X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Czy w upaly moze cos sie stac dziecku?
Odpowiedz

Czy w upaly moze cos sie stac dziecku?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • poomocy Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gnebi mnie jedno pytanie czy w cczasie ciazy jadac autem bez klimy lub wyjsciem na dwor moge zaszkodzic dziecku? nie mowie tutaj o jakims opalaniu bo slonca unikam ze wzgledu na moja chorobe skory, ale dzisiaj musialam troche pojezdzic autem no i na swiatlach bylo mi mega goraca w te pogody. jestem w 17 tygodniu ciazy i nie chcialabym zagotowac dziecka w brzuchu. czy istnieje taka mozliwosc?

    poooomocy
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się;) skąd ja znam ten problem :) sama dwa tygodnie temu się martwiłam. Staram się wychodzić jak jest już chłodno na polu, zazwyczaj wieczorami. Ale czasem muszę i w samo południe. Akurat tak miałam wizytę u lekarza i musiałam iść. Na poczekalni gorąca, aż cała mokra byłam. Potem wracałam też straszny upał. Jeszcze chwilę musiałam stać na słońcu bo kogoś spotkałam i wypadało porozmawiać. Wróciłam do domu cała spocona i głowa mnie bolała do końca dnia z tego upału. Byłam w czwartek na usg i wszystko ok. Wiem, że kogoś mogą takie sytuacje śmieszyć. Ale od kiedy jestem w ciąży to bardzo się o wszystko martwię. Moja koleżanka to się w ciąży opala nawet i wszystko jest dobrze. Powiem szczerze, że na opalanie to bym się nie odważyła. Nic się nie martw dziecku nic się nie stało. Nie ma takiej możliwości. Poczytaj sobie bloga mamyginekolog, poruszyła ten temat i fajnie to wyjaśniła. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2018, 18:53

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze najważniejsze jest, żeby dużo pić w te upały bo odwodnienie organizmu już może być groźne dla dziecka :).

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • poomocy Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za wpsarcie, ja po poprzednim poronieniu wasnie w lecie bardzo sie boje. wtedy co prawda tez o tym nie myslalam i opalam sie na plazy, a potem sie dowiedzialam ze dziacka nie ma dlatego teraz tak sie boje. usg mam dopiero 10 wrzesnia
    zwariuje do tego czasu

    poooomocy
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się ;) chociaż w ciąży ciężko się nie martwić. Wszystko jest dobrze. Już w prawie połowa ciąży za Tobą! Teraz już będzie dobrze. Zawsze najgorszy jest ten pierwszy trymestr. Ja też żyje tylko od wizyty do wizyty. Jakoś trzeba wytrzymać. Ty już pewnie za nie długo poczujesz ruchy dzidzi i będziesz spokojniejsza o dzidzię :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2018, 19:01

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • poomocy Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie jak juz poczuje ruchy to bede na ewno spokojniejsza.... kurde chcialabym to przespac

    poooomocy
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo :)szkoda, że tak późno te ruchy są wyczuwalne. Przecież tam w brzuszku nam prawie cały czas się ktoś rusza :) no ale co zrobić, trzeba czekać.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby czynniki zewnętrzne typu upał czy mroz szkodzily płodom, to ludzkosc juz dawno by wymarła ;) Kobiety w Afryce i na kole podbiegunowym chodza w ciazy i rodzą zdrowe dzieci ;p

    Reni lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Gdyby czynniki zewnętrzne typu upał czy mroz szkodzily płodom, to ludzkosc juz dawno by wymarła ;) Kobiety w Afryce i na kole podbiegunowym chodza w ciazy i rodzą zdrowe dzieci ;p
    No i wyobraźcie sobie, że na Syberii również rodzą się dzieci :D Czytając czasem te posty nie sposób się nie uśmiechnąć :D

    edwarda20, Zośkaaa, malami91, Reni, Aga9090, Seli lubią tę wiadomość

    klz9df9hvltz8vcc.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ