X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ciepłe kąpiele
Odpowiedz

Ciepłe kąpiele

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Stefa Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 23 listopada 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kochane !
    Chciałam Was zapytać jak to u Was jest z tymi ciepłymi kąpielami ;) Od początku ciąży czytałam w internecie, że absolutnie nie wolno i tego ciągle się trzymałam więc nawet nie zawracałam tymi pytaniami głowy sobie ani mojemu lekarzowi. Zawsze szybki prysznic , szast-prast i po "kąpieli". Przed ciążą uwielbiałam kąpiele w gorącej wodzie, (takiej, że wchodzić trzeba było na kilka podejść) i włączył mi się ostatnio na widok wanny impuls, (taki jak alkoholikowi po terapii kiedy zobaczy flaszkę wódki). Nalałam wody w temp. 37 i jak szybko weszłam do wanny tak czar prysł. Woda była dla mnie zbyt zimna i zamiast relaksu odczuwałam dyskomfort. Powiedzcie mi kochane jak Wy sobie radzicie z utratą swoich największych "zachcianek" i zakazanych "przyjemności" podczas ciąży ;) Pozdrawiam Was GORĄCO ! ;)

    hchyugpj5rvbqbjc.png
  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 24 listopada 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwielbiałam ciepłe kąpiele. Od 2 miesiąca ciąży biorę tylko prysznice, ale takie dłuższe ;) Leżenie w wannie jest dla mnie niewygodne. Co do temperatury to nie wiem ile wynosi, ustawiam tak żeby było mi ciepło, czyli przyjemnie ;) I nic złego się nie dzieje. Nie wyobrażam sobie wejść pod prysznic i trząść się z zimna żeby tylko nie przekroczyć tych 37 stopni...

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo lubię stać pod prysznicem jak leci na mnie cieplutka woda i potrafię stać i stać :). Jestem zmarzluchem i nawet jak się namydlam, to woda cały czas na mnie leci. Wiem, że nie jest to oszczędne, ale mi szybko zimno się robi :). Co innego jak jestem u kogoś, to nie robię tego. I taka kąpiel pod prysznicem wydaje mi się, że nie szkodzi dziecku, bo woda spływa po ciele. Co innego gorące kąpiele w wannie, bo w niej się siedzi i nie jest to wskazane w ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2016, 12:13

  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 26 listopada 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm....moja lekarka powiedziala mi, ze to bzdury. w ciazy podobno mozna nawet isc do sauny (nie zebym sie wybierala...), ale ona twierdzi, ze dziecko ma "zabezpieczenie" i temperatura lozyska (??) wzrasta max. o 0,5 stopnia.

    dodam, ze to bardzo dobra lekarka, badajaca przeziernosc karkowa itp.

    sama nie wiem. ja jakos za goracem nie przepadam, ale w wannie polezec lubie.

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 27 listopada 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to 3 ciąża i w każdej zdarza mi się brać ciepłe kąpiele. Ale nigdy nie miałam zagrożonej ciąży.

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 28 listopada 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też się kąpię w wannie, gdyby nie wanna nie wiem jak poradziłabym sobie to taki mój "czas relaksu" może nie w takiej parzącej wodzie wale w normalnej ciepłej.

  • m@rtynka Autorytet
    Postów: 676 494

    Wysłany: 28 listopada 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę kąpiele, bo uwielbiam leżeć w wannie i trochę się odprężyć. W pierwszej ciąży kąpiele były ciepłe teraz też są i nic się nie dzieje i nie działo wcześniej. ;-)

    17u93e5ep5g57u5f.png
  • Goszu Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też biorę ciepłe, nawet baaardzo ciepłe kąpiele. Jeśli ciąża przebiega ok, nie masz skłonności do mdlenia, nie krwawiłaś, to wszelkie farmazony o tym że ugotujesz dziecko itp wyrzuć do kosza. Ja nawet wchodzę na kilka minut do sauny i nic sie nie dzieje. Dla pewności pytałam lekarza. Zero zastrzeżeń. A te cieplutkie kąpiele, to przynajmniej raz w tygodniu, bo zimno i paskudnie za oknem.

  • All4love Autorytet
    Postów: 867 754

    Wysłany: 7 lutego 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z czego czytałam - Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne i może dość do krwawienia, więc nie wskazane są gorące kąpiele w ciąży. A szkoda, bo zima i uwielbiałam wejść do wanny pełnej gorącej wody kiedy śnieg za oknem ...

    20.08.2017 <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ