X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Blizny
Odpowiedz

Blizny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 27 lipca 2015, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mam taki problem :( Jako dziecko przeszłam kilka operacji, blizny są bardzo duże, zrosty pewnie też(praktycznie pokrywają pół brzucha) Największą bliznę mam po prawej stronie gdzie czasem odczuwam ból, wczoraj ból był nie do wytrzymania ale trwał około 2 minut.No i oczywiście moja pani doktor na urlopie.
    Czy są tu jakieś kobietki z blizną nawet po cesarce?Czy odczuwałyście jakiś dyskomfort czy ból?

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 28 lipca 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Aga, ja mam bliznę po laparotomii, doskonale znam Twój ból, moja blizna jest rozległa i jest dłuższa od blizny po cc zajmuje całe podbrzusze. Ze względu na zrosty odczuwam napięcie i ból taki kłujący w tym miejscu, nieraz nie mogłam nawet chodzić. Ze względu że brzuszek się powiększa to i zrosty się rozciągają, zawsze mówię mojemu lekarzowi o tym zwłaszcza że stwardnienia po bliźnie są bardzo wyczuwalne ale uspokaja mnie ze te blizny nie mogą zagrażać malcowi. Skierował mnie profilaktycznie na usg jamy brzucha pod kontem zrostów, i przebytej laparotomii. Także jak tylko wróci Twoja lekarka zasugeruj jej takie kontrolne badanie, ale spokojnie na pewno jest to ból związany z rozciągającymi się warstwami brzucha, powiększający się brzuszek będzie uciskać na zrosty i je rozszerzać. Dobrze że umiesz określić gdzie ten ból jest i mija po pewnym okresie, także na pewno winowajcą są zrosty. Taki dyskomfort i ból odczuwam często ale jak odpocznę to sam mija. Jakbyś miała jakieś pytania śmiało pisz:)

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 29 lipca 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedź, uspokoiłaś mnie :) Nie chciałam iść na pogotowie bo musiałabym zostać w szpitalu a w moim mieście jest tragedia i nie zgodzę się nawet na dzień pobytu.Poza tym na 11 sierpnia mam skierowanie do szpitala w którym ma dyżury moja pani doktor ponieważ chce skonsultować wyniki usg.W tym tygodniu brzuszek mi trochę podskoczył chociaż nadal jest mały jak na te tygodnie.Teraz czuje szczypanie od środka więc może faktycznie teraz szybko podrośnie zwłaszcza że mały nabiera wagi :)

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 29 lipca 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A znasz już płeć maleństwa?Czujesz ruchy?Ja mam z tym problem po rzadko czuje, nawet jak na usg mały się bardzo kręcił ostatnio to ja zupełnie nie czułam nic.Coś mi się wydaję że to przez te blizny, zrosty

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Aguś dziewczynka :) wczoraj USG to potwierdziło ale dokładnie mam tak jak Ty przez blizny i zrosty nie czuję tak dobrze malucha ale ostatnio zauważyłam że jak puszczam ulubiona piosenkę ta malutka zaczyna się odzywać hehehe
    Ostatnio musiałam zwiększyć magnez bo zaczęło się rozciąganie koło pępka a tam czai się blizna po laparoskopii i kłuło że aż się zmartwiłam ale jak byłam u lekarza to obmacał blizny kazał kaszlnąć i wszystko oki. Podobno jezeli przy kaszleniu kichaniu pojawia się górka to może oznaczać że cosi sie dzieje niedobrego dlatego obserwuj czy nie masz podczas tych czynnosci jakiś uwypukleń. Mocno Was ściskam:* juz imię wybraliście:)?

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś lekarz rodzinny stwierdził że lepiej dla mnie żebym w ciąże nie zachodziła...no ale bez sensu :) Moja ciąża w zasadzie do 22 tygodnia bezobjawowa i bezbolesna, teraz niestety codziennie coś pobolewa :/ Mówisz że magnez coś może dać?Może i ja zwiększę bo biorę 1 tabletkę dziennie plus falvit mama.Małego czuję tylko jak się położę, jak jestem zajęta nie zwracam uwagi albo lubi się bujać:) zauważyłam że jak dotykam brzuch dzidzia jest mało aktywna :D oj my tak mieliśmy nadzieję na dziewczynkę, same chłopaki teraz.
    A jak się czujesz w te upały?Ja z domu prawie nie wychodzę,nie daje rady.
    Imię ja mam wybrane ale tatusia teraz urabiam bo coś mu tam nie pasuje.Mam nadzieję że zostanie Aleksander :)
    Również ściskam :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2015, 12:31

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj te upały są nie do wytrzymania, ja mieszkam w Warszawie i jest jakaś masakra:/ wczoraj to nogi chłodziłam sobie lodem, prawie w ogóle nie wychodzę z domku, jeżeli już to na zakupy w kapeluszu i oczywiście filtr obowiązkowy. Nie wiem jak przetrwam sobotę bo ma dojść do 38-39 stopni ;D. Magnez pomaga bo działa rozkurczowo ale wiadomo im mniej leków tym lepiej:) Ja jeszcze biorę duphaston ale to przez skurcze w szyjce ale na ostatnim badaniu było wszystko oki więc już będę odstawiać. U nas na chłopaka to mieliśmy imię Bogus ale na dziewczynkę to jest wielka konkurencja każdemu podoba się co innego mi ostatnio się podoba Julka:)
    Scoskam mocno:* całusek w brzuszek dla synusia:*

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwiększyłam jednak ten magnez a i coś tam morfologia szwankuje i cukier to nie zaszkodzi.Jak trzeba brać to lepiej bierz :)
    Zaczęłam rano dosładzać się nutella albo dżemem i mam więcej energii :)
    My córeczkę mieliśmy nazwać Oliwia :) Julka śliczne imię.Boguś :D haha mój ojciec tak ma na imię.
    No a ja mądra chce iść na zakupy większe w sobotę :D zobaczymy jak mi to wyjdzie.
    Uwielbiam upały no ale nie teraz...normalnie to już bym była gdzieś nad wodą i smażyła mięcho :D W tym roku zrezygnowaliśmy z wycieczki do Turcji, na sierpień mieliśmy rezerwację ale teraz widzę że męczyła bym się tylko.
    Trzeba wytrzymać do końca sierpnia a później już chłodniej będzie :)
    Chowajcie się z córcia w cieniu :) :*

    fo09czka lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ