X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Chiński kalendarz płci
Odpowiedz

Chiński kalendarz płci

Oceń ten wątek:
  • kotsi Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    Słyszałyście o chińskim kalendarzu planowania płci dziecka? :) Jestem ciekawa statystyk sprawdzalności. Nie za bardzo wierzę w tego typu rzeczy, jednak u moich znajomych sprawdziło się jakoś w 95% przypadków :D a jak to było u Was?

    0f74d683f78565f0med.jpg

    Pamiętajcie tylko, żeby dokładnie to sprawdzić :)

    http://m.dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/starania-o-dziecko/1880-chinski-kalendarz-plci-jak-zaplanowac-plec-dziecka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2017, 21:17

    French_Lover lubi tę wiadomość

    hchy90bv7r1h165e.png
  • Agaa89 Znajoma
    Postów: 19 16

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy córce 7 lat temu się sprawdziło. Teraz wg kalendarza będę mieć chłopca. Usg połowkowe mam 16.01 więc może się dowiem :) nie wierzę w to za bardzo, sprawdzałam dla zabawy, wiadomo zawsze jest 50%, że dobrze pokaże :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2017, 21:27

    c55f3e3kykkmnp65.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    jest kilka tych kalendarzy w necie i nie pokrywaja sie te tabelki. mi wychodzi wedlug tego chlopiec- wedlug polowkowych bede miala dziewczynke, ale wczesniej gin stawiala na chlopca, wiec zobaczymy.

    BTW pytalam sie Chinki, nauczycielki chinskiego co na ten temat sadzi i ona tego nie zna/ nie slyszala o tym nigdy...ale to nie musi o niczym swiadczyc.

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • Agaa89 Znajoma
    Postów: 19 16

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W kalendarzu chińskim z tego co pamiętam miesiące mają po 28 dni, dlatego on nie pokrywa się z naszymi miesiącami. Chcąc sprawdzić najlepiej znaleźć na necie takie które przeliczaja datę nasza, na tą którą byłaby u nich.

    c55f3e3kykkmnp65.png
  • Asiek005 Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w pierwszej ciąży się sprawdziło, dziewczynka, teraz niby też ma być dziewczynka i wg kalendarza płeć żeńska ;-) chyba przy 3 spr z kalendarzem na syna ;-) może faktycznie coś w tym jest .

    026c7e11e53a84550ef0754be93581fb.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w kalendarzu wychodzi chłopak, a na USG wygląda na dziewczynkę ;-)

  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas się sprawdziło (26 i listopad), moja mama ma wersję "analogową" od jakiś 30 lat i sprawdza wszystkie ciąże w rodzinie i nie zgadzał się jeden przypadek. Szok :D

    W internecie są dwie wersje, w tej drugiej mi się nie zgadzało (nie tylko mi), więc to jakas lewa wersja. Ty wstawilas prawidłową :)

    Może to śmieszne ale synka chyba będziemy strzelać wg kalendarza :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2017, 19:10

    French_Lover lubi tę wiadomość

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • MikanKulta Przyjaciółka
    Postów: 101 32

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie "strzelałam" z mężem na córcię. Wg tego chińskiego powyżej, a wg innego chińskiego tez miała wychodzić dziewczynka. Jeśli opierać się na teorii czasu współżycia przed owulacją, tez robota była na dziewczynkę :) Zachcianki ciążowe, w teorii przypisywane dziewczynce, pogorszenie cery, wszelkie zabobony i wróżby (dla zabawy rzecz jasna), wskazywały na dziewczynkę. Nastawiłam się dość mocno na córkę. Jakież było moje zdziwienie, kiedy na połówkowym usg między nóżkami dyndał wielki dzwon :)
    Ja i moj Lokator, jesteśmy tym znikomy procentem, któremu żaden z chińskich kalendarzy nie pomógł :) Wspolzycie na dwa dni przed owu, tez nie ;)

    Natomiast pierwsza ciąża, jak babcie kocham, chiński wskazuje chłopca, jest i chłopiec :) Sprawdzałam kobiety w rodzinie i kolezanki- tez wszystko się zgadza, wg "chińczyka" :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 10:40

    French_Lover lubi tę wiadomość

    3jgx3e3k5csktsth.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja 3 ciąża i dwie z trzech nie pasują :) Tylko raz mi się zgadza :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najbardziej wiarygodny jest tutaj : http://www.redtreesoft.com/chinesebabygender/predictgender.htm oraz na dzidziusiowo.

    Mi w pierwszej ciazy mimo ze nie znalam chinczyka sprawdzil sie i wyszedl chlopczyk. teraz celowalismy w dziewczynke... ide 9 na badanie wiec moze sie dowiem ile ten chinol wart :D

    szatynka lubi tę wiadomość

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • ag194 Autorytet
    Postów: 822 1882

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się nie sprawdziło

    3i49df9hp36s3hdx.png
    20170812050113.png
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja już wiem ze sprawdziło mi się dwa razy :) pierwszy chłopiec a teraz dziewczynka :) ja korzystałam z tego do którego wrzuciłam linka

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • French_Lover Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 15 stycznia 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hah, mi się jak na razie sprawdziło - najpierw był syn, a teraz wg wstępnej oceny lekarza na usg prenatalnym na 70% dziewczynka. Z kalendarza wychodzi mi, że ma być dziewczynka. Ciekawe, czy to się sprawdzi rzeczywiście :) jestem nastawiona na córeczkę od samego początku, nie wiem czy słusznie... Większości znajomych mam się sprawdzało/ sprawdza :D Nie wiem, jak to działa, ale niezłe :>

    w57vgov3sg8z8thq.png
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja tez sprawdzam u znajomych i sie sprawdza :) tylko trzeba korzystac z tego wlasciwego dobrze liczacego kalendarza :)

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • Klaudia0727 Autorytet
    Postów: 624 1097

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie się nie sprawdziło :D kalendarz pokazuje chłopca :p a będzie dziewczynka :p

    gann9jcg7ze17rcq.png
    Czekamy na Aurelie <3
    20 lat . Łódź/Jelenia Góra
  • Nissiia Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sprawdza się, poczęty we wrześniu i bedzie chłopak

  • BUBINIA Koleżanka
    Postów: 54 13

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie będzie córa a wg kalendarza syn, wiec się nie sprawdziło. Ogolnie ja słyszałąm ze to jednak ściema :)

    Szczęśliwa mamusia Hani <3
  • avera27 Przyjaciółka
    Postów: 145 32

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg chińskiego - syn, seks w owulacje .... i mamy córkę :)

    avera27


    Będzie córeczka - 1.06.2017 r. - Liwia
  • Mona24 Koleżanka
    Postów: 32 26

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie się nie sprawdziło, bedzie syn a według chińskiego kalendarza córka:)

    f2w3rjjgpwotqiho.png
  • Emka1234 Przyjaciółka
    Postów: 72 59

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie również się nie sprawdziło. Według kalendarza syn, a będzie córcia

    1b7pp2.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ