BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > II trymestr > Co robić gdy:katar/gardło/ząb/stres
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

[konto usunięte]

Wysłany: 28 maja 2015, 13:07
Cytuj | (1) | Zgłoś
Znalazłam artykuł i chce się podzielić, bo nie jedną z nas to interesuje

Stres:
Bezpiecznie: Raz na jakiś czas przed spaniem można napić sie naparu z melisy, który uspakaja.Gdy masz napięty brzuch śmiało można zażyć no-spe.

żołądek:Gdy męczy zgaga:Rennie,Maalox, Alugastrin, te leki działają osłaniająco na błonę żołądka.
Na nudności: Coculine.
Biegunka: Nifuroksazyd, popijać mięte, lub zjeść nawet mrożone jagody.

Gardło:
Bez obaw leki homeopatyczne, Homeovox, Tantum Verde, pastylki z tymiankiem i podbialem,Sebidin

Kaszel:
Drosetux, Stodal, Thymi, Alcep, Tussipini D. Skutecznie rozrzedzi widzielinę: Mucosolvan - ale poleca sie go dopiero od 2trymestru.

Ból zęba:
zamiast zasięgać nawet bezpiecznego paracetamolu (nie wolno naduzywać) lepiej udać się do dentysty, gdzie znieczulenie miejscowe jest nawet wskazane (po za pierwszym trymestrem).

Źródło: "Będę mamą" nr2

Wiadomość wyedytowana przez autora 28 maja 2015, 13:21

madu lubi tę wiadomość

[konto usunięte]

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 22:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
up

pakima
Autorytet
203

Wysłany: 26 sierpnia 2015, 10:12
Cytuj | (0) | Zgłoś
wszystko się zgadza wg mnie stosowałam to w niektórych dolegliwościach

darra991
Autorytet
304

Wysłany: 26 sierpnia 2015, 10:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja tylko cos kiedys slyszalam od lekarza zeby jednak raczej unikac tych tabletek z tymiankiem i podbialem ale nie jestem pewna czy chodzilo tylko o 1 trymestr czy o cala ciaze:) w sumie stresow mam niestety ostatnio dosc duzo jednak.. ale ziolka akurat lubie to moge pic :) do tego jakas dobra ksiazka,spacer i staram sie nie myslec wtedy o roznych problemach:) oprocz apapu i nospy(no i duphastonu ale to chyba nie o tym tu watek:) do tej pory nie przyjelam zadnych innych lekow.tylko wlasnie jak mnie mega glowa bolala to wzielam apap i jak zlapalo mnie takie porzadne przeziebienie z goraczka to wtedy ale tez jedna tabletke tylko:) a tak to leczylam przeziebienie ogromna iloscia czosnku,syropu z malin,mlekiem z miodem i herbata z cytryna:) po 4 dniach zostal delikatny katarek wiec moge smialo powiedziec ze takie konsekwentne leczenie domowymi sposobami jednak przynosi efekty a moj gin byl ze mnje dumny ze poradzilam sobie bez lykania tabsow:)

eiktyx8dhbau82rw.png
hchys65gdkixbzid.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)