X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Basen, jacuzzi, termy - wasze doswiadczenia?
Odpowiedz

Basen, jacuzzi, termy - wasze doswiadczenia?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Jestem w 15tc, za 20 dni wyjezdzam w góry z meżem i znajomymi jak co roku. Oni beda zjezdzac na nartach i snowboardzie, a ja już nie moge :P, ale chciałabym zrelaksować się chociaż na basenie. Nie wiem czy jest wskazane ciezarnym jacuzzi i termy, bo zwykły basen raczej nie stanowi problemu. Czytałam opinie rzekomo lekarzy, ze jezeli ciaza przebiega prawidłowo to z rozsadkiem mozna korzystac z term, ale znowu tez doczytalam sie, ze gorące kapiele nie sa wskazane, bo rozszerzają naczynia krwionosne co moze spowodowac krwiawienie, skurcze, a nawet poronienie. Jakie Wy macie doswiadczenia w tym temacie?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odradzałabym gorące kąpiele, a jeśli chodzi o basen to pamiętaj o dowcipnym probiotyku przed i po (np. Lactovaginal), żeby nie przywieźć grzyba, albo innego badziewia.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja odpuściłam basen w ciąży. Za duże ryzyko infekcji moim zdaniem

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odkąd dowiedzialam się, że jestem w ciąży nie chodzę na basen. Czasem (bez ciąży) łapałam grzybka po basenie i musiałam brać leki, więc wolałam nie ryzykować. I nie powinno się przegrzewać organizmu, bo jest to niebezpieczne dla dziecka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na samym basenie gdzie plywalam chodzilam i nic sie nie dzialo, ale jak weszlam raz w trn płytki cieply basen od razu infekcja.

    Tak jak leira pisze nie zapomnij o probiotykach :)

    Ja po basenie czulam się wspaniale ;)

  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 11 lutego 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz powiedział mi, że jezeli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma przeciwwskazań do chodzenia na basen, termy i jacuzzi, tylko z rozsądkiem. Ja byłam w Białce Tatrzańskiej i w Szaflarach, w tym pierwszym ośrodku woda ma temperaturę między 34 a 38 stopni, w tym drugim 36 stopni. Polecam jednak Białkę, ponieważ na terenie basenu jest bardzo ciepło po wyjściu z wody i nie ma zagrożenia przeziębieniem, natomiast w Szaflarach jest znacznie chłodniej. Oczywiście nie wypływałam do wody na zewnątrz. Po każdej wizycie zaaplikowałam probiotyk i nie miałam żadnej infekcji, czułam się wypoczęta i zrelaksowana.

    Dodam też, że znana Mama Ginekolog poleca basen w ciąży i jedynie nie poleca dłuższych kąpieli w wodzie powyżej 37 stopni. Nasz organizm ma taką temperaturę, moja utrzymuje się w granicach 36,8-37,2, więc nie można przegrzać organizmu jak niektórzy sądzą.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księżna wrote:
    Lekarz powiedział mi, że jezeli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma przeciwwskazań do chodzenia na basen, termy i jacuzzi, tylko z rozsądkiem. Ja byłam w Białce Tatrzańskiej i w Szaflarach, w tym pierwszym ośrodku woda ma temperaturę między 34 a 38 stopni, w tym drugim 36 stopni. Polecam jednak Białkę, ponieważ na terenie basenu jest bardzo ciepło po wyjściu z wody i nie ma zagrożenia przeziębieniem, natomiast w Szaflarach jest znacznie chłodniej. Oczywiście nie wypływałam do wody na zewnątrz. Po każdej wizycie zaaplikowałam probiotyk i nie miałam żadnej infekcji, czułam się wypoczęta i zrelaksowana.

    Dodam też, że znana Mama Ginekolog poleca basen w ciąży i jedynie nie poleca dłuższych kąpieli w wodzie powyżej 37 stopni. Nasz organizm ma taką temperaturę, moja utrzymuje się w granicach 36,8-37,2, więc nie można przegrzać organizmu jak niektórzy sądzą.

    a w którym tc byłas na tych termach?

    alicjaaa_d lubi tę wiadomość

  • Helenka_mała Autorytet
    Postów: 335 297

    Wysłany: 13 lutego 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! jestem w 17tc i od kilku tygodni regularnie chodzę na basen, w tym na aquaaerobic i nic mi się złego nie dzieje, wręcz odwrotnie: czuję się wspaniale lekko w wodzie, kręgosłup mniej boli, same pozytywy :)
    Lekarz mi nie zabronił, wręcz zalecił lekką aktywność, nie mam się na tym basenie mocno wysilać, i unikać sauny i jacuzzi bo to tam najwięcej można 'złapać'.
    Pozdrawiam mamuśki!

    rocznik '85. AMH 1,3. Starania od 06.2017.Czynnik męski. Asthenozoospermia. Morfologia 3%, FDNA 8%. Invicta Gdańsk. Pierwsze ivf: 10.11.2018 - transfer blastki 4AB; 16.11 - bHCG - 46.28; 20.11 - bHCG - 285.81; ❄❄ w zapasie
    30.07.2019 - poród SN, dziewczynka <3
    18.07.2023 - kriotransfer 4BB, 24.07. bHCG <0,2 :(
    18.08.2023 - kriotransfer ostatniej blastki 2BB na cyklu naturalnym
    23.08.2023 - pozytywne testy, bHCG- 29,77
    24.08.2023 - bHCG- 63,90
    28.08.2023 - bHCG - 571,00 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja widziałam kilka razy kobiety ciężarne w saunie i zastanawiałam się na ile jest to bezpieczne dla nich.. zacznijmy od tego, że ja bym chyba zemdlała, gdybym weszła do sauny

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ