X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Coraz słabsze ruchy dziecka.
Odpowiedz

Coraz słabsze ruchy dziecka.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 26 marca 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruchy zaczęłam czuć w 17 tygodniu. W 18 i 19 brykala już naprawdę fajnie całkiem wyraźnie to czułam. Potem w 20 tygodniu było już troszkę słabiej. W 21 tygodniu miałam usg wszystko było dobrze lekarz powiedział że może kopie w stronę kręgosłupa i w tedy nie czuje. Jest 23 tydzień i ja coraz mniej czuje te ruchy . Czuje że się rusza Ale tak baaaardzo delikatnie że kiedy porwnam 19 tydzień a 23 to nie mogę w to uwierzyć że tak to oslablo. Ktoś ma takie doświadczenia ?

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 marca 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne - na tym etapie ciąży co Ty miałam tak, że jednego dnia czułam ruchy, a kolejne dwa już nic - zero. Regularnie ruchy dziecka powinno się czuć od skończonego 28 tygodnia - do tego czasu dziecko ma po prostu tak dużo miejsca w środku i jest na tyle małe, że może się ruszać nie dotykając Twoich narządów.

    klaudia382 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 26 marca 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie to właśnie tłumaczę . Ale już prawie 3 tygodnie te ruchy są takie prawie niewyczuwalne. W środę mam usg wspomne o tym.

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 marca 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Tak sobie to właśnie tłumaczę . Ale już prawie 3 tygodnie te ruchy są takie prawie niewyczuwalne. W środę mam usg wspomne o tym.

    Wystarczy, że dzieciak się obróci - ja najgorzej czułam ruchy jak mały był nogami do dołu, za to jak się obrócił głową w dół to wtedy czułam dobrze bo kopał mnie pod żebrami. A na Twoim etapie ciąży to maluch się obraca co kilka dni i tak będzie pewnie do 35 tygodnia. Ja jestem w 31 tygodniu i teraz mały jest głową w dół, a tydzień temu był nogami w dole. Tak to po prostu jest, ja regularne ruchy malucha czuję tak naprawdę od skończonego 29 tygodnia.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Glass Autorytet
    Postów: 696 407

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Klucha ma ciche dni, ale jak popukam w brzuch to odpowie :). Nie martw się, ważne, że coś tam czujesz. U mnie przed połówkowym (22t) była straszna cisza, okazało się, że mała ma nogi na głowie :D.

    l22ndf9h9ev1tba6.png
    2nn3vfxmbuq4kvth.png
  • linka220 Autorytet
    Postów: 600 687

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też tak mam Kilka dni już się cieszyłam bo dzidzia fikała i pukała jak się położyłam w 18 TC a w 19 kilka dni nic Ehh czekam dalej

    hchy3e3km5dqv62g.png
    relganlipvgw9clp.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ