X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Bóle po środku i u góry brzucha
Odpowiedz

Bóle po środku i u góry brzucha

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pytająca Koleżanka
    Postów: 75 7

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od kilku dni miewam bóle na wysokości pępka i nieco poniżej. Jest to ból rozlany, który często pojawia się rano po obudzeniu. Boli mnie wtedy zmiana pozycji, a gdy zmienię na dogodną, nic nie odczuwam. W trakcie dnia raczej mi nie dokucza, bardziej przy wstawaniu czy kładzeniu się. Ginekolog zawsze pyta mnie o bóle podbrzusza i informacje głównie o takich bólach w ciąży znajduję w necie. Czy któraś z Was miała takie bóle? Czy mogę założyć, że to normalne rozciąganie macicy? Raz miałam porządny atak takich bóli, pojechałam na IP i było wszystko ok. Więc teraz gdy znowu się pojawiły w lżejszej odmianie, nie jadę nigdzie, ale byście mnie uspokoiły, gdybyście potwierdziły, że macie/miałyście podobne doświadczenia.

    dqprj44jms8c8veb.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez kilka dni miałam bóle pępka i okolic, jesteśmy na podobnym etapie ciąży, myślę, że jest to kwestia wypychania samego pępka i rozciągania się nie tylko macicy, ale i mięśni. Moje bóle miały charakter kłujący i występowały przy zmianie pozycji. Na pewno nie bolała mnie macica. Jeśli byłaś badana i jest ok. to głowa do góry. Niestety ciąża nie jest bezbolesna, ale twoja czujność jest jak najbardziej ok.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • Ooola Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z kolei w 16tc okropne zakwasy, tak jakby zrobiła milion brzuszków. Wspomnę, że aktywna fizycznie nigdy nie byłam. Zaobserwowałam jednak, że gwałtownie zaczął rosnąć mi brzuch, więc może tu tkwi problem

  • magda94 Przyjaciółka
    Postów: 76 61

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez miewam bole brzucha, bardziej kłucie, gdy leze na boku lub na brzuchu (brzucha jeszcze nie widac w ogóle). Dopiero, gdy poloze sie na plecach przechodzi.

    34bw43r8x3c08pa7.png

    mhsvx1hpg0g6h8qo.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ