X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Angina
Odpowiedz

Angina

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bellaella Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 listopada 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny dwa tygodnie temu mialam zapalenie gardła. Dostalam antybiotyk na 10 dni i teraz znowu odnowa zapalenie. Az się boję ze jak jutro trafie do lekarza to znowu bedzie antybiotyk. Jestem w 14 tygodniu co robić wszystkie sposoby domowe nic nie pomagają

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 11 listopada 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to pomoże w Twoim przypadku ale mi przy bardzo silnych bólach gardła czasami pomagało ssanie czosnku tzn brałam ząbek i są tak jakby ssałam i czasami troszkę nadgryzałam. To samo też robiłam z imbirem.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 11 listopada 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko, 10 dni antybiotyku w 14 tygodniu ciąży? :O

    Miałaś jakiekolwiek badania czy to infekcja bateryjna czy wirusowa? Czy na pałę przepisali Ci antybiotyk?

    Z domowych sposobów to płukanie gardła ciepłym olejem kokosowym, ewentualnie żucie go + witamina C, ale czysta - proszek - kwas l-askorbinowy, kilka gram rozpuścić w wodzie i popijać, co godzinę, dwie przez cały dzień (regularność to podstawa przy wit C).

    Kolejna mega ważna sprawa to probiotyk !!!
    Skoro brałaś antybiotyk, to czy po zakończeniu kuracji przyjmowałaś probiotyki, ewentualnie zakwaszałaś dietę? Bez tego to będzie gorzej i gorzej, bo antybiotyk wybija wszystkie bakterie w organizmie: i te dobre i te złe, przez co jeśli nie zakwaszasz organizmu po antybiotyku, albo nie przyjmujesz probiotyków to będziesz teraz łapać infekcję za infekcją!

    Więc KONIECZNIE dieta kwaśna! Kwaszona kapusta, kwaszone ogórki, sok z żurawiny, wspomniana wyżej witamina C (kwas l-askorbinowy).

    Jeśli lekarz nie zrobił badań w kierunku sprawdzenia charakteru infekcji to zrób je sama. Bo jak się okaże, że masz wirusa, a faszerujesz się antybiotykiem to nie dość, że nie zwalczysz infekcji to ją pogorszysz, bo to jak bombardowanie własnej armii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2018, 21:59

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ