X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Czy któraś z Was miała glukozę po obciążeniu ponad normę? Może ktoś podzieli się doświadczeniami w tej materii? Ja mam wynik 157 i na pewno czeka mnie wizyta u diabetologa...

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eowina wrote:
    Hej. Czy któraś z Was miała glukozę po obciążeniu ponad normę? Może ktoś podzieli się doświadczeniami w tej materii? Ja mam wynik 157 i na pewno czeka mnie wizyta u diabetologa...
    Ja miałam Eowino. Ale mój wynik wyniósł 97. Norma jest do 90.
    Dostałam skierowanie do Diabetologa. Byłam już 2 razy.Brrrr

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim laboratorium zakres jest od 70 do 99 na czczo i 70 do 140 po obciążeniu 75 g glukozy. Mi lekarka kazała nie panikować, bo wynik jest podwyższony, ale nie oznacza zaawansowanej cukrzycy.

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż Ci zazdroszczę, bo u mnie stwierdzono na podstawie 1 wyniku na czczo - po obciążeniu 75g, wynik 97 jako cukrzycę ciążową. Masakra Eowino.
    Dostałam glukometr, którym muszę badać sobie cukier 4 razy dziennie;P

    U mnie natomiast wyniki po obciążeniu wynosiły następująco:
    Na czczo: 97,
    Po 1 h: 159,
    Po 2 h: 114



    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik na czczo, 97 został uznany za cukrzycę ciążową.
    A Ty na czczo ile miałaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2015, 19:55

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    92 miałam na czczo. Glukometr mam w domu, bo teściowa jest cukrzykiem więc używam, oczywiście nakłuwacz mam inny niż ona. Zmieniłam nieco nawyki żywieniowe, tzn. staram się zamieniać białe pieczywo na zbożowe/razowe/podróbkę wasy (takie chrupki smakujące jak trociny z Sonko :) ) i jem bardzo mało ziemniaków. Zamiast tego brązowy ryż i makaron ciemny. No odzwyczajam się od słodzenia herbaty, ale z tym ciężko więc słodzę tylko 1/2 łyżeczki miodem. Nie udało mi się też jeszcze wyeliminować całkiem słodyczy i pozwalam sobie na jakieś ciastko, 3 kostki ptasiego mleczka lub 2 razy dziennie owoce (kiwi/pomarańcze/jeden banan/mandarynki/grejpfrut). A i czytałam, że do każdego posiłku musi być porcja warzyw, czyli do kanapki jakaś jarzyna tak samo do obiadu. Mleka też nie piję. Przetwory-twarogi/kefiry. I o dziwo cukier jest ok. Podobno ciężarne mogą mieć glukozę po posiłku do 120.

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to masz dobre wyniki;)
    Ale widzę, że trzymasz się troszkę diety;)
    A próbowałaś badać sobie cukier bez diety? Może tak być, że nie potrzebujesz trzymać się reguł;)

    Na czczo kochana glukoza musi wynosić od 60-90, natomiast po 1h po posiłkach głównych do 120.

    Tak, do każdego posiłku musi być warzywko czy nawet owoc.
    A i możesz pozwolić sobie na 2 kosteczki czekoladki raz w tygodniu;)

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u mnie było troszkę inaczej, obciążenie glukozą wyszło ok. Od kilku tygodni jestem na diecie i biorę insulinę na noc bo moje cukry na czczo są nie do opanowania. Wahały się między 90 a 98, po posiłkach zazwyczaj mam do 120 , no chyba że ostro zaszaleję :) . Mam nadzzieję że w końcu organizm przyzwyczai się do insuliny i cukry nie będą rano szalały.

    Edyta
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, do każdego posiłku musi być warzywko czy nawet owoc.
    A i możesz pozwolić sobie na 2 kosteczki czekoladki raz w tygodniu;)[/QUOTE]
    To ja sobie pozwalam raz dziennie :D

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, nikt nie zauważy większej ilości spożytej czekoladki;)
    Dzidziuś pragnie;):)

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam słabą silną wolę. Ale nie muszę po diabetologach latać. Mam tylko dietę utrzymywać :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ