X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ból podbrzusza
Odpowiedz

Ból podbrzusza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • aga1569 Debiutantka
    Postów: 8 6

    Wysłany: 31 lipca 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiam
    Mam pewien niepokój, ale zastanawia mnie to czy to normalne czy zgłosić się do lekarza ? Ponieważ od dwóch tygodni gdy jestem w ruchu boli mnie podbrzusze, no i mnie to martwi bo nie wiem co mam robić .
    Czy Wy też tak macie ?

    aga1569
  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 31 lipca 2015, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyczyn może być sporo.. U mnie oprócz bólu były też skurcze, okazało się że to kolka jelitowa.
    Może porusz ten temat na wizycie..lepiej dmuchać na zimne ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2015, 20:22

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 31 lipca 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Tak,ja również miewam bóle podbrzusza i o ile nie są one regularne(skurczowe) i bardzo mocne to wszystko w porządku. Więzadła się rozciągają :) Trzeba to jakoś przetrwać :) pozdrawiam:)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 31 lipca 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odczuwałam bóle podbrzusza przez cały I trymestr niemal codziennie. Bardzo mnie to niepokoiło. Mój ukochany gin dał mi zwolnienie lekarskie, żebym zwolniła obroty i jestem cały czas na luteinie... Na początku miałam po 1 tabl. rano i wieczorem dopochwowo, a teraz tylko wieczorem. A to już 5 mc.
    Ale teraz jest o wiele lepiej. Tylko, że teraz nie robię nic co wymaga wysiłku/napięcia całego organizmu. Staram się robić coś głównie siłą rąk.

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda z nam to indywidualny przypadek :) Na pewno warto wspomnieć o tym lekarzowi.Ja na przykład żadnych leków nie muszę brać, da się z tym żyć..jedynie kaszel sprawia większy ból w pachwinach.



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Też się zmagam z takimi bólami, zwłaszcza takie klucia po bokach. wczoraj wręcz cały dzień czułam ten dyskomfort. Oczywiscie pisza że macica się rozciaga, ale co ból to inny przypadek.
    U mnie jeszcze na ostatniej wizycie w piatek gin stwierdził, ze moja szyjka lekko sie skróciła .... i w piatek znów mam wizyte żeby sprawdzić czy nadal się skraca ...
    Cóż, zostało leżenie, odpoczynek ;) I oczywiscie pozytywne nastawienie :)

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie też bolało w pachwinach! Jakby na brzegach macicy :D
    Zwłaszcza jak kichałam albo... bąk wyfrunął na świeże powietrze :D
    Oczywiście powiedziałam to ginowi. Uspokoił mnie, że to więzadła jakieś teraz się obciążają. Gwarantuję Wam, że za tydzień już nie będziecie tego czuły.

    Maximka lubi tę wiadomość

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więzadła ciągle się rozciągają i będą boli z różną intensywnością.. mnie nadal bolą jak przecholuje z wysiłkiem..

    Maximka lubi tę wiadomość

  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie boli tylko raz po raz takie kłujący ból w okolicy bym powiedziała jajników. I to niby właśnie więzadła się rozciągają. Bóle podbrzusza takie jak np w trakcie okresu to miałam w 1 trymestrze. Teraz już nie mam. I niby te bóle też były normalne bo macica się rozciąga. No i w zależności w którym tyg ciąży jesteś, mogą to też być skurcze Braxtona-Hicksa które pojawiają się ok 20 tc i jest to taki "trening" do porodu mięśnia macicy.

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niby normalne,ale juz od niedzieli powiedzmy sie mecze,bo bol nie jest jakis mocny,bardziej denerwujacy. Taz takie klucie,a pod koniec dnia chociaz i tak sie oszczedzam, przy chodzeniu mam uczucie jakby mial mi brzuch spasc :P
    W piatek mam wizyte,zapytam gina co i jak ...

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maximka jesteśmy obie w 16+ jeśli chodzi o wiek ciąży :) Ja nadal czuję podobnie, lekkie bóle po bokach pachwin a wieczorem czuję najbardziej :) Są też dni lepsze więc pewnie nie pozostaje nam nic innego jak to przetrwać :) Biorę Aspargin 3x1 :)

    Maximka lubi tę wiadomość



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rose no miejmy nadziee ze wsio sie w nas przemeblowywuje i te pachwiny,podbrusze, wszystko jest jak powinno byc ;)
    To Twoje 1wsze dziecko ? Czulas juz ruchy? :)

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Tak,pierwsze :) ciężko mi powiedzieć co czuję ale wydaje mi się, że czasami są to inne ruchy niż np.jelit czy burczenie :) ale czekam na coś konkretniejszego:) a Ty?:)
    A co do bólu podbrzusza to niestety towarzyszy mi codziennie,czasami tylko ćmi ale daje w ten sposób o sobie znać :)

    f2w3rjjgnbtc8i3h.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2015, 11:00



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rose123 wrote:
    Hej! Tak,pierwsze :) ciężko mi powiedzieć co czuję ale wydaje mi się, że czasami są to inne ruchy niż np.jelit czy burczenie :) ale czekam na coś konkretniejszego:) a Ty?:)
    A co do bólu podbrzusza to niestety towarzyszy mi codziennie,czasami tylko ćmi ale daje w ten sposób o sobie znać :)

    f2w3rjjgnbtc8i3h.png
    Mamy podobny wiek ciazy ;)
    To rowniez moja 1wsza ciaza i mam podobnie - czaesem dziwne smeranie ;)
    Dzis podbrzusze nie dokucza, co za ulga ... Jutro wizyta mam nadzieje ze wszystko dobrze ...

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znac jak po wizycie,ja juz wczesniej wspominalam ale gin nic nie powiedziala.Teraz mam wizyte dopiero pod koniec sierpnia:-)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na bóle podbrzusza w pierwszym trymestrze dr kazał brać też aspargin 3x2 tabletki biorę do teraz, choć bóle zmieniły swój charakter z takich podobnych na okres do tych kłujących po bokach (tylko od czasu do czasu). Najlepiej skonsultować ze swoim ginem.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne napisze po wizycie ;) w 1wszym trymestrze tez mnie bolalo podbrzusze, ale po badaniu gin powiedzial ze wsio ok, nic na to nie przepisal ;) przetrwalam bo nie byly to jakies wiellllllkie bole ;)

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maximka wrote:
    Jasne napisze po wizycie ;) w 1wszym trymestrze tez mnie bolalo podbrzusze, ale po badaniu gin powiedzial ze wsio ok, nic na to nie przepisal ;) przetrwalam bo nie byly to jakies wiellllllkie bole ;)


    U mnie dokładnie to samo, wspominałam o tym już kilka tyg temu :) Aspargin mogę brać i tyle. Teraz to troszkę bardziej upierdliwe no ale cóż..:)w koncu brzuszek rośnie :)

    Maximka lubi tę wiadomość



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz po wizycie. W sumie z tymi bola!i powiedzial mi gin ze to moze byc od tej mojej szyki ktora mi sie ostatnio skrcila. Narazie dalej sie nie skraca, ma 3cm jak troche sie skroci zalozy mi krazek. W sumie tyle ;)

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz, czyli co przypadek to inny :) u mnie w badaniu wszystko ok z szyjką :) a ból w zasadzie mam prawie od początku ciąży tylko z różnym natężeniem :)
    Warto jednak pytać ginekologa, żadne forum nie da 100% odpowiedzi:)

    A jak samopoczucie?

    Pogoda nie rozpieszcza :)

    f2w3rjjgnbtc8i3h.png



    atdc20mm0yebl2pl.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ