X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr covid a ciąża
Odpowiedz

covid a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 13 marca 2021, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam za soba walke o malucha jak my wszystkie, dwie ciaze stracone, jedna w 12 tyg, obecnie jestem w 6 mcu. Mieszkamy z mężem w Niemczech, cala rodzina w pl, nie widzieliśmy ich od sierpnia, planujemy za dwa tyg jechac do pl, maz bedzie chrzestnym. Jednak ja na mysl ruszenia siw z domu dostaje paniki, boje sie ze moge sie zarazic tym cholernym wirusem. Wiem tak samo moge zarazic sie i tu w Niemczech, przrciez chodze do lekarza czy ma zakupy, jednak i tak panikuje ze cos moze sie stac maluszkowi o którego tak walczylismy, czy naprawde zbyt panikuje? wiadomo maseczka, odstep, nie przytulanie sie itp ale mimo wszystko, co o tym wszystkim myslicie?

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • potworu Przyjaciółka
    Postów: 63 23

    Wysłany: 16 marca 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wiesz co, myślę, że to naprawdę zależy od tego, jak Ty się czujesz z możliwością "złapania" tego paskudztwa.
    Ja jestem własnie w 14 tyg i od ponad tygodnia walczę z covidem :/ Mój partner przywlekł skądś do domu i mnie zaraził :( Generalnie jesteśmy bardzo uważni, nie spotykamy się z kim popadnie, nie chodzimy po galeriach/ sklepach / muzeach / jakichkolwiek innych miejscach publicznych, a tu proszę, trafiło się.
    Na szczęście ja przechodzę w miarę łagodnie, tylko ból gardła, głowy i ekstremalne zmęczenie i osłabienie, ale bez gorączki i problemów z płucami.

    Ale każdy przechodzi inaczej, więc nie będę Cię uspokajać, że "nie martw się, nawet jak się zarazisz, to nic Ci nie będzie".
    Jeśli masz obawy, boisz się, co się może stać ( a przecież nie jesteś w stanie tego przewidzieć) to zupełnie się nie przejmuj, i nigdzie nie jedź. Teraz jest akurat "trzecia fala", zarażeń w opór, masz prawo się bać i nikt nie ma prawa robić Ci z tego powodu wyrzutów. Więc jeśli chcesz jechać, to jedź, ale jeśli masz wątpliwości... to już sama wiesz ;)
    Trzymaj się zdrowo i powodzenia z podejmowaniem decyzji :)

  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 21 marca 2021, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potworu wrote:
    Hej, wiesz co, myślę, że to naprawdę zależy od tego, jak Ty się czujesz z możliwością "złapania" tego paskudztwa.
    Ja jestem własnie w 14 tyg i od ponad tygodnia walczę z covidem :/ Mój partner przywlekł skądś do domu i mnie zaraził :( Generalnie jesteśmy bardzo uważni, nie spotykamy się z kim popadnie, nie chodzimy po galeriach/ sklepach / muzeach / jakichkolwiek innych miejscach publicznych, a tu proszę, trafiło się.
    Na szczęście ja przechodzę w miarę łagodnie, tylko ból gardła, głowy i ekstremalne zmęczenie i osłabienie, ale bez gorączki i problemów z płucami.

    Ale każdy przechodzi inaczej, więc nie będę Cię uspokajać, że "nie martw się, nawet jak się zarazisz, to nic Ci nie będzie".
    Jeśli masz obawy, boisz się, co się może stać ( a przecież nie jesteś w stanie tego przewidzieć) to zupełnie się nie przejmuj, i nigdzie nie jedź. Teraz jest akurat "trzecia fala", zarażeń w opór, masz prawo się bać i nikt nie ma prawa robić Ci z tego powodu wyrzutów. Więc jeśli chcesz jechać, to jedź, ale jeśli masz wątpliwości... to już sama wiesz ;)
    Trzymaj się zdrowo i powodzenia z podejmowaniem decyzji :)


    Cześć. Mam pytanie. Rozmawialas moze z lekarzem o wplywie covid na płód? Czy moze spowodowac jakies wady ? Np mlrfologiczne? Wiem, ze to narazie malo przebadany temat natomiast jeżeli mogłabyś się podzielic informacjami bylabym wdzięczna.

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • Aaasti Autorytet
    Postów: 272 244

    Wysłany: 22 marca 2021, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 12tc przeszłam covid. Założyłam temat w dziale problemy i komplikacje. Mi lekarz powtarzał, że na dzieciątko covid raczej nie ma wpływu. Najbardziej może zaszkodzić mu wysoka temperatura, ale że w ciąży organizm jest troszkę osłabiony, to rzadko się zdarza, że rośnie do wysokich wartości. Za to bardzo dużą rolę odgrywa stres.
    Zdrówka! ❤️

    Danio lubi tę wiadomość

  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 22 marca 2021, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaasti dziękuję za odpowiedź. Już tam zaglądam

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • Katia99 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 3 kwietnia 2022, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja przeszłam covida w gdzieś 7-8 tc. Temp prawie 40 st. Leczyłam się paracetamolem i tyle. Straciłam węch i smak na 3 tygodnie. Samo przeszło. Nie nakręciłam się ze umrę, czy ze coś się z dzieckiem złego stanie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ