X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Badanie prenatalne w 2 trymestrze ciążt
Odpowiedz

Badanie prenatalne w 2 trymestrze ciążt

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witajcie, może ktoś zaspokoi troszkę moją ciekawość. Mianowicie dostałam skierowanie na badania prenatalne (jestem w II trymestrze), do lekarza chodzę prywatnie i jest to moja pierwsza ciąża więc jestem całkiem zielona w tym temacie, a moja mama powiedziała że takie badania zlecało się kiedyś tylko kobietom starszym, które zaszły w ciążę. I zastanawia mnie czy to lekka nadgorliwość mojego lekarza czy może obecnie wszystkie kobiety robią takie badania? Jak to wygląda? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam takie badanie tydzień temu :) lekarz sprawdza budowę serduszka, przepływy, w łożysko itp
    A ja jestem młoda wiec nie wiem skąd twoja mama to wymyśliła :) każda moja koleżanka ma badanie 2 t rymestru :)

    Luula lubi tę wiadomość

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez zrobilam i jetsem spokojna bo to bardza szczegolowe badanie na specjalnym sprzecie i lekarz dobrze by mial wyagany certifikat do wykonania go..
    niestety musialam za nie zaplacic 200 zl wiec tylko sie cieszyc ze masz mozliwosc zrobienia go za darmoche

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie jest tak,że to jest to pierwsze obowiązkowe usg? Właśnie to na którym sprawdzają przeziernosci karkowa, kość nosowa,itp. I to robią wszystkie z nas -dopiero to można pogłębić, np. O Pappa

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I faktycznie, warto zwrócić uwagę na jakoś sprzętu i ewentualnie uprawnienia lekarza

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszaaa wrote:
    A ja jestem młoda wiec nie wiem skąd twoja mama to wymyśliła :) każda moja koleżanka ma badanie 2 t rymestru :)
    Moja mama nie jest w wieku Twoich koleżanek, kiedyś medycyna nie była aż tak rozwinięta :D Ale dzięki za wyjaśnienie co i jak. :)
    pasia27 wrote:
    ja tez zrobilam i jetsem spokojna bo to bardza szczegolowe badanie na specjalnym sprzecie i lekarz dobrze by mial wyagany certifikat do wykonania go..
    niestety musialam za nie zaplacic 200 zl wiec tylko sie cieszyc ze masz mozliwosc zrobienia go za darmoche
    Też będę musiała płacić bo jako tako jestem bez ubezpieczenia chwilowo, skomplikowana sytuacja :) 200 zł to jeszcze nie tak dużo, już się bałam większych kosztów... Wiesz może jak to badanie się nazywa?

    Gagaga wrote:
    A to nie jest tak,że to jest to pierwsze obowiązkowe usg? Właśnie to na którym sprawdzają przeziernosci karkowa, kość nosowa,itp. I to robią wszystkie z nas -dopiero to można pogłębić, np. O Pappa
    USG jako takie mam co miesiąc - chodzę prywatnie do lekarza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prywatnie to można chodzić nawet codziennie jak chcesz :) Ale normalnie w ciąży masz 3 obowiązkowe usg - między 11 a 13 tygodniem, potem połówkowe i jeszcze jedno blizej terminu porodu

  • jusella Autorytet
    Postów: 1738 6345

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Ja jestem po badaniach prenatalnych (dostałam skierowanie z racji mojego wieku- 37l).
    Luula- badanie o które pytasz to USG przesiewowe,które może być rozszerzone o PAPP (z krwi). W przypadku podwyższonego ryzyka urodzenia dziecka z chorobami genetycznymi mamie proponuje się amniopunkcję lub badania nieinwazyjne (Harmony, Nimfy) w celu dalszej diagnostyki a raczej wykluczenia lub potwierdzenia choroby.

  • Jomi Znajoma
    Postów: 28 7

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już miałam jedno usg genetyczne. 19.02 idę na kolejne (II trymestr). Takie badania są potrzebne i całkiem bezpieczne, zarówno dla matki jak i dla dziecka:-) Ma się przynajmniej pewność, że jest wszystko w porządku:-)

    2nn3d5qpg9jvftsp.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania dla "starszych kobiet" to juz sa te inwazyjne jak amniopunkcja itd.a to tylko usg ktore daje obraz czy maly sie dobrze rozwija, patrzy sie na wszystkie narzady, mozg, przeziernosc, kosc nosowa, lozysko itd. Mozna tez poszerzyc o bad krwi beta plus pappa ktore razem z usg daja prawdopodobienstwo wad np z.downa. zadne z tych badan nie jest refundowane chyba przed 35 rz.

    Jomi lubi tę wiadomość

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Jomi Znajoma
    Postów: 28 7

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję :-)

    nowatorka lubi tę wiadomość

    2nn3d5qpg9jvftsp.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    Badania dla "starszych kobiet" to juz sa te inwazyjne jak amniopunkcja itd.a to tylko usg ktore daje obraz czy maly sie dobrze rozwija, patrzy sie na wszystkie narzady, mozg, przeziernosc, kosc nosowa, lozysko itd. Mozna tez poszerzyc o bad krwi beta plus pappa ktore razem z usg daja prawdopodobienstwo wad np z.downa. zadne z tych badan nie jest refundowane chyba przed 35 rz.

    Skąd to przekonanie, że amniopunkcja jest dla starszych kobiet? Teraz coraz więcej młodych dziewczyn rodzi dzieci np z zespołem downa. Amniopunkcję zleca się w przypadku gdy usg przezierności karkowej czyli usg pierwszego trymestru wyjdzie nieprawidłowe np. gdy dzidzia ma zwiększone nt, brak kości nosowej itd. Co prawda każda kobieta po 35 roku życia może to badanie zrobić na nfz bez przesłanek medycznych np nieprawidłowego usg, ale kto by się poważył na takie ryzyko? Gdy ja robiłam amniopunkcję to na dwadzieścia osób czekających na wizytę były może dwie kobiety po 35 roku, reszta to były młode dziewczyny ok 25 roku życia.

    A tak jak w temacie usg o którym piszesz to usg pierwszego trymestru. Potem jest usg drugiego trymestru, gdzie ocenia się anatomię płodu, czynność serduszka itd. Jest to bardzo ważne usg. I chyba w dzisiejszych czasach mało która kobieta nie wykonuje tych dwóch najważniejszych badań w ciąży. Te dwa pierwsze usg jest są refundowane przez nfz jeżeli ma się skierowanie od lekarza, który przyjmuje na nfz. Jest jeszcze usg trzeciego trymestru. Można je zrobić od 28 tc.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia no napisalam w cudzyslowiu "dla starszych osob". Robia je tez mlode jak maja ku temu przeslanki ale wiele moich znajomych po 35rz robily amniopunkcje nie z powodu przeslanek ale dlatego ze chcialy ja zrobic bo ryzyko rosnie bardzo po 35 rz chociaz oczywiscie wady moga wystapic w kazdym wieku. No i nie bez powodu po 35 rz te bad sa refundowane

    kamenkaa lubi tę wiadomość

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 5 lutego 2016, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam prenatalne połówkowe 12.02 boje sie strasznie
    Na pierwszych byłam i było wszystko ok :)
    Mam nadzieje ze i na tych będzie dobrze ......

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 15 lutego 2016, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam połówkowe za 2 dni państwowo a prywatnie w najbliższą sobotę. W I trym. było wszystko OK więc mam nadzieję że teraz też tak będzie. Obecnie biorę tylko żelazo bo miałam nieznaczną anemię.

    Robiłyście może badanie na cytomegalię ? Ja sobie robiłam prywatnie i czekam na wynik.

  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 15 lutego 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robilam na początku ciąży i okazało, się że już ja przechodzilam.

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ