X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Czy coś czułyście w brzuchu zanim były pierwsze ruchy?
Odpowiedz

Czy coś czułyście w brzuchu zanim były pierwsze ruchy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Chwilka84 Autorytet
    Postów: 965 904

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)czy zanim poczułyście pierwsze ruchy czułyście że coś się w brzuchu dzieje?Jestem w 15 tyg ciąży i nieraz czuje większy ucisk w jakimś miejscu, albo chwilowe większe parcie na pęcherz,jest to moja pierwsza długo oczekiwana ciąża i nie wiem czy to normalne.Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz:)Pozdrawiam

    ex2bi09komf7ydjp.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja raczej nic nie czułam moze czasem lekkie mrowienie na brzuchu ale nie wiem czym bylo spowodowane. W 18 tyg poczułam kopniaki i wszystkie inne sygnały zignorowałam bo dopiero jak bylam pewna w 100% sie cieszylam ze to ruchy. U cb jeszcze troche czasu daj sobie msc a nie będziesz miała wątpliwości:)

    Chwilka84 lubi tę wiadomość

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Chwilka84 Autorytet
    Postów: 965 904

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedz,czekam z niecierpliwość na te kopniaki:)zastanawiam się czy to nadal rozciaganie macicy?Lekarz powiedział ze to niby normalne,ale cały czas mnie to stresuje.

    ex2bi09komf7ydjp.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że to normalne :) w końcu maluch musi mieć miejsce do mieszkania :)
    Co do ruchów to 15 tc chyba za wcześnie na czucie :) ja poczułam ok 17 tc, to było takie mrowienie, jakby przelewanie się w jelitach... z dnia na dzień coraz wyraźniejsze aż zaczęłam czuć wyraźne mini kopniaki :) a teraz czasem aż brzuch faluje :)
    Myślę że musisz uzbroić się w cierpliwość i lada moment poczujesz - będziesz wiedziała że to TO :)

    Chwilka84 lubi tę wiadomość

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja poczulam pierwsze konkretne ruchy w skończonym 18 tyg. wczesniej mialam wrażenie takiego bulgotania, mrowienia ale tylko jak leżalam na boku z brzuchem lekko do dołu. Generalnie pierwsze ruchy to takie smieszne uczucie ze na pewno je odróżnisz od jelit itp, zwłaszcza ze jelita się przesuwają ku górze a ja ruchy czulam na dole brzucha nad spojeniem łonowym :)

    Chwilka84 lubi tę wiadomość

    bluszczynka
  • ewelia Koleżanka
    Postów: 79 8

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo zależy od tego czy jesteś szczupła. Ja też wcześnie wyczekiwałam ruchów, głównie przed snem ale czułam tylko swoje jelita hehe a wiedziałam że 'te' ruchy muszą być inne(choć nie wiedziałam jakie dokładnie). I poczułam w 16+6, pierwsza ciąża a dlatego że miałam płaski brzuch i ogólnie nie byłam 'duża'. lekarze zazwyczaj mówią że 18-20tydz, gdy mu powiedziałam, co u mnie w 17tyg, zdziwił się i mówi że prawdziwe ruchy będą później. A wtedy to co, nieprawdziwe? Głupoty gadają czasem. Wiem, co czułam i wiem, że to co czuję obecnie w 20tyg jest tym samym- tyle że trochę mocniejsze:)od jakiegoś tygodnia oprócz kopniaczków co wieczór kładę się i obserwuje przeciąganie się dzieciątka- falowanie brzucha to tu i tam:))

    Pozdrawiam:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 14:26

    ex2b2n0az5d0t4z9.png
  • Magdalena 94 Koleżanka
    Postów: 58 27

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jutro zaczynam 17 tydzień ciąży:) i tu moje pytanie:) czy jest możliwe już w tym tygodniu poczuć ruchy dziecka? Jest to moja pierwsza ciąża i na spojeniu łonowyn czuję takie muśnięcie lub takie delikatne 'klepnięcie':)

  • ewelia Koleżanka
    Postów: 79 8

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpowiedź wyżej:)

    ex2b2n0az5d0t4z9.png
  • Chwilka84 Autorytet
    Postów: 965 904

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem ze na ruchy muszę jeszcze poczekać,a strasznie nie mogę się ich doczekać:)Ale ciekawi mnie czy długo przed ruchami coś czułyście?Ja nieraz mam wrażenie ze mam balon w brzuchu z woda, która się przelewa,albo ze nieraz po któreś stronie mnie uciska i zastanawiam się czy moja wyobraźnia już przesadza,czy jestem przewrażliwiona bo bardzo się martwię aby wszystko było dobrze.

    ex2bi09komf7ydjp.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te bulgotania co czułam ja, były z dnia na dzień coraz mocniejsze :) myślę że z 2-3 tygodnie po pierwszych odczuciach zaczęłam czuć kopniecia :) pamiętam że też nie mogłam się tego doczekać także doskonale rozumiem :) ale czas szybko leci! Dopiero co bylam w 17tc i zastanawiałam się czy to TO, a juz 24tc :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ