X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Badania prenatalne plus test podwójny proszę o pomoc
Odpowiedz

Badania prenatalne plus test podwójny proszę o pomoc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny
    Jestem obecnie w 14 tygodniu ciąży
    Jestem po badaniach a prenatalnych plus zrobiłam test podwójny
    Opis testu podwójnego będę miała za około 2 tyg a do tego czasu to ja oszaleję bo niewiem czy te wyniki są dobre wiem że to musi lekarz zrobić interpretacje wyników ale może któraś miała podobne i mi coś więcej powie będę bardzo wdzięczna
    Badanie prenatalne :miałam w 12 tyg
    CRL 54,1mm
    BPD 17,6 mam
    FL 5,2 mam
    FHR 165 u/min
    NT 1,0 mm

    Test podwójny wynik
    Wolna podjednostka B-HCG 13,90 IU/L
    PAPP-A 1531,00 mIU/L

    Bobik
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 11 lipca 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A miałaś jakieś nieprawidłowości w USG, ze wykonywalas test podwójny?

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 11 lipca 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam ale do pewności zrobiłam

    Bobik
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 11 lipca 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i się niepotrzebnie tylko przez to denerwujesz.Lekarz musi skorygowac wszystkie wyniki, nikt Ci tu niczego nie powie raczej, bo nikt nie jest lekarzem

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Kararinka Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o pomoc,zrob8lam badana prenatalne i wyszła mi ogromna przyziernosc karkowa 6.4mm po teście pappa tez złe, ogromne ryzyko dziecka z zespołem Downa...lekarz nie daje mi szans...czy któraś z Was miała może podobny przypadek? 28 sierpnia mam amniopunkcje...oszaleje do tego czasu

    Katarinka
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz czekać na amnio. Nic innego nie wymyslisz.
    Ale staraj się być dobrej myśli, czytalam juz przypadki o zwiekszonej przeziernosci czy nawet niewidocznej kosci nosowej a dzieci są zdrowe :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Violka86 Koleżanka
    Postów: 36 8

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja dziś miałam prenatalne jestem w 13+2 i wszystko wyszło w normie ale przezierność karkowa 2.1 dla normy 2.5 i z racji mojego wieku 33lata każą mi zrobić test PAPPA. Boję się na maxa bo nie wiem co myśleć. Miał tak ktoś może?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kararinka wrote:
    Proszę o pomoc,zrob8lam badana prenatalne i wyszła mi ogromna przyziernosc karkowa 6.4mm po teście pappa tez złe, ogromne ryzyko dziecka z zespołem Downa...lekarz nie daje mi szans...czy któraś z Was miała może podobny przypadek? 28 sierpnia mam amniopunkcje...oszaleje do tego czasu

    Nie takie cuda były na tym forum, że wielka przezierność karkowa, NT>5 a dziecko zdrowe. Tego Ci życzę z całego serca, natomiast zawsze jest się dobrze przygotować na sytuację awaryjną. Myślę, że to dobry czas, żeby się zastanowić, czy w razie czego będziesz chciała dokonać terminacji ciąży czy nie. Cokolwiek by się nie wydarzyło każda podjęta przez Ciebie decyzja będzie dobra - zrób jak czujesz i nie słuchaj głosów otoczenia.

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Violka86 wrote:
    Hej ja dziś miałam prenatalne jestem w 13+2 i wszystko wyszło w normie ale przezierność karkowa 2.1 dla normy 2.5 i z racji mojego wieku 33lata każą mi zrobić test PAPPA. Boję się na maxa bo nie wiem co myśleć. Miał tak ktoś może?

    Ciężko doradzić. Przeziernosc nie jest ponad normę przecież...
    Test Pappa może jeszcze gorzej namieszać a może i rozwiać Twoje wątpliwości.

    U mnie na usg wszystko było ok, przeziernosc 1,5.
    Zrobiłam test pappa „od tak” i wyszło mi bardzo wysokie prawdopodobieństwo trisomi 1:77.
    Ile ja się naplakalam przez ten test pappa... Zdecydowalam się na biopsje kosmowki i okazało się że mam zdrowa córeczkę :)

    Także ten test to takie trochę wyliczanki... Jak chcesz wiedzieć na 99% czy twój dzidziuś jest zdrowy i masz troszke więcej pieniążków to może warto zrobić test Nifty który bada dna dziecka.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Renes Przyjaciółka
    Postów: 86 86

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo test PAPPA bada ryzyko, nigdy nie daje konkretów. Np. 1:77 jest traktowane jako ryzyko wysokie, przy czym trzeba wziąć pod uwagę jakiej informacji nam dostarczył - w tym przypadku to znaczy, że 1 na 77 matek z podobnym wynikiem z krwi urodziła dziecko z daną wadą genetyczną. I teraz - 1:77 to niby dużo, ale niedużo. Zależy jak spojrzeć.

    Co do robienia testu PAPPA ot tak, bez wskazań - dobrze jest go zrobić tydzień/dwa tygodnie przed szczegółowym USG, np. tym w pierwszym trymestrze, w tej samej poradni, w której ma się to USG. Wtedy specjalista bierze pod uwagę wyniki z PAPPA i z USG jednocześnie, co daje na swój sposób miarodajne oszacowanie ryzyka wad genetycznych (lekarze mają specjalny program, który wylicza to ryzyko biorąc pod uwagę wszystkie czynniki na raz).

    Oczywiście, można zrobić PAPPA po USG, ale wtedy wynik będzie "zespolony" później, trzeba poczekać (zwykle te dwa-trzy tygodnie). A wiadomo, że jak wyjdzie coś nie tak z przeziernością, to dwa tygodnie dla człowieka to jak rok.

    To tak z mojego doświadczenia. Może się komuś przyda moje ględzenie. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 19:16

    m3sxyx8dxjr56vmf.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam usg i pappa w jednym dniu. Nie poczytałam wcześniej co to za test, lekarz kazał oddać krew to oddałam....Poszłam jak ten baran :D
    Wynik był już następnego dnia, także szybko. Ale to chyba zależy od miejsca w którym się robi to badanie, 2-3 tyg czekania to rzeczywiście baaardzo długo ...

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Renes Przyjaciółka
    Postów: 86 86

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Ja robiłam usg i pappa w jednym dniu. Nie poczytałam wcześniej co to za test, lekarz kazał oddać krew to oddałam....Poszłam jak ten baran :D
    Wynik był już następnego dnia, także szybko. Ale to chyba zależy od miejsca w którym się robi to badanie, 2-3 tyg czekania to rzeczywiście baaardzo długo ...
    Też się zdziwiłam, że tak długo, tym bardziej że sama robiłam w dobrej prywatnej poradni na Saskiej Kępie. No ale, człowiek mądry po szkodzie. ;]

    Krucha lubi tę wiadomość

    m3sxyx8dxjr56vmf.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ