BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > II trymestr > Bóle podbrzusza i kości łonowej
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Motylica25
Nowa
0

Wysłany: 13 września 2017, 15:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej, jestem w 16tc i 3 dniu. Odczuwam bóle podbrzusza, które są uciążliwe, gdyż np. Nie mogę założyć spodni bez bólu - każde podniesienie nogi nieco wyżej go powoduje. Podobnie jak uczucie ciągnięcia w okolicy łona. Nie mam żadnych oznak krwawienia. Lekarz dopiero we wt. Martwię się (moja I ciąża). Doradzcie coś!

d.orota
Koleżanka
0

Wysłany: 13 września 2017, 16:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja mam podobne dolegliwości od około 12tyg do teraz (25tydz). Szczególnie podczas dłuższych spacerów, sprzątania itp. Lekarz podczas badań nie zaobserował nic niepokojącego, poza tym nie mam innych dolegliwości.

Jeśli bardzo się niepokoisz postaraj się przyspieszyć wizytę albo jedź do szpitala. Każda ciąża jest inna i warto wszystko zawsze sprawdzać. Tym bardziej, że jeśli się stresujesz to nie służy ani Tobie ani dziecku.

p19uqqmz9qpwb8k1.png

panama
Ekspertka
229

Wysłany: 13 września 2017, 18:12
Cytuj | (1) | Zgłoś
Bóle w okolicach łona i pachwin spowodowane są poluzowaniem więzadeł łonowych. Mniej więcej pod koniec Itrymestru lub na początku IItrym uwalnia się hormon relaksyna, odpowiedzialny za te objawy. Jest to normalne. Też żyłam w strachu, że coś się dzieje niedobrego, bo ból pachwin i ciągnięcie było tak silne, że miałam problemy ze wstanie z łóżka albo chodziłam jak kaczka.
Lekarz przepisał magnez i kazał chodzić mniej intensywnie :) Gdy więcej odpoczywam, boli mniej. Dzisiaj przeszłam połowę miasta i ból jest większy.
Najlepiej wszystkie niepokojące dla ciebie objawy konsultuj z lekarzem, po to jest, żeby dokładnie wszystko wytłumaczyć :)

Leniu lubi tę wiadomość

3jvzk6nlakaftugh.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)