X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr badanie połówkowe
Odpowiedz

badanie połówkowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Mam pytanie do dziewczyn ktore maja je juz za soba - w jakim czasie sie je robi, czy musi byc dokladnie w ktoryms tygodniu? ile trwa mniej wiecej, jak wyglada? czy jest drozsze niz zwykle usg jak sie idzie prywatnie? Podzielcie sie prosze jak to wygladalo u Was ;)

    Anne B. lubi tę wiadomość

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie w tym okresie ciąży służy ocenie położenia płodu,położenia łożyska,weryfikacji zagrożenia porodem przedwczesnym poprzez ocenę długości kanału szyjki macicy głowicą endowaginalną, i co najważniejsze, wykryciu zaburzeń rozwoju płodu i ewentualnych wad. W trakcie badania wykonywany jest także pomiar objętości płynu owodniowego. W celu oceny biometrii płodu wykonuje się pomiary :dwuciemieniowy, potyliczno-czołowy, obwodu głowy oraz brzuszka a także długości kości udowej, możliwa jest ocena masy płodu w tym okresie. Badanie to ocenia w sposób dokładny i systematyczny anatomię płodu za szczególnym naciskiem na ocenę anatomii serca oraz centralnego układu nerwowego.

    Wykonuje sie miedzy 18-22 tyg ciazy, niektorzy lekarze robia nawet w 23-24 bo wtedy dopiero niektóre wady serca widac - tak mi powiedziala ostatnio moja ginekolog. Trwa pewnie ok 30 min, zalezy o dzidziusia jak sie ulozy :)
    Prywatnie wydaje mi sie,ze jest drozsze...nie mam do konca porownania bo jade na nie specjalnie do Poznania - koszt 300zł u specjalisty od tego typu badań a u swojej place 120zł z USG za kazdym razem.

    szara myszka, Anne B. lubią tę wiadomość



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy polowkowe usg bywa waginalne?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    raczej nie, ja miałam przez brzuch każde :) teraz miałam w 19+2 , wyszło ok, zmierzyła główkę, brzuszek, kość udową, zbadała serduszko, przepływy, łożysko itd.. ale moim zdaniem lepiej po skończonym 20 tyg się umówić :)

    co do ceny to coś koło 250-300 pewnie, ja miałam na nfz

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Połowkowe między 18-22tc
    Prywatnie byłam w 20tc
    na NFZ miałam robione +22tc gdyż sprzęt słaby

    Ocenie podlegają m.in.:
    głowa: czaszka, mózg, twarz (np. diagnostyka rozszczepu górnej wargi)
    szyja
    klatka piersiowa: żebra, płuca
    serce (diagnostyka wad serca)
    jama brzuszna: żołądek, jelita, nerki, pęcherz moczowy
    kręgosłup, kości długie dłoni i stóp
    płeć dziecka.
    Poza budową płodu ocenia się:
    położenie łożyska
    ilość płynu owodniowego
    szyjkę macicy.


    Prywatnie płaciłam 200zł i trwało około 45min, państwowo na NFZ trwało maks 10min i polowy z tego co na prywatnym nie było.
    Prywatnie ocenili i pomierzyli wszystko dokładnie i po 2x dla pewności, pan doktor przyglądał się szczegółowo każdemu narządowi.NA USG 3trymestru też szlam dodatkowo prywatnie i tylko dzięki temu wiedziałam że mam słabszy przepływ w jednej z zyl pępowinowych (badanie USG 3 trymestru), które podlega obserwacji. Warto iść prywatnie do gabinetu z dobrym sprzętem i dobrym diagnostą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2015, 13:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika A wrote:
    Czy polowkowe usg bywa waginalne?

    Waginalnie mierzona jest tylko szyjka

  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    binka76 wrote:
    Waginalnie mierzona jest tylko szyjka

    Kurde pierwsze slysze zeby szyjke badali .... Szyjke to mi gin na kazdej wizycie bada....

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mierzył za pomocą Dopplerem tzn jak robi USG

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rose123 wrote:
    Badanie w tym okresie ciąży służy ocenie położenia płodu,położenia łożyska,weryfikacji zagrożenia porodem przedwczesnym poprzez ocenę długości kanału szyjki macicy głowicą endowaginalną, i co najważniejsze, wykryciu zaburzeń rozwoju płodu i ewentualnych wad. W trakcie badania wykonywany jest także pomiar objętości płynu owodniowego. W celu oceny biometrii płodu wykonuje się pomiary :dwuciemieniowy, potyliczno-czołowy, obwodu głowy oraz brzuszka a także długości kości udowej, możliwa jest ocena masy płodu w tym okresie. Badanie to ocenia w sposób dokładny i systematyczny anatomię płodu za szczególnym naciskiem na ocenę anatomii serca oraz centralnego układu nerwowego.

    Wykonuje sie miedzy 18-22 tyg ciazy, niektorzy lekarze robia nawet w 23-24 bo wtedy dopiero niektóre wady serca widac - tak mi powiedziala ostatnio moja ginekolog. Trwa pewnie ok 30 min, zalezy o dzidziusia jak sie ulozy :)
    Prywatnie wydaje mi sie,ze jest drozsze...nie mam do konca porownania bo jade na nie specjalnie do Poznania - koszt 300zł u specjalisty od tego typu badań a u swojej place 120zł z USG za kazdym razem.
    300zl??? Ja placilam 200zl w tym nagranie na płytkę -tez w Poznaniu i to u naprawde dobrego specjalisty...badanie trzeciego trym.mielismy juz tylko za stówkę ;-)tez z płytką :-)ogólnie POLECAM dr.Wandelta ze Strzeszynskiej-prawdziwy fachowiec :-)

    lula.91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja płaciłam w Poznaniu 250 zł w klinice niepłodności medart gdzie mają jeden z najlepszych sprzętów..

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja płaciłam 150 zł i na nowym sprzęcie ;-)

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1234 wrote:
    A ja płaciłam 150 zł i na nowym sprzęcie ;-)
    To tak jak ja ;-)

    justa1234 lubi tę wiadomość

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • Moniaa Autorytet
    Postów: 2529 3251

    Wysłany: 3 września 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a możecie mi napisać na jakim sprzęcie miałyście wykonywane badanie usg? to powinno być zawarte w opisie badania jaki dostałyście od lekarza.

  • 26Asia Autorytet
    Postów: 358 814

    Wysłany: 15 września 2015, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a gdzie w Rzeszowie najlepiej zrobić to badanie ?

    mama Wiktorka i czterech aniołków :*
    relgh371wvtxbwmy.png
    oar8skjogda7iu2s.png





  • katarynka07 Przyjaciółka
    Postów: 184 38

    Wysłany: 15 września 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    waginalnie jeszcze mozna blizne po cc sprawdzic chyba

    kasia
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ