X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ciąża a pogorszenie wzroku
Odpowiedz

ciąża a pogorszenie wzroku

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w 20 tyg ciaży i widzę duża zmiane w prawym oku -nieostrośc i zamglenia jest tutaj któraś z czymś podobnym ?? to mija?

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Gosiaczek0408 Debiutantka
    Postów: 7 10

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również tak miałam,od 18 tc, to przez hormony. Na szczęście to mija:)
    Do tego doszła u mnie wtedy suchość oka (zwłaszcza w nocy), warto zainwestować w nawilżacz powietrza:)
    Przesyłam kilka pomocnych linków:

    http://babyonline.pl/wada-wzroku-a-ciaza,dolegliwosci-w-ciazy-artykul,13931,r1.html
    http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/ciaza/zdrowie-mamy/jak-ciaza-wplywa-na-wzrok,230_5642.html

    Nasza oczekiwana Amelia- termin na 30 maja 2016 :)

    thumb
  • Asia_30 Autorytet
    Postów: 361 248

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwne bo mi tez sie pogorszyl wzrok wlasnie w prawym oku. A zawsze mialas troche slabsze to prawe? Bo u mnie tak jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2016, 21:36

    klz9df9hph2l42tn.png
  • luna91 Autorytet
    Postów: 1266 1548

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też poleciał wzrok na prawym oku. Prawe miałam zawsze mocniejsze a teraz czuję, że soczewka jest za słaba. Ale też słyszałam, że to normalne w ciąży...

    3 maleństwo w drodze... ☺️

    Kwiecień 2018 - synek <3
    Maj 2016 - synek <3
    2015 - aniołek
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 24 maja 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam mieć chyba migrenę oczna. Pisze chyba bo nie byłam jeszcze z tym u okulisty, ale czytając objawy w internecie by sie zgadzało. U mnie objawia sie to tym, ze nagle robi mi sie w polu widzenia ale jakby tak wysoko albo nisko, nie centralnie na środku jak patrzę, taki półokrąg w którym rozjeżdża mi sie obraz takimi falami idącymi raz w gore a raz w dół. Ciężkie do opisania. Raz miałam tak przez pol godziny i skończyło sie ograniczeniem widzenia z lewej strony w lewym oku, jakby mi ktoś przysłonił jedna polowe. Na dodatek to przysłonięte było w kolorze jaskrawej bieli. Po kilku minutach odpuściło całkowicie. Ostatnio mnie to złapało w sklepie, nagle lodówka zaczęła sie rozjeżdżać. W panice wybiegłam ze sklepu i wte pędy do auta, bo mowię ze kilka min nie dojadę do domu. Ale na szczęście po może maksymalnie 10 min odpuściło bez przysłonięcia widzenia. Takie jaja w ciąży mogą sie dziać :D podobno ciąża nasila migreny. Nie wiedziałam ze ja mam do momentu aż nie zaszłam w ciąże ;)

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • marlon Autorytet
    Postów: 423 615

    Wysłany: 24 maja 2016, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też gorzej widzę. przed ciążą mogłam funkcjonować jako tako bez okularów, a teraz nie ma zmiłuj.

    atdci09kteyfwsql.png
    4b9ah00cplkhwdqn.png
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 27 maja 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od początku ciazy do 24 tc oczy poszły o -1 zarówno prawe jak i lewe. Nowe szkła dobieralam przed samą ciążą także pogorszyło się dość szybko :/ . Pytałam czy po ciazy wszystko wroci do normy czy lepiej już zamówić nowe okulary i niestety lekarz stwierdził że nie ma się raczej co nastawiac na poprawę. Niby to przez hormony ale podobno tak już zostanie. Zobaczymy.

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • marlon Autorytet
    Postów: 423 615

    Wysłany: 27 maja 2016, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słyszałam teorię, że jak się ma minusy to przy sn ta wada wzroku się cofnie. ile w tym prawdy to nie wiem. zobaczę za parę miesięcy i dam znać ;)

    atdci09kteyfwsql.png
    4b9ah00cplkhwdqn.png
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie i tak SN odpada przez rozwarstwienie siatkówki i wysokie minusy, więc nie sprawdzę, ale też mam wrażenie, że wzrok mi siada. I do tego problem z mgłą przed oczami. Podobno zmiany ciśnienia i ew. zmęczenie (okulistka nic nie znalazła), jeśli się sprawdzi, to po ciąży powinno ustąpić. I całe szczęście, bo trochę mi objawy zaczęły jaskrę przypominać, a to już nie jest zabawne :|. Jak się nie pogorszy, to za dwa miesiące będę w szpitalu na kontroli siatkówki, może tam mnie dokładniej jakoś obejrzą, to się dowiem, czy nic groźnego.

    AKUxp2.png
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, ja też mam bardzo duże minusy, chociaż słyszałam, że cesarka nie od tego zależy tylko od właśnie odklejania siatkówki, a to zawsze miałam OK. Nie mniej jednak też się wybieram na kontrolę do okulisty, żeby się wypowiedział na temat porodu i też chyba wada mi się pogorszyła. Ale zastanawiam się kiedy iść, żeby nie było też za wcześnie, bo może cośtam się zaczyna dziać po którymś tygodniu albo oko się zmienia do któregoś tygodnia. Wiecie coś na ten temat?

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 10 lipca 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sznurowka, zawsze możesz iść dwa razy dla pewności ;). Wiem, że w niektórych szpitalach dość wcześnie wymagają skierowania na CC. Np. ten, który wybrałam, kwalifikuje tylko do 32tc. Chociaż zazwyczaj chyba dają trochę więcej czasu. Ogólnie zmiany na siatkówce nie mają większego związku z tygodniem ciąży - chociaż pewnie im dłużej oddziałują na oko zmiany ciśnienia, tym większe ryzyko. Ogólnie poważnie zaczyna się robić, jeśli pojawiają się męty (takie muszki i paproszki przed oczami) i przede wszystkim błyski. Jeżeli będą tylko nieznaczne zmiany na siatkówce, to prawdopodobnie zabezpieczą laserem i po sprawie ;). Tylko trzeba pamiętać, że blizny goją się ok. 1-1,5 miesiąca, więc myślę, że spokojnie możesz już iść na kontrolę :).

    Marlon, podobno to nie tylko po SN, bo to bodajże sprawka zmian hormonalnych ;). Gdzieś tam się ostatnio doczytałam, że często wada wzrasta o ok. 1 dioptrię i cofa się jakiś czas po porodzie i/lub zakończeniu karmienia piersią. Mam nadzieję, że właśnie tak będzie, bo jeśli nie, to niedługo denka od słoika to przy moich soczewkach będzie pikuś :|.

    AKUxp2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ