X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Badania prenatalne
Odpowiedz

Badania prenatalne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tycia Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem w 20 tc III ciąży. Mniej więcej 2- 3 tyg od zapłodnienia wykonałam rtg kręgosłupa (odcinek lędźwiowy) i teraz drżę o zdrowie mojego maleństwa. Miała któraś podobne doświadczenia i czy prześwietlenie spowodowało komplikacje?Kiedy wykonać badanie i na ile wierzyć jego wynikom?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2015, 10:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prenatalne wykonuje się do 13tyg ciąży - podstawowe
    Porozmawiaj ze swoim lekarzem na ten temat.

    Może troszkę Ciebie pocieszę. 12 lat temu gdy byłam w ciąży (test wyszedł negatywny, nie spodziewałam sie też ciąży) miałam robioną scyntylografie tarczycy to jest podanie jodu radioaktywnego + prześwietlenie.
    Dziś mam core, zdrową, poza ADHD ,ale to inne czynniki ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ