X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ćwiczenia ciążowe z internetu
Odpowiedz

ćwiczenia ciążowe z internetu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 13 lutego 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane ! Znacie jakies fajne cwiczenia dla kobiet w ciazy ? z jakis stron www, albo z YT. Mi juz sie skonczyla wena tworcza, a cwiczenia z gazet opanowane :)
    ps: nie szukam jogi dla ciezarnej, bo sama ją uprawiam

    Frufru lubi tę wiadomość

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 13 lutego 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://fajnamama.pl/cwiczenia-w-ciazy-zestaw-1/ na stronie fajnamama masz kilka zestawów bezpiecznych ćwiczeń dla ciężarnych, może coś Ci się spodoba :)

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 17 lutego 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama_z_groszkiem wrote:
    hej kochane ! Znacie jakies fajne cwiczenia dla kobiet w ciazy ? z jakis stron www, albo z YT. Mi juz sie skonczyla wena tworcza, a cwiczenia z gazet opanowane :)
    ps: nie szukam jogi dla ciezarnej, bo sama ją uprawiam

    A masz jakąś stronkę z jogą dla ciężarnych ? Ja byłam na zajęciach z jogi ale tam nie było prawie w ogóle kobiet w ciąży i co któreś ćwiczenie albo nie robiłam albo coś inaczej i w końcu płacenie na siedzenie mi się znudziło...

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co myślicie o tych zestawach? Czy można tak ćwiczyć brzuch w ciąży?
    https://www.youtube.com/watch?v=VTI3ZZBH0xg&index=4&list=WL
    https://www.youtube.com/watch?v=t6kjfPWzU3Y&index=5&list=WL

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • Anuszka1986 Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 21 lipca 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergo a cwiczylas wczesniej miesnie brzucha? Chodzi mi o czas przed ciaza... z reszta co do bezpieczenstwa zwiazanego z cwiczeniami miesni brzucha zdania sa podzielone. Ja mimo ze wczesniej cwiczylam dosc intensywnie a moja ulubiona partia miesni byl brzuch wlasnie, zrezygnowalam w ciazy. Nie jestem przekonana co do ich bezpieczenstwa. A ciaze traktuje jako okres w ktorym wreszcie zabiore sie za trening ud - bo zawsze byly w oplakanym stanie i moze podniose pupe? :D
    Za brzuch zabiore sie ostro po porodzie - kiedy reszta ciala bedzie w miare doprowadzona do porzadku :).

    No i kregoslup... temat rzeka, brzuszek mam jeszcze malutki ale jak urosnie, nie wyobrazam sobie tego - i tu chcialam Was podpytac, czy cwiczycie kregoslup? Jakie cwiczenia polecacie?

  • ewelina_d Autorytet
    Postów: 1043 2500

    Wysłany: 27 lipca 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, jeśli macie zdrowe kręgosłupy, to ćwiczcie od początku nawet ćwiczenia z netu na kręgosłup, jak najwięcej, żeby uniknąć bólu, jak lordoza będzie się pogłębiać.

    Jeśli macie jakąkolwiek zdiagnozowaną wadę postawy, lub chorobę kręgosłupa (dyskopatia, kręgozmyk, przepuklina, cokolwiek), lub nawet tylko podejrzewacie (przed ciążą bóle np. po długotrwałym staniu, siedzeniu, wyczuwalne przeprosty jakiegoś odcinka, szczególnie lędźwiowego), to radzę jak najszybciej iść do rehabilitanta po wskazówki jak ćwiczyć, bo jak już zacznie, to będzie za późno.

    Jestem tego żywym przykładem. Nie ćwiczyłam przez połowę ciąży (najpierw lenistwo pierwszego trymestru, potem skurcze niewyjaśnione), i jak zaczęło boleć (zniesiona lordoza przyspieszająca objawy ciążowe plus jakiś uraz kręgosłupa - nie wiem jaki, bo żadna diagnostyka nie wchodzi w grę), tak teraz ledwo się ruszam, a prysznic to jest mega wyzwanie. Prawie nie wychodzę z domu (jestem w stanie dojść do windy, potem wsiąść do samochodu, to tyle chodzenia). Jedyne co mogę, to ćwiczenia od rehabilitanta na "poślizg" między dyskami, nawet mięśni wzmacniać nie mogę. I grozi mi CC przez to, bo SN może spowodować zmiażdżenie krążka międzykręgowego. I zamiast cieszyć się dzieckiem, wylądowałabym na bloku operacyjnym.

    Także WARTO ćwiczyć!

    Ewelina
    hhojzmj.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ