X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ciągły stres z powodu ciąży
Odpowiedz

Ciągły stres z powodu ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mysz_86 Znajoma
    Postów: 17 17

    Wysłany: 19 lipca 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w mojej 4 ciąży (3 poprzednie straciłam-nie rozwijały się prawidłowo). Teraz też miałam "atrakcje" na początku - plamienia, krwiak, krwawienia, spadająca beta. Ale potem po braniu mnóstwa leków jest już ok, jestem w 19 tygodniu. Ale non stop się denerwuję. A to, że nie czuję codziennie intensywnych ruchów, a to, ze na zdjęciu z USG nos dziwnie wygląda, a to, że coś mnie zabolało...
    Wszystkie wymiary są ok, dziecko rośnie idealnie jak należy, lekarz mówi, że już mogę się cieszyć, a ja nie umiem. W ogóle to już 5 miesiąc, a u mnie w rodzinie mało kto wie, bo się strasznie kryję z tą ciążą, nie chcę żeby ktokolwiek wiedział o ciąży.
    Czy któraś z Was też tak ma?

  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 29 lipca 2021, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam to uczucie ciągłego stresu. Straciłam dwie ciążę. Obecnie jestem w 14 tc i okres między badaniami trwa jak dla mnie wieczność. U mnie też nikt jeszcze nie wie i tez mi się nie spieszy by się chwalić, w pierwszej viazy zrobiliśmy to za szybko później żałowaliśmy

  • ola1 Koleżanka
    Postów: 83 18

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    musisz sie przestać stresować bo przez to mozesz tracić ciąże. Musisz się troche poddać i poczekać kilka miesiecy.

    ubranka dla niemowląt
  • Agola Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 22 tydzień i też nie mogę wyluzować. Jutro mam połówkowe, a w głowie milion myśli na sekundę 🤦🏻‍♀️

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 28 lipca 2022, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się stresuję, jestem w drugiej ciąży, w pierwszej byłam wyluzowana a teraz to po prostu caly czas mysle (czy dostatecznie umylam te owoce?, czy moge to zjeść?, czy córka nie przyniesie czegoś z przedszkola?, czy dostarecznie zdrowo jem?). Po prostu masakra. Rozważam wizyte u psychologa/psychiatry, ale boje sie, ze dostane jakies leki i bedzie mnie stresowac branie ich (czy na pewno mogę?). Na razie radze sobie medytacjami (polecam tez trening autogenny schulza).

  • Julka99 Autorytet
    Postów: 322 290

    Wysłany: 28 lipca 2022, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam to :( jestem po 2 stratach, jednego synka straciłam w 16tc (wady letalne i genetyczne) ja już na zdjęciach usg widziałam wtedy ze jest coś nie tak, ze nie wyglądają tak jak przy starszaku, ze nie widzę kości nosowej, ze nie widzę raczek itd. Każdy mi mówił ze wmawiam sobie, ale ja miałam złe przeczucia i miałam racje. Synek odszedł 👼🏼💔 kolejna ciąża tez stracona, ale na początku :( teraz aktualnie czwarta ciąża, ale strach jest okropny. codziennie zasypiam i budzę się ze strachem, jak tylko poczuje ból lub ukłucie w brzuchu to po prostu mrozi mi krew w żyłach czy napewno wszystko jest dobrze. Ciagle przyglądam się zdjęciom usg i dopatruje czy lekarz czegoś nie przeoczył, jednak staram się myśleć pozytywnie, ze tym razem się uda, tylko nie jest łatwo. Jestem od początku na lekach i zastrzykach ze względu na mutacje genów i niedoczynnosc tarczycy.. na początku ciąży wykryto u mnie na tarczycy guza który wyglada na nowotworowy i czeka mnie biopsja żeby sprawdzić czy jest to guz rakowy złośliwy czy łagodny, a ja to odwlekam cały czas. Teraz jeszcze e.coli się przypałętało 😩😩😩 chyba czop śluzowy zaczął odchodzić powoli.. strach nie do opanowania, a to dopiero 21tc :( chciałabym jeszcze dotrwać chociaż do 30tc :(

    https://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5erotnsvky.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/2nn3skjouf04tpy1.png

    👩🏼 ’99 r.
    03.07.2018 - Mikołaj 🧒🏼💙
    21.09.2021 - Ignaś 👼🏼🤍
    09.02.2022 - Aniołek 👼🏼🤍
    03.04.2022 - ⏸🌈
    13.04.2022 - 🔘 8mm 😍
    25.04.2022 - 👶🏼 0,74cm i ❤️ (6+6 z om, 6+4 z usg)
    16.05.2022 - 👶🏼 3,16cm (9+6) ❤️
    MTHFR (hetero)
    PAI-1 (homo)
    💊 Euthyrox N50, acard 75, duphaston, pregna , neoparin 0,4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ