X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ból lewego boku brzucha
Odpowiedz

Ból lewego boku brzucha

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • patixx Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 10 marca 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mam mały problem i nadzieję, że któraś z was choć trochę mnie uspokoi. Wczoraj pobolewał mnie przez moment prawy i lewy bok brzucha. Od wczorajszego wieczora ból ten przybrał na sile. Boli mnie cała lewa strona, zaczynając pod żebrami kończąc na wysokości jajnika. Ból odczuwam w brzuchu, wzdłuż lewej lini tułowia oraz delikatnie w stonę pleców. Ból ten przypomina mi skurcz mięśni. Męczyłam się z tym bólem całą noc i niestety nic nie minęło. Gdy leżę na prawym boku nie odczuwam tego bólu, jednak gdy się przekręcę na plecy bądź na lewy bok ból jest straszny. Boli mnie gdy robię siku, gdy kichnę lub kaszlnę. Czy któraś z was miała coś takiego? Wizyte u położnej ( UK ) mam w piątek.

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 10 marca 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli ból nie przechodzi po Nospie i jest tak intensywny należy pojechać na izbę przyjęć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez odczuwam takie bole podczzs kichania kaszlu itp, czasami gdy sie chce przekrecic tez poczuje skorcz czasem z lewej czasem z prawej strony i jest on dosc paralizujacy na kilka dlugich sekund. Z czasem jesli chodzi o kolejnetyg to ustepuje, tak przynajmniej zauwazylam...ale moge sie mylic.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam tak jak przedmówczyni. Ja mam wrażenie jakby mi się narządy nie za dobrze ułożyły :/ Na następnej wizycie zapytam lekarkę, bo też mnie to martwi.

  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pytałam mojego ginekologa , bo mnie poboleało podbrzusze ,też z lewej strony i powiedział ,że to normalne bo macica się rozrasta, polecił brac dodatkowo magnez gdy brzuszek zaczał być twardy i od tego momentu przeszło:)

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 13 września 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny !
    Piszę wam ku przestrodze, bo tą chorobę ciężko jest rozpoznać na pierwszy rzut oka nawet przez lekarza.
    Gdy pojawią się u was silne, jakby kolkowe bóle z boku i będą promieniowały na nogę, tak, że ból będzie nie do zniesienia jeźdźcie od razu na izbę przyjęć do szpitala.
    Męczyłam się dwa dni z okropnym bólem w boku, co się okazało mam masywną zakrzepicę w żyle głównej uda i biodra. Trafiłam na całe szczęście na dobrych lekarzy.
    Zakrzepica jest częsta w ciąży, w szczególności od drugiego trymestru, gdy brzuch zaczyna uciskać na żyły.
    Jedynym badaniem, które może wykluczyć lub potwierdzić chorobę to usg doppler żył.
    Same możecie kontrolować badanie krzepnięcia krwii, wskaźników d-dimerów i fibrynogenu. Badanie może wam zlecić nawet internista.
    Nie lekceważcie puchnących nóg i pojawiających się żylaków.
    Zakrzepica jest poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia kobiet w ciąży.

    Sista lubi tę wiadomość

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • Sandra1222 Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 13 września 2014, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chesc dziewczyny. Ja rowniez mam bole brzucha, w nocy przez Co nie moge spac. Pojawiaja sie gdy leze na ktoryms boku a najbardziej boli gdy chce przewrocic sie na druga strone. O bolach kregoslupa juz nie wspomne :(
    . Miala ktoras z was tak? Moze macie na to jakis sposob? Kupilam sobie specjalna poduszke w ksztalcie banana dla ciezarnych, niestety nie pomaga. Mam w poniedzialek Termin u lekarza i oczywiscie zapytam...

    Sandra
  • ma-mu-du Debiutantka
    Postów: 10 12

    Wysłany: 14 września 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi powiedział, ze to przez rozciąganie sie macicy i więzadeł, które ją podtrzymują. Przepisał aspargin nospę w razie potrzeby.

    a bóle miałam albo kłójące, gdy np. kichnęłam, albo takie ciągłe w nocy.

    termin 9 marca 2015

    ckaiugpjlkvq9l0q.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 15 września 2014, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak , najlepszy jest magnez ( ja mam np. zalecony asmag forte 3x2 tabl., oraz no-spę)pomaga:)

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • Sandra1222 Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 15 września 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z dzidzia wszystko dobrze :) Bole sa normalne, macica sie rozciaga i moze bolec nawet przy przewracaniu sie na drugi bok. Ja magnez biore od poczatku ciazy, teraz jeszcze zelazo mi doszlo. Powiekszajacy brzuszek robi swoje, trzeba troszke pocierpiec :) Ale jeszcze 15 tygodni, juz nie moge sie doczekac. Pozdrawiam przyszle mamusie

    Anutka, Krysti lubią tę wiadomość

    Sandra
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ