X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr bole glowy
Odpowiedz

bole glowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 17 lutego 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po ustapieniu uciazliwych objawow pierwszego trymestru tj mdlosci, jadlowstretu, wielkiego bolu piersi nastal drugi trymestr.

    Przez chwile czulam sie swietnie- przyplyw energii, piersi bola jakby mniej, zaparcia zmniejszyly sie znaczaco too pewnie przez diete bogata w blonnik), pojawil sie za to nowy objaw ktory jest dosc dokuczliwy. BOLE GLOWY.


    Czy ktoras z Was ma je takze? Jakie macie na nie sposoby -- nie chce lykac tabletek ani pic duzo kawy. Nie pilam kawy przez 4 miesiace- dopiero ostatnio wrocila mi na nia ochota i wydaje sie pomagac na bol glowy ktory zapewne jest cisnieniowy ( mam niskie cisnienie- zwykle ok 95/70) nie chce jednak przesadzac z kofeina.

    Dzieki z gory za rady:)

    t60z7qg.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 lutego 2014, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak miałam chyba pod koniec 1 trymestru i na poczatku drugiego, nie pomagal apap, oklady, smarowanie amolem nic...trwalo to kilka dni i przeszlo...lekarz radzil nawet, zeby zamiast leku, czasem wypic pol kieliszka czerownego wina, jak juz bardzo boli...
    Tez mialam bardzo niskie cisnienie 90/60, jedna kawa rano byla wskazana. Za jakis czas ustalo i tyle. Cisnienie teraz tez tak 110/60, wiec jakby podroslo. Od poczatku INka z mlekiem rzadzi :) Dzis mnie boli, wyjatkowo, ale juz nie wiem od czego, mam nadzieje, że to chwilowe...

    Takze nic sie nie martw to wszystko raczej normalne :) a tu artykul:
    http://parenting.pl/portal/bol-glowy-w-ciazy

    Pozdrawiam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2014, 00:25

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 lutego 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie to po prostu przeszło po jakimś czasie, a miałam dokładnie w takim samym momencie co Ty. Ale sądzę, że jeżeli z niskim ciśnieniem strzelisz sobie jedną, niezbyt mocną kawkę dziennie, to w żaden sposób nie zaszkodzi to Tobie, ani dziecku. Ja jestem wysokociśnieniowcem, więc u mnie to nie przeszło.

    Dwa razy brałam paracetamol, jak byłam już na skraju wytrzymałości i ból utrzymywał się bardzo długo (bardzo szybko pomógł), a tak to zimne okłady na czoło.

  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 19 lutego 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki dziewczyny- pocieszylyscie mnie troszke:)

    Dzis mam wizyte u GP (u nas troche inaczej niz w PL) mam wizyty u rodzinnego i w szpitalu na zmiane. Zobaczymy co powie.

    Milego dzionka.

    t60z7qg.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 19 lutego 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi ja mam okropne bóle głowy, trwają po 10, 12 h, budzę się z bólem, zasypiam z bólem, zaczęło się jakoś na początku drugiego trymestru i są prawie codziennie, nieraz kilka dni pod rząd trzyma, nie mam żadnej rady bo niewiele możesz, jakbyś usłyszała coś ciekawego od gina daj znać, bo mi na razie nikt nic nie poradził sensownego

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 20 lutego 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze Paula- to nie ciekawie- to juz wyglada na migreny!
    Ja po wizycie- nie dowiedzialam sie nic specjalnego- powiedziala ''no tak moze byc' cisnienie niskie- do dwoch slabych kaw dziennie mozesz pic''
    Dzis jedna wypilam i ani sladu bolu glowy, ale tez pogoda lesza byla dzisiaj.


    Paula moze Ty masz tez problemy z cisnieniem, albo od oczu Cie moze boli glowa??

    t60z7qg.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 20 lutego 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciśnienia mam niskie całe życie, teraz mam ciut wyższe niż normalnie(105/70) ale pije kawę i nic nie pomaga,
    od oczu tez nie sadzę, bardziej migreny ( moja mama ma notorycznie) a w ciąży czasem się pogłębiają podobno

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 21 lutego 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o kurcze t wspolczuje Paula- wiem co to znaczy ja sama mialam jak bylam nastolatka- zniknely jak zaczelam brac pigulki. Balam sie ze wroca jak odstawie no ale cale szczescie nie.
    Mam nadzieje ze u Ciebie tylko przejsciowe.

    t60z7qg.png
  • ivv Autorytet
    Postów: 960 1572

    Wysłany: 21 lutego 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Weroniką miałam w I trymestrze prawie codzienne okropne bóle głowy, kawy nie znoszę (też mam niskie ciśnienie) i choć zwykle w ogóle nie brałam tabletek, to apap dość często zażywałam (za zgodą lekarza). Teraz, gdy tylko zaczął mi się drugi trymestr skakałam z radości, że głowa mnie ani razu nie bolała, na co moja głowa dzień później odpowiedziała takim bólem, że o mało nie wymiotowałam :/ Jakieś dwa, trzy tygodnie temu bóle się skończyły (bywały dni, że brałam 4 apapy), a pani dr powiedziała, że skoro ciśnienie mam niskie i nie ma innych objawów, to... taka moja uroda ciążowa... i tyle :)

    tb73ej2889smms8d.png
    tb73qtkfof50vibw.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 22 lutego 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no u mnie sie troche poprawilo z poprawa pogody ostatnimi czasy:)

    Ja tabsow staram sie nie brac- raczej ta kawe staram sie sobie walnac jak juz mnie boli.

    t60z7qg.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 22 lutego 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie niestety bez zmian, dziś znów boli, czekam aż może będzie więcej słońca to się trochę poprawi:(

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • xAliceex Znajoma
    Postów: 20 13

    Wysłany: 26 lutego 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie migreny to stała dolegliwość w ciąży, leków nie biorę, bo tak naprawdę APAP guzik daje - przed ciążą brałam leki silniejsze typu ketonal przy ostrych bólach teraz natomiast staram się ratować ciepłym prysznicem - zwłaszcza polewanie karku coraz cieplejszą wodą przynosi ulgę chociaż na trochę, choć to zależy też od tego jak bardzo ciepłą wodę kto jest w stanie znieść, ja czasami prawie gorącą mam, ale za to skutecznie pomaga zmniejszyć dolegliwości.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    kdsaz1a.png

    Życia nie liczy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 26 lutego 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o kurcze to dziewczyny wspolczuje. Ja razej zimne oklady jesli juz i chlodny prysznic.

    t60z7qg.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 lutego 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xAliceex wrote:
    Hej, u mnie migreny to stała dolegliwość w ciąży, leków nie biorę, bo tak naprawdę APAP guzik daje - przed ciążą brałam leki silniejsze typu ketonal przy ostrych bólach teraz natomiast staram się ratować ciepłym prysznicem - zwłaszcza polewanie karku coraz cieplejszą wodą przynosi ulgę chociaż na trochę, choć to zależy też od tego jak bardzo ciepłą wodę kto jest w stanie znieść, ja czasami prawie gorącą mam, ale za to skutecznie pomaga zmniejszyć dolegliwości.

    Ja też do tej pory zimne, ale spróbuje jak polecasz, mi apap nie pomaga ale paracetamol tak, mimo że to niby to samo, może spróbuj raz za czas

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • dosiawas Znajoma
    Postów: 16 9

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi na bóle głowy pomaga drzemka.
    10-11 tydzień mialam taka 4-dniówkę... nikomu tego nie życzę... okłady z mrożonek , ciemnia w sypialni i leżenie w łóżku....
    starałam sie przejść bez leków...

    w4sqyx8dwpg7q4gf.png
    f2w3flw1wkt2xcfm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś zaczął się drugi trymestr i przywitałam dzień z mega bólem głowy!

  • Dzialena Koleżanka
    Postów: 37 18

    Wysłany: 25 lipca 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiedy jeszcze w ciąży nie byłam ale staraliśmy sie już o dzieciątko i złapał mnie wirus, uprzedziłam lekarza, że moge być w ciąży dostałam zalecenie że jedynym lekarstwem który można przyjmować w ciąży jest czysty paracetamol no i środki ziołowe jako placebo :)
    Potwierdziła to także moja gin bo mnie wraz z przejściem w II trymestrze również głowa pobolewa, zdarza sie że i dwa dni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOje bóle głowy utrzymują się od początku ciąży, raz odpuszczają - tak na 2 tygodnie, innym razem 2tyg. dzień w dzień boli głowa....mimo 17tyg. nie ustępują....

  • ewelina_d Autorytet
    Postów: 1043 2500

    Wysłany: 27 lipca 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczęta, zanim weźmiecie paracetamol, spróbujcie lody;) i to drogą prawidłową, czyli poprzez spożycie:). Organizm się ochładza, a te same komórki przekazują zimno i ból. I okłady chłodzące np. APAP. Można je stosować bez ograniczeń dniowych (bo np. paracetamol można brać, ale nie non stop...).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2014, 22:04

    Ewelina
    hhojzmj.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA też miewam bóle głowy i dwa razy aż do wymiotów z tych bólów do szło. Apap nie pomaga. Pomaga: okład zimnym ręcznikiem, masaż ciała (najlepiej przez partnera), głębokie oddychanie brzuszne (np. ujjayi z jogi), spacer :)

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ