X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Czy ginekolog powinien dać prywatny numer telefonu?
Odpowiedz

Czy ginekolog powinien dać prywatny numer telefonu?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) Moja ciążę prowadzi ginekolog, który już na początku zapowiedział mi, że nie daje swojego numeru telefonu ("w razie potrzeby może Pani zawsze zapisać się na wizytę"). Zdziwiło mnie to bardzo, bo do tej pory, nawet jak w ciąży nie byłam, ginekolodzy udostępniali mi numery, aby w razie potrzeby chociaż napisać SMSa z pytaniem. Ponieważ jestem nadwrażliwa (mam za sobą jedno poronienie we wczesnej ciąży i teraz się trochę boję), zdarza się, że muszę skonsultować jakiś objaw. Czy mam się czego bać, czy to normalne. Ponieważ nie mam do niego numeru telefonu, zaczynam szperać w internecie. A tu wiadomo: większość porad sprowadza się do tego, że najlepiej wezwać karetkę, albo na pewno coś jest nei tak. Więc zamiast się uspokoić, nakręcam się tylko jeszcze bardziej. Dzisiaj mam kolejną wizytę. Zastanawiam się, czy z nim o tym porozmawiać. Czy Wy macie numery do swoich lekarzy?

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • jessieq Koleżanka
    Postów: 56 30

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja również chodzę na prywatne wizyty i dostałam nr prywatny swojego lekarza, na który mogę dzwonić w razie jakiegoś niepokojącego objawu:)
    Pozdrawiam:)

    karen657 lubi tę wiadomość

  • Ewelina88 Autorytet
    Postów: 1608 1766

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Moja obecna ginekolog dała mi nr telefon. Ale wcześniejszy nie bo nie ma takiego obowiązku. Jak coś się dzieje albo jedziesz na IP albo wzywasz pogotowie. Druga opcja naprawdę musi być dobrze uzasadniona.

    zplX18SyZp.gif
    https://www.maluchy.pl/li-70300.png
  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 13 września 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może lekarz, który nie chciał Ci dać numeru telefonu miał zbyt dużo nadgorliwych pacjentek ? Lekarze też ludzie i ja do swojej lekarz napisałam tylko raz smsa gdy byłam w szpitalu, bo sama chciała wiedzieć jak mój stan zdrowia i dziecka.
    Też jestem zdania jak Ewelina88 coś się dzieje co Cię niepokoi? wsiadaj jak najszybciej w auto albo poproś rodzinę, znajomych czy sąsiada i jeźdź na pogotowie.
    Lekarz przez telefon Cię nie zbada :-)

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 14 września 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karen657 wrote:
    Cześć Dziewczyny :) Moja ciążę prowadzi ginekolog, który już na początku zapowiedział mi, że nie daje swojego numeru telefonu ("w razie potrzeby może Pani zawsze zapisać się na wizytę"). Zdziwiło mnie to bardzo, bo do tej pory, nawet jak w ciąży nie byłam, ginekolodzy udostępniali mi numery, aby w razie potrzeby chociaż napisać SMSa z pytaniem. Ponieważ jestem nadwrażliwa (mam za sobą jedno poronienie we wczesnej ciąży i teraz się trochę boję), zdarza się, że muszę skonsultować jakiś objaw. Czy mam się czego bać, czy to normalne. Ponieważ nie mam do niego numeru telefonu, zaczynam szperać w internecie. A tu wiadomo: większość porad sprowadza się do tego, że najlepiej wezwać karetkę, albo na pewno coś jest nei tak. Więc zamiast się uspokoić, nakręcam się tylko jeszcze bardziej. Dzisiaj mam kolejną wizytę. Zastanawiam się, czy z nim o tym porozmawiać. Czy Wy macie numery do swoich lekarzy?
    Chodze na nfz, numer mam tylko do przychodni :-)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam prywatny numer do swojego lekarza oraz maila. Jak mam jakieś pytaniadotyząe pierdół to piszę maila.A jak ostatniomiała kilka niepokojących objawów to do niego zadzwoniłam i on dalej decydował.
    Uważam,że taki układ jest dobry. W końcu jest lekarzem prowadzącym, a ciaza to nie kata żeby jakies niepokojace objawy mogły czekać.

    Anutka lubi tę wiadomość

  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 19 września 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chodzę prywatnie i dostałam jej prywatny numer, w sumie to tylko taki ona ma bo żadnej recepcji nie ma. Z tym że dodzwonienie się do niej graniczy z cudem bo nie odbiera jak ma pacjenta więc trzeba dobrze trafić. W większości jak potrzebuje coś pilnie to dzwonie do innej gin która zawsze mi mądrze odpowie i zawsze odbiera tel :)

    201411191762.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 24 września 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam super lekarza prowadzącego w pierwszej ciąży. Pracował w szpitalu św Zofii w Warszawie. Chodziłam do niego prywatnie w babka medika i miałam do niego numer prywatny kazał dzwonić w nocy o północy nawet po to by powiedzieć ci że masz jechać na IP

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedni dają inni nie dają to zależy od lekarza jak bardzo zależy mu na pacjencie większość lekarzy prywatnie przyjmujących daje numery po to żeby mieć więcej nowych pacjentek co za tym idzie większa kasa. Mam koleżanki które zdziwione są tym że ja mogę liczyć na lekarza o każdej porze dnia i nocy.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Kocimięta Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 1 stycznia 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przecież telefony, które dostajemy to są właśnie ich służbowe numery - dla pacjentek i współpracowników... ;). Nikt mądry nie da przecież swojego prywatnego nr, tego który używają dzieci żona itp.. Mają dodatkowe komórki do tych spraw, żeby ich nie niepokoić na prywatnych numerach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2015, 16:39

    Marta28 lubi tę wiadomość

    Nasze Maleństwo <3 <3 <3 <3 cs
  • sss Autorytet
    Postów: 560 313

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam ginekologa i na pierwszej wizycie dal mi juz swoja wizytowke. Jak cos to pisze dzwonie i zawsze odpisuje. I jest na tyle dostepny w kazdym dniu ze moge podjechac. W szpitalu jest 3 razy w tygodniu niedziela wtorek i czwartek a prywatnie w poniedzialek srode piatek i sobote. Jak plamilam a byl na delegacji to kazal mi napisac co i jak po wizycie w poradni. Jest rewelacyjny......

    Marcel 16.06.2015 cc. 3200g 55 cm
  • marlenak_me Autorytet
    Postów: 714 495

    Wysłany: 13 marca 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam nr telefonu prywatny lekarza dopiero na karcie ciąży, wcześniej miałam tylko nr do recepcjonistki. Do b. ważne mieć taki nr, już raz z niego skorzystałam i zostałam uspokojona- to bezcenne.

    720fbe94f2.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 13 marca 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się nazywa ten lekarz?
    Muszę zmienić mojego gin bo jakoś mu nie ufam,poza tym nie pracuje w żadnym szpitalu a chcę rodzić na Żelaznej.
    Będę wdzięczna za info :)
    paulina_b wrote:
    Ja miałam super lekarza prowadzącego w pierwszej ciąży. Pracował w szpitalu św Zofii w Warszawie. Chodziłam do niego prywatnie w babka medika i miałam do niego numer prywatny kazał dzwonić w nocy o północy nawet po to by powiedzieć ci że masz jechać na IP

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 19 marca 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też numer do ginekologa dostałam z kartą ciąży jak mąż się upomniał ;) nie potrafiłabym chodzić do lekarza, który prowadząc moją ciążę nie jest dla mnie dyspozycyjny w razie ważnego pytania itp.

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • jenny88 Autorytet
    Postów: 626 734

    Wysłany: 21 marca 2015, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karen657 wrote:
    Czy Wy macie numery do swoich lekarzy?
    Tak, na karcie ciąży mam pieczątkę z nr tel.

    km5sdf9hw9lfjofs.png
    f2wlanliuanju9mz.png
    km5svcqgwvlx6b9m.png
    f2wlanlibk6qka1b.png

    --

    Mateusz <3 23.08.2018 [*] 9t+4d :(
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 21 marca 2015, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodze na NFZ lekarka nie dała numeru... poprzednia do której chodziłam na NFZ dała i nawet na smsy odpowiadała .. moja kazała mi jechać na IP jak by mnie coś niepokoiło :/ nie podoba mi się to ... no ale to już końcówka ciąży więc musi tak zostać

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nr komórkowy do mojego lekarza,ale dostałam go od naszej wspólnej znajomej. I to tylko dlatego,że przed ciążą moje wyniki były słabe,a w ciążę zaszłam krótko potem i w czasie,kiedy mój lekarz był na urlopie. Koleżanka koniecznie kazała się do doktora odezwać. Potem zdarzyła się sytuacja,kiedy dostałam plamienia i też do niego napisałam. Zadecydował wtedy,że mam do niego przyjechać w ciągu godziny,bo chciał sprawdzić co z dzieckiem i ustalić przyczynę plamienia. Ale to chyba zostaje do decyzji lekarza,czy da swój numer czy nie. Tym bardziej,że pacjenci zdarzają się różni :)

    qXNVp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od razu dostałam nr telefonu do swojego lekarza, już na pierwszej wizycie powiedział mi że pacjentki, które chodzą do niego prywatnie dostają jego numer i sam mówił w razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić. Raz skorzystałam odebrał udzielił informacji i potwierdził że jak coś proszę dzwonić, nie wyobrażam sobie chodzenia do lekarza z którym w razie problemu nie mam żadnego kontaktu!!!

  • Majkowa Znajoma
    Postów: 24 11

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie dostałam nr telefonu od lekarza, co jest mega stresujące. Raz jak źle się czułam pojechałam na IP do szpitala, w którym przyjmuje, niestety go nie zastałam. Brak nr telefonu może ma związek z tym, że chodzę na fundusz..

    72661836df4ef1f020b1d2d90efc9271.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2015, 14:30

    rlpy5yr.png
    yfz9cz7.png
  • Ciri Debiutantka
    Postów: 14 8

    Wysłany: 24 maja 2015, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz nie ma obowiązku podawać prywatnego numeru telefonu! Kiedy dostałam plamień pojechałam na IP, a wizytę mam zaplanowaną dopiero za 2 tyg. Nie róbmy z lekarzy robotów od wszystkiego! Będąc lekarzem nie wyobrażłabymam sobie sytuacji, gdy każda rozhisteryzowana kobieta dzwoniłaby do mnie po pólnocy z głośniejszym pierdnięciem. Z tego co obserwuję będąc w ciąży to to, że większość kobiet uwielbia siać panikę i traktuje ciążę jak stuletnia pani przeziębienie

    binka76, Est lubią tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ