X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ciąża, a wakacje pod namiotem
Odpowiedz

ciąża, a wakacje pod namiotem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 18 czerwca 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    jestem w 24t.c. i za jakiś czas wybieram się na dwa tygodnie pod namiot do lasu. Oczywiście żadnych zastrzeżeń ginekolog nie mam bo ciąża jak na tę chwilę przebiega doskonale :) Chciałam Was zapytać czy macie jakieś sposoby na walkę z kleszczami? Bo mimo, że na terenie na którym będziemy nocować będzie pielęgniarka, to wolałabym się przed nimi jak najskuteczniej zabezpieczyć i spać spokojnie. Na komary i meszki mam spray Chicco, odpowiedni dla kobiet w ciąży, ale o niczym na kleszcze nie słyszałam. Macie coś sprawdzonego i godnego polecenia ? Będę wdzięczna za rady :)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • mamusiaaa1 Przyjaciółka
    Postów: 106 39

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dla mojej córki też mam preparat przeciwko komarom w spray od Chicco i bardzo sobie chwalę :) sama teraz w ciąży też go używam. Więc jeśli będziesz co parę godzin się nim psikać, myślę, że komary nie zakłócą wyjazdu :)
    Co do kleszczy, to przede wszystkim dobre ubranie, unikanie wchodzenia w jakieś gąszcze, łąki i dokładne obserwowanie każdego wieczora czy nigdzie kleszcza nie ma. Przyznam, że też się boję kleszczy, jedna moja koleżanka właśnie w ciąży miała kleszcza i niestety akurat roznoszącego boreliozę :/ Pamietam, że bardzo się bała o zdrowie dzidziusia...
    Kiedyś też czytałam, że kleszcze nie lubią olejku z mięty pieprzowej, ale nie stosowałam tego nigdy na sobie.

  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję mamusiaa1 :)
    Czyli pozostaje mi porozglądanie się bardziej za olejkami, których zapachu kleszcze nie lubią, niż za sprayem ochronnym dla kobiet w ciąży. Chociaż podobno jak się kleszcza wyjmie zanim minie 48h, to na boleriozę nie ma szans ;) Codzienna kontrola i powinno być ok.

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 23 lutego 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na kleszcze olejek herbaciany :)

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja głównie w namiocie spałam podróżując autostopem, a co za tym idzie bez żadnego ustalania gdzie, bo nie było wiadomo gdzie trafię. Na polu namiotowym kilka razy się zdarzyło. Jak masz swój namiot to nie musisz nic rezerwować. Są bardzo różne ceny i bardzo różne standardy - widziałam takie, które było tylko ogrodzonym kawałkiem trawika, takie gdzie kąpało się w rzece i załatwiało w wychodku i takie z całą infrastrukturą (ciepły prysznic, toalety, prąd, a nawet kuchnia).

    Ogólnie dobrze jest na pewno zaopatrzyć się w wygodne buty trekkingowe: https://trekking.com.pl/

    Polecam ten sklep trekkingowy Znajdziesz tam wszystko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2022, 09:02

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ