X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr bole glowy
Odpowiedz

bole glowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Januszkowa Autorytet
    Postów: 1664 1888

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od dwóch dni mam ból głowy, próbowałam łagodzić kawą, ale pomaga na jakąś godzinę. Ciśnienie też słabe, 106/70. Zawsze miałam co najmniej 120. Cały czas wzbraniam się przed tabletkami przeciwbólowymi.

    16.02.2015 Powitaliśmy na świecie Natalkę :)
    z789jaq.png
  • Hachette Koleżanka
    Postów: 31 40

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam niskie ciśnienie - 90/60, od zapachu i smaku kawy mam odrzut, a bardzo często boli mnie głowa.
    Moja pani doktor kazała mi dużo pić, bo to również z powodu małej ilości płynów w organizmie, ciśnienie jest kiepskie.
    I faktycznie, głowa zaczyna mnie boleć kiedy mało wypiję w ciągu dnia i często przechodzi po wypiciu duszkiem 2 szklanek wody.
    No i Paracetamol jest względnie bezpieczny, ale w rozsądnych ilościach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2014, 00:04

    Ewela87 lubi tę wiadomość

    0d1yvfxmcr72tspl.png
  • Karolkaaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was borykała się z nocnymi bólami głowy? Które ewidentnie przychodziły od pozycji leżącej?
    Ja jestem w 20 tyg. I od ponad miesiąca co noc mam takie bole I już zaczynam się martwić... :(

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam bardzo często ale nie w nocy a za dnia. Takie kucia jakby ktoś szpilkę mi wbijał w głowę jest to spowodowane zmianą pogody ale nie życzę nikomu. Zawsze miałam z tym problem ale odkąd jestem w ciąży bóle czasem są nie do zniesienia. Gdzieś czytałam że bóle w ciąży są bardzo częste szczególnie u kobiet które miewały migreny tyle że w ciąży te bóle są jeszcze bardziej nasilone. Przede wszystkim przy wizycie u gin powinnaś powiedzieć o tych migrenach. Ja nawet się zastanawiałam czy nie zasugerować mojej lekarce skierowanie do neurologa. Na razie tydzień cisza chociaż pogoda zmienna.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czasie ciąży to normalny wręcz objaw i do tego normalne, że to się nasila.
    Ból bierze się przez ciśnienie (zbyt niskie, bądź zbyt wysokie) ale również z typowych zmian hormonalnych. Od 20 tyg powinny ustać :) przynajmniej u mnie tak było..

    Nie polecam jak już ktoś tu pisał - wypicia "lampki wina czerwonego" .. Nie wiem który lekarz "normalny" poleca takie rozwiązanie na ból głowy, ale jest to całkiem nie taktowne.. I mało trafne :]

    Ja z bólem wygrywałam dzięki kąpielą relaksacyjnym, plus żelowe okłady chłodzące Apap.. plus świeże powietrze w domu.. A uwierzcie mi bóle były tak silne, że często doprowadzały do płaczu.

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • Daria90 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 30 lipca 2015, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała migreny z aurą podczas ciąży?Tzn.błyski światła przed oczami,migoczący zygzak,zaniewidzenie połowy obrazu a później ból głowy lub nie.Jestem w 4 miesiącu i taka migrena dopadła mnie już trzy razy w ciągu 1,5 tygodnia...Wcześniej cos takiego zdarzało mi się raz na dwa lata. Może,któraś z Was była w podobnej sytuacji?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daria, koniecznie skontaktuj sie z neurologiem. Wiem co to ból migrenowy, ale na szczęście mi odpuszcza, ale migreny z aurą mają swoje podłoże przeważnie gdzie indziej. Skontaktuj się z lekarzem neurologiem- koniecznie.

  • Daria90 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 30 lipca 2015, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym rzecz,że miałam konsultację i neurologa i okulisty ale nic konkretnego się nie dowiedziałam,tylko tyle że mam czekać do końca ciąży, bo w tym momencie nie mogę przyjmować żadnych leków..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no własnie, mój były mąż ma takie migreny ale on brał silne środki przeciwbólowe, nie pamiętam nazwy + hydroksyzyna Gdy wziol w chwili pierwszych obiawow przechodziło.
    No i miał zrobiony rezonans i wyszlo że ma zwężenie jakieś cieśni i to + uczulenie dawało taki rezultat.

  • Daria90 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 30 lipca 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w rezonansie tez mam zmiany tyle ze demielinizacyjne..byc moze od tych migren,bo pamietam ze mialam je tez jako dziecko i torbiela przysadki. Mnie nawet ten ból tak nie męczy bo nie zawsze on występuje tylko jestem zaniepokojona aurą,boje się,że może to być coś związane z mini zakrzepami,niestety lekarze zbywają moje teorie uśmiechem..dlatego pytam tutaj może któraj z Was miała podobnie.

  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 31 lipca 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo. Początek II trymestru to była masakra z bólem głowy. Też mam niskie ciśnienie i do tego zauważyłam, że zawsze mnie bolała głowa w pochmurny, deszczowy dzień (czyli chyba też związek z ciśnieniem). Mój ukochany gin Radzio powiedział, że mam pić bardzo dużo mineralnej niegazowanej wody. Ewentualnie słabą czarną herbatę. Powiem Wam, że staram się pić butelkę dziennie, ale czasami wymiękam. No i faktycznie... są efekty. Mówił, że moje serce musi teraz ostro pompować krew i piciem wody zwiększę jej objętość. Dziwne... bo działa...

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie niestety tez dopadaja....sporadycznie wezme paracetamol i pomaga.Pogoda jest zmienna to tez jeden z czynnikow wplywajacych na nasze samopoczucie.A jesli chodzi o cisnienie to naleze akurat do tych co je musza leczyc w ciazy...biore Dopegyt i jest ok. Za niskie zle,za wysokie tez niedobrze hehe pozdrawiam dziewczyny!:-)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie właśnie dzisiaj ból... Na dworze słonecznie, ale ja czekam na opady deszczu...

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mareczkowa...to czekamy razem :)Jeszcze trzeba sierpień przetrwać a później już będzie lepiej :)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja razem z Wami Rose, u mnie tez upaly=bol glowy.

    Rose123 lubi tę wiadomość

  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda nie rozpieszcza a patrzac na prognozy to jeszcze troche trzeba sie pomeczyc :-/ paracetamol nawet pomaga ale nie chce go brac codziennie. Pozdrawiam!:-)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deszczu nie było, głowa bolała, aż do nocy. W końcu wzięłam apap, żeby w ogóle zasnąć. Dzisiaj opijam się wodą na maxa.

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Karpatia Koleżanka
    Postów: 45 40

    Wysłany: 5 lipca 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od jakiegoś czasu mam kilkanaście razy w miesiącu... Juz nie wiem co mam robić.

    Vienne lubi tę wiadomość

  • Vienne Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 5 lipca 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie bolała głowa codziennie od lipca do września. Poszłam do neurologa i zalecił mi terapię przeciwmigrenową. Polega ona na braniu słabych leków przeciwdepresyjnych w celu osłabienia nerwów odpowiedzialnych za czucie bólu. Powiem szczerze że od początku terapii głowa bolała mnie raz. Może spróbuj w tym kierunku coś działać?
    Czesto ma to związek z ciśnieniem, dobrze jest sobie o tym poczytać.
    https://centrum-mk.pl/marihuana-a-cisnienie-srodki-na-nadcisnienie

    O tutaj

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2021, 10:19

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ