X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Czy wierzycie w zabobony?
Odpowiedz

Czy wierzycie w zabobony?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Dajana28 Przyjaciółka
    Postów: 105 133

    Wysłany: 2 listopada 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobitki ;)
    chciałabym zapytać co myślicie na temat zabobonów naszych babć itd. ?

    Akurat wczoraj rozmawiałam ze swoją babuszką i powiedziałam, że moja ciocia ma wolne łóżeczko po mojej siostrze i że chętnie mi je odda. Do tej pory się wstrzymywała... ja stwierdziłam że w sumie to mogłabym je wziąć bo u niej trochę "zawala" miejsce w mieszkanku a ja mam sporo miejsca na strychu - przecież teraz nie będę go używać bo jeszcze mam sporo czasu; na co moja oburzona babcia stwierdziła "To jeszcze nie czas - żadnych łóżeczek ani wózków..." - no na wózek to sama przyznaję że jeszcze nie zamierzam mieć ale łóżeczko które będzie czekało na swoją kolej na strychu ??

    co o tym sądzicie ?

    5djy3e3kdjye8eg7.png
    mhsve6ydkn32ruan.png
    ug37e6yd2qv3521w.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 2 listopada 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niby wyksztalcona kobitka,ale przyznam sie,ze tez sie obawiam przedwczesnych zakupow i nabytkow, jakos boje sie zapeszyc. Chociaz wem,ze to niby glupota to zdrowo rozsadkowo tlumacze sobie,ze gdyby,nie daj Boze,cos poszlo nie tak to doszukiwalabym sie przyczyn rowniez w takich "zabobonach",ze za wczesnie sie cieszylam. Zatem zgodze sie z babuszka,ze to za wczesnie :-)

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • Dajana28 Przyjaciółka
    Postów: 105 133

    Wysłany: 2 listopada 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie ja to tak myślę, że co ma być to i tak będzie ...

    ale oczywiście to nie zmienia faktu żeby być dobrej myśli (że wszystko będzie dobrze) :)

    Malagosia lubi tę wiadomość

    5djy3e3kdjye8eg7.png
    mhsve6ydkn32ruan.png
    ug37e6yd2qv3521w.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 2 listopada 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda :-)

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • na_cik Ekspertka
    Postów: 218 86

    Wysłany: 2 listopada 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam nie wierzę w takie rzeczy. Jak bym miała ze wszystkim czekać do porodu to bym się w ogóle nie ogarnęła przy synu. A tym bardziej,że chciałam mieć rzeczy po swojemu a nie jak się np.mężowi podoba ;)

    Dajana28, Ewelaa lubią tę wiadomość

    f2wlclb1tn9vsryr.png
    relgqps6zkgkuc7f.png
  • szuszu Przyjaciółka
    Postów: 74 47

    Wysłany: 2 listopada 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym sie powstrzymała jeszcze, nie chodzi o to że wierzę czy nie ale gdyby nie daj Boże coś poszło nie tak nie mogłabym patrzeć chyba na te wszystkie rzeczy dla dzidziusia i wtedy pewnie bym drążyła że to może moja wina bo kupiłam wszystko za wcześnie. Myślę że od 6 -7 miesiąca zacznę zakupy;)

    GabiK lubi tę wiadomość

    w57vyx8dm3d47wvl.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 2 listopada 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie wyznaczylam termin zakupow na czas kiedy nawet przy przedwczesnym porodzie moj maluszek bedzie mial szanse, mam niestety wysokie ryzyko porodu przed 34t. Tak jak Szuszu poczekam do 6-7mca, ale w pelni sie zgadzam,ze czekanie do porodu to przesada. A swoja droga skoro mowa o zabobonach to czy sprawdzilo Wam sie,ze jak ciagoty do slodkiego to dziewczynka a jak slone lub ostre to chlopczyk? U mnie jeszcze za wczesnie,zeby to sprawdzic, a kolezanki twierdza,ze niby cos w tym jest. Jak uwazacie? Jakies ziarnko moze byc?

    szuszu lubi tę wiadomość

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • Dajana28 Przyjaciółka
    Postów: 105 133

    Wysłany: 2 listopada 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może i coś w tym jest - tak myślę :)
    ale jak na razie to trudno cokolwiek stwierdzić bo pochłaniam i ogórki kiszone i słodkości kiedy tylko mam na to ochotę ;)

    a swoją drogą to może w piątek uda się coś wypatrzyć na usg :)

    GabiK lubi tę wiadomość

    5djy3e3kdjye8eg7.png
    mhsve6ydkn32ruan.png
    ug37e6yd2qv3521w.png
  • szuszu Przyjaciółka
    Postów: 74 47

    Wysłany: 3 listopada 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może tkwi w tym ziarno prawdy ale np. w moim przypadku lubie bardzo kwaśne i słodkie, kwaśne bardziej ale jeszcze nie wiem jaka płeć bo maluszek nie chce sie pokazać :)na mięso mnie odrzuciło więc mówią że dziewczynka ale każdy kto mnie widzi to mówi że chłopak będzie, nic nie przytyłam tylko ładne brzusio. Poczułam ostatnio pierwsze "muskanie" dzidziusia i to z prawej strony, dziś w nocy jak się obudziłam cały "mój brzuch" był przeniesiony na prawą strone aż się wystraszyłam (mały zaczyna figlować) i mówią że to też na chłopca a ja już sama nic nie wiem ;) byle zdrowe było ;)

    w57vyx8dm3d47wvl.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 3 listopada 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, to moja pierwsza ciąża i nawet nie wiedziałam,że takie hece się mogą zdarzyć,że brzuch się "przemieszcza". Kurczę, nie mogę się doczekać kiedy poczuję ruchy :-)

    Dajana28 lubi tę wiadomość

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • nojaniewiem Autorytet
    Postów: 842 1228

    Wysłany: 3 listopada 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam zamiar zacząć coś powoli kupować po usg połówkowym, ale to też jeszcze bardzo nieśmiało.
    a jeśli chodzi o smaki to mnie ciągnie do słodkiego i na usg najprawdopodobniej dziewczynka, do tego "zabiera mi urode" bo trądziku dostałam, którego wcześniej nigdy nie było , mąż się śmieje , że w końcu dojrzewam ;)

    km5skrhmrd9hz2o8.png
    atdcj44jp7zawxrm.png
    31.01.2014 - Aniołek 9tc
  • na_cik Ekspertka
    Postów: 218 86

    Wysłany: 3 listopada 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze to te smaki to kolejna głupota. Czasami się sprawdzają ale mam kupę koleżanek ktorym się w żaden sposób nie sprawdziło. Tak samo,że niby wymioty silne to na dziewczynkę. Moja znajoma wymiotowała do 5 miesiąca a ma syna. Ja mam fatalną cerę(przy synu miałam i będzie drugi syn) i moja inna kumpela nigdy nie miała takiego koszmaru na twarzy jak w ciąży z chłopcem.
    Co do smaków to fakt,że mam podobnie jak w 1 ciąży. Ale też nie do końca. Jedno co jest tak samo to brak wymiotów. ;)
    Swoją drogą to teraz jem i słodkie i słone i kwaśne i ostre

    f2wlclb1tn9vsryr.png
    relgqps6zkgkuc7f.png
  • Dajana28 Przyjaciółka
    Postów: 105 133

    Wysłany: 4 listopada 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szuszu wrote:
    (...)Poczułam ostatnio pierwsze "muskanie" dzidziusia i to z prawej strony, dziś w nocy jak się obudziłam cały "mój brzuch" był przeniesiony na prawą strone aż się wystraszyłam (mały zaczyna figlować) i mówią że to też na chłopca a ja już sama nic nie wiem ;) byle zdrowe było ;)

    szuszu! wow cóż za doznania !!
    ach też już chiałabym poczuć pierwsze ruchy dziecka - choć na razie przed wstaniem i chwilę po czuje takie bulgotanie w brzuchu jednak nie nastawiam się zbytnio że to dzidziuś bo to moja pierwsza ciąża i mam jeszcze trochę czasu na to ;) chociaż nie chciałabym na pewno tego przegapić ;)

    ale u mnie to brzuch jeszcze w sumie zbytnio nie urusł - ja np. widzę tylko "wcześniejszą" fałdkę... choć znajomej mama twierdzi że mam strasznie szerokie plecy "na dole" - może rosnę w szerz? ;)

    choć wiele nie przytyłam bo w sumie od czerwca 2 kg ... obecnie ważę 69,3 kg - a to zazwyczaj moja normalna waga była więc może dlatego jeszcze nic nie widać? hmmm :/

    GabiK lubi tę wiadomość

    5djy3e3kdjye8eg7.png
    mhsve6ydkn32ruan.png
    ug37e6yd2qv3521w.png
  • Niunia86 Autorytet
    Postów: 1092 2019

    Wysłany: 4 listopada 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do smaków i wyglądu to u mnie akurat się sprawdziło :) Od początku ciąży mam co chwile jakieś nowe krostki na buzi-małe ale są. A mówią,ze dziewczynka odbiera urodę. DO tego odrzuciło mnie od mięsa już w 6 tc no i mam mega parcie na czekolade,torty,ciasta kremy a przed ciążą wszystko to mogło nie istnieć. Mogłam mieć schabowe i fast food a teraz zupełnie na odwrót.

    Co do zakupów to też słyszałam,że do co najmniej 8 m-ca nie powinno się składać łóżeczek ani rozpakowywać wózków. Ja zamierzam wózek i łóżeczko kupić po nowym roku. Będzie to prawie 8 miesiąc więc w sam raz myśle:)

    GabiK lubi tę wiadomość

    iv09cbxm68yuj78z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hm ja powiem tak w niektóre przesądy związane z ciążą wierze a w niektóre nie np nie nosze w czasie ciązy łańcuszka na szyji ani żadnej apaszki itp. bo słyszałam ze jak się nosi to dziecko owinie sie pępowiną może to głupie ale wolę nie ryzykować

  • Dajana28 Przyjaciółka
    Postów: 105 133

    Wysłany: 4 listopada 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewka1990 wrote:
    hm ja powiem tak w niektóre przesądy związane z ciążą wierze a w niektóre nie np nie nosze w czasie ciązy łańcuszka na szyji ani żadnej apaszki itp. bo słyszałam ze jak się nosi to dziecko owinie sie pępowiną może to głupie ale wolę nie ryzykować

    o ja :o
    jeszcze o czymś takim nie słyszałam...

    5djy3e3kdjye8eg7.png
    mhsve6ydkn32ruan.png
    ug37e6yd2qv3521w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I choć tłumaczysz sobie, że dziś to medycyna, a nie Archiwum X zajmuje się tłumaczeniem różnych przypadłości, to jednak:

    • niczego nie smażysz, bowiem boisz się, że tam, gdzie kapnie tłuszcz - dziecko będzie miało znamię

    • nie nosisz łańcuszków ani korali, nie przechodzisz pod kablami i sznurami z bielizną, bowiem boisz się, że maluch owinie się pępowiną

    • nie obcinasz włosów, bowiem chcesz zapobiec głupocie dziecka

    • nie patrzysz na krwawe rzeczy lub kalectwo, byś się nie zapatrzyła i nie urodziła przez to chorego dziecka

    • nie kochasz się z mężem 2 miesiące przed rozwiązaniem, by dziecku nie ropiały oczka

    • boisz się nawet przestraszyć, bowiem jeśli w bezmyślnym odruchu dotkniesz swojego brzucha lub jakiejkolwiek innej części swego ciała to dziecko będzie miało "myszkę " (znamię )

    • nie patrzysz na księżyc, by dziecko nie było łyse

    • nie patrzysz na słońce, by nie zanosiło płaczem

    • nie patrzysz przez wizjer w drzwiach lub żadną inną dziurkę, by nie było zezowate

    • nie patrzysz na nikogo brzydkiego, by dziecko nie było brzydkie

    • nie patrzysz na mężczyznę innej rasy, by dziecko nie urodziło się z innym kolorem skóry niż twoja czy męża

    • nie patrzysz na ogień, by dziecko nie miało czerwonej plamy na czole

    • nie słuchasz zapowiedzi przedślubnych, by dziecko nie było głuche

    Zastanawiasz się nad płcią swego dziecka? Po co, wystarczy prześledzić kilka ludowych mądrości, by być szybszym niż USG i zyskać pewność – chłopiec to czy dziewczynka. I tak:

    • jeśli masz mdłości wieczorem to urodzisz chłopca, jeżeli mdli cię z rana – to będzie dziewczynka

    • jeśli brzydniesz, to będzie córa - to dziewczynka zabiera urodę

    • jeśli się roztyłaś, szczególnie w ramionach i pupie - będzie dziewczynka, jeśli zaś masz tylko duży brzuch - będzie chłopczyk

    • jeśli jesz ostre rzeczy to urodzisz syna, jeśli pochłaniasz duże ilości słodyczy to urodzisz dziewczynkę

    • jeśli brzuch masz wysoko - chłopak, jeśli zaś jest nisko - dziewczynka


    Jednak na co ci zawczasu ta wiedza? Skoro i tak:

    • nie kupisz dziecku ubranek, zanim się nie urodzi - bo to przynosi pecha
    • nie kupisz też wózka, łóżeczka, nie przygotujesz dla niego pokoju – bo to grozi nieszczęściem


    A najgorsze jest to, że:

    • wszyscy klepią cię po brzuchu – co ma im przynieść szczęście

    • za to ominą cię wszystkie wesela – nikt cię nie zaprosi w obawie, że przyniesiesz mu ze sobą ciężar na głowę

    • nie zostaniesz też niczyją chrzestną, bowiem ciężarna chrzestna matka to ogólnie katastrofa


    Ale nie łam się, jest też dobra wiadomość. Otóż kiedy jesteś w ciąży ;-)

    • nikt nie powinien ci niczego odmawiać, bowiem w domu zalęgną mu się myszy - więc wykorzystuj czas – a nuż trafisz na kogoś, kto w ten przesąd wierzy?

    Mysia 15, Cassie lubią tę wiadomość

  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 4 listopada 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1990 ale sie usmialam :-)) naprawde superowe :-)

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • Dajana28 Przyjaciółka
    Postów: 105 133

    Wysłany: 4 listopada 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o matko !! :O
    z tych "zabobonów" czy tam przesądów jak kto woli to moje dziecko będzie łyse, płaczliwe z czerwoną plamą na czole bo pale w centralnym codziennie... :/ owinie się pępowiną... hmm nie che myśleć co jeszcze...

    to straszne w takim razie nic by nie było wolno robić :(

    jednak ja nie wierzę w to...

    5djy3e3kdjye8eg7.png
    mhsve6ydkn32ruan.png
    ug37e6yd2qv3521w.png
  • na_cik Ekspertka
    Postów: 218 86

    Wysłany: 4 listopada 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to się obśmiałam :D
    Mój syn powinien był się urodzić co najmniej "dziwny" a raczej w ogóle nie powinien był :P bo nie załóż apaszki czy szalika w środku zimy?! Pomijam,że oparzyłam się dość mocno w ciąży olejem i syn nie ma żadnej blizny :P

    Dajana28 lubi tę wiadomość

    f2wlclb1tn9vsryr.png
    relgqps6zkgkuc7f.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ