, mineral oil czy jak tam zwał a ona nie nawilża a jedynie natłuszcza (i jest dobra ale na ciemieniuchę najwyżej). Dlatego dla waszego brzuszka lepiej będzie jeśli kupicie coś na bazie maseł i olejków pochodzenia organicznego. Bio oil tak samo ma parafinę i kosmiczna cenę za cos co jest zrobione z mega taniego składnika. A ze pomaga? Moze i dla tej osoby co pomaga wystarczyłaby oliwka bambiono bo ma skórę mało podatna w tym rejonie na rozstępy.
    Znajoma polecała natomiast jak ktoś boi się cokolwiek zastosować bo moze zaszkodzić dziecku masaż szczoteczka z miękkiego włosia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2015, 15:07

    Twins_88, Paragonik_93 lubią tę wiadomość

    Ciągle uczę się cierpliwości - to chyba dobry wstęp do macierzyństwa...
    1c803ef691.png
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 30 marca 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koko - cenna informacja ;) Trzeba się rozejrzeć za jakimś masłem ;)

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • Paragonik_93 Przyjaciółka
    Postów: 118 32

    Wysłany: 30 marca 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bio oil to zwykły olej mineralny! Jeśli chcecie sprawdzić składy kosmetyków do mamy i dziecka to polecam stronę:

    http://www.srokao.pl/2011/03/analiza.html


    I okazuje się, że coś co jest drogie wcale nie musi mieć dobry skład. Ja mam narazie babydream z rossmana ale nie za bardzo odpowiada mi zapach. Będę szukać czegoś nowego:)

    Twins_88 lubi tę wiadomość

  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 31 marca 2015, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paragonik_93 - świetna analiza. Szkoda, że nie ma w nim olejku z TOŁPY, który akurat używam ;)

    Paragonik_93 lubi tę wiadomość

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • lisiaczek Koleżanka
    Postów: 53 37

    Wysłany: 31 marca 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam produkty Palmer's - pielęgnacyjny balsam przeciw rozstępom i masło do pielęgnacji brzucha.

    mhsvj44j84z97xk3.png
    961lqps6kios555h.png
  • Tellina Znajoma
    Postów: 28 20

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stosuje Palmers Cocoa, balsam, przeciw rozstępom oraz oliwkę Johnson ale dzięki linkowki od Paragonik_93 okazało się, że nie był to dobry wybór :(

    ce59ue6.png
  • Paragonik_93 Przyjaciółka
    Postów: 118 32

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twins_88 wrote:
    Paragonik_93 - świetna analiza. Szkoda, że nie ma w nim olejku z TOŁPY, który akurat używam ;)

    Do Autorki tego bloga można napisać w komentarzach do postu! Ona często odpowiada!

    Twins_88 lubi tę wiadomość

  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po TOŁPIE lekko swędziała mnie skóra na brzuchu, na reszcie ciała nie, ale widać brzuch jest teraz baaaardzo wrażliwy. Po analizie bloga SROKI kupiłam Babydream fur Mama - Emulsja dla kobiet w ciąży, ale po nim swędziała jeszcze bardziej! Przeanalizowałam skład, bo w niej nie ma żadnej złej chemii. I to, co je łączy, to olejek z migdałów - widocznie mnie uczula. Po kolejnej analizie SROKI kupiłam Babydream Lotion, de facto dla dzieci, ale bez migdałów :D Po dwóch dniach używania brzuszek wygląda już nieco lepiej :)I najwazniejsze - to balsam, więc szybko się wchłania i nie tłuści jak oliwka :))

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • koko Koleżanka
    Postów: 40 6

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie sie skończyło masło shea i spontanicznie na szybko kupiłam nowe w takiej papierowej foremce jak na muffiny w Starej Mydlarni. Pani zapewniała mnie ze ma delikatny zapach i jakie ono super - to się skusiłam. Ale wiecie co nie polecam bo to nie żadne masło shea tylko takie masło w którym jest i owszem masło shea ale i parafina, i dodatek wcale nie takich delikatnych perfum (jak weszłam do sklepiku to tak mnie te inne zapachy przytłoczyły, ze nie czułam zapachu wcale ale w domu jak tylko otworzyłam to wiedziałam, ze jak nałożę na skórę to będzie jazda). No i zamówiłam masło na stronie zrób sobie krem - zobaczymy co to mi przyjdzie. Do tego skusiłam się na masło kakaowe (zobaczymy co i jak bo pierwszy raz ale zauważyłam, ze często jest w składzie balsamów na rozstępy dla mam) i olej kokosowy (który innej firmy miałam kiedyś i był bardzo fajnym uniwersalnym kosmetykiem). Na razie smaruje się tylko na wieczór a rano skóra ciągle jest nawilżona. Powiem wam, że jak do tej pory brzuszek nie ciągnie i nie swędzi rozstępów brak ale jeszcze wszystko przed nami:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2015, 22:05

    Ciągle uczę się cierpliwości - to chyba dobry wstęp do macierzyństwa...
    1c803ef691.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 4 kwietnia 2015, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój się chyba szybko rozciąga, bo co jakiś czas swędzi i kłuje

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Paragonik_93 Przyjaciółka
    Postów: 118 32

    Wysłany: 4 kwietnia 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chętnie sobie kupiła coś co się dobrze wchłania i nie ma za dużo chemii. Ja nie za bardzo lubię się smarować i maksymalnie będę to robić raz dziennie. Znalazłam takie coś

    http://www.mamamil.pl/produkt/krem_rozstepy/

    Ciekawe może któras używała? Narazie jeszcze mam babydream oliwkę (i krem używałam jescze jak nie byłam w ciąży) jakieś resztki innych balsamów (które chciałabym wykorzystać), ale chciałabym coś nowego spróbować:)

    Ktoś coś poleci?

  • Klaudixxon Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na początku wskoczył Palmers bo na wielu blogach czytałam, że super. Skórę mi podrażnił tak, że miałam czerwoną i skóra mi schodziła z brzucha o.O. Wystarczy, że raz się nim nakremuje i od razu miazga.

    Wkurzyłam się i kupiłam elancyl może i 3 razy droższy, ale nie uczula mnie skóra jest nawilżona, brzuszek jędrny. Załapałam się na jakąś promocję i dostałam żel pod prysznic też z serii przeciw rozstępom. Więc biorę żel i rękawicę albo szczotkę do mycia plecków i się masuje. Brzuch mam czerwony, wklepuję krem w brzuch, boczki, piersi. A na nogi mam jakiś krem naturalny mocno nawilżający.

    Co do oliwki to powiem tak tłusta byłam a skóra jednak nie tak dobrze nawilżona jak po tym elancyl. jak mi się skończy to lecę po następną tubkę.

    aaaa09 lubi tę wiadomość

    f2w3yx8d0bccyl0l.png
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudixxon, kupujesz ten Elancyl Krem przeciw rozstępom w ciąży 500 ml, który kosztuje od 109,90 zł? CENOWA MASAKRA! No ale skoro lubisz przepłacać, to cóż.. ;) Jak nie, to przestudiuj blog SROKI, o którym była mowa we wcześniejszych postach.

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • pralinek2 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sobie chwalę ten krem z firmy Elancyl. Na początku używałam oliwki dla kobiet w ciąży Babydream, ale Elancyl zdecydowanie lepiej nawilża. Po ww. oliwce skóra na brzuchu mnie co jakiś czas swędziała, a po Elancylu nic nie swędzi... Poza tym, skóra jest bardziej ujędrniona :-)

    eikt3a3ftl57j282.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie jakość Elancyl nie da się porównać z preparatem za 2 dychy i nie jest to przepłacanie. Ma bardzo dużo dobrych opinii a blog Sroki jest może i jakąś wskazówką, ale jakiś super też nie jest. Dla przykładu na 2 miejscu (czyli idąc ilościowo od tych składników, których jest najwięcej) ma olej z nasion krokosza barwierskiego, który zawiera głównie nienasycone kwasy tłuszczowe takie jak kwas linolowy w około 70%, na pierwszych miejscach wymienione są emolienty i tak owszem posiada też chemię, ale bez niej wcale nie jest łatwo stworzyć dobry, trwały kosmetyk a te zawarte w kremie nie działają negatywnie na płód ;) Cena często zwłaszcza w PL jest wygórowana, ale takie są realia rynkowe, a to że jakiś kosmetyk za 10zł ma taki sam składnik jak ten za 60zł nie oznacza, że jest równie dobry, ale że jakość pozyskiwania tego składnika jest jak niebo a ziemia. Patrzcie przy wyborze na to by kosmetyk miał emolienty na pierwszych miejscach a na składniki na końcach list możecie nawet nie patrzeć, bo jest ich mniej niż 1% :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2015, 15:57

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Paragonik_93 Przyjaciółka
    Postów: 118 32

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim, no tak, ale na rozstępy nie ma skutecznego kremu! To i drogi nie pomoże jak ktoś ma mieć rozstępy to będzie mieć! Więc jak będę mieć rozstępy i uznam później, że mi się to nie podoba to pójdę na laser!

    Sroka pisze w komentarzach o elancylu i poza olejem z tego krokosza nie ma nic specjalnego w składzie! Sroka też nie zawsze pewnie ma rację, ale trochę rozumim jej negatywne nastawienie do dużych koncernów farmaceutycznych dla których liczy się zysk!

    Taki biooil ma reklamę za ładne pieniądze i ktoś musi za to zapłacić? Kto? klient! A taki mamamil to ja musiałam się naszukać co to jest!

    Poza tym każdy ma inna skórę i jednemu zapach odpowiada takia innemu nie!

    Twins_88 lubi tę wiadomość

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paragonik nie musisz krzyczeć, twoje wypowiedzi są klarowne ;) Jasne, że tak ale laser to naprawdę droga sprawa, wiele jest sprzętów "pseudo-laserów" w salonach, które tylko naciągają klienta a taki porządny zabieg z laserem to koszt nawet kilku tysięcy za 1 zabieg, więc jeśli cię stać to oczywiście korzystaj, ale do laserów też jest sporo przeciwwskazań więc to nie jest tak, a jak mi się coś zrobi to zwalczę to laserem :)
    Jeśli ktoś ma skłonność do rozstępów to tym bardziej liczy się profilaktyka, nie można podchodzić z założeniem, że jak mają mi się zrobić to i tak zrobią i olać sprawę, bo nawet jak się zrobią to może być ich mniej, bardziej elastyczne itp. Co do oliwki to stosuje się ją np po prysznicu lub kąpieli w innym wypadku może wysuszać, bo ma ona za zadanie zatrzymywanie wilgoci a sama z siebie nie nawilża tylko tworzy warstwę okluzyjną ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ