X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Anemia
Odpowiedz

Anemia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • iwi87 Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 14 marca 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Mam pytanko czy przy anemii Crp tez jest podwyzszone?? Jesli tak moze byc to czy Crp moglo pierwsze podskoczyc a dopiero potem wyniki morfologi sie mogly popsuc?

    a9942c9fc55479cd13ab4a15f80f8e8e.png
  • Benus Autorytet
    Postów: 821 410

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. CRP świadczy o stanie zapalnym w organizmie, przy anemii z reguły CRP jest w normie - wyjątkiem są przypadki gdzie to infekcja spowodowała popsucie krwi, zazwyczaj odbija się to na białych krwinkach lub też jest wynikiem antybiotykoterapii.

    1usajw4zhir034nn.png[/url]
  • Benus Autorytet
    Postów: 821 410

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Czy znacie jakieś inne "domowe" sposoby na anemię w ciąży oprócz wołowiny, brokułow i buraków? Mam też przepisane żelazo 2x1 a krew ciągle coraz słabsza :(
    Sugerowałam gin możliwość, że po prostu żelazo w organizmie jest ale się nie wchłania ale badań nie zlecił.

    Ktoś może pomóc?

    1usajw4zhir034nn.png[/url]
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez z tym walczę. Rozpoczął sie 7 msc i spadla hemoglobina a jeszcze msc temu byla dobra. Chyba warzywa strączkowe, kakao, pomidory, kaszanka itp.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • aasti Znajoma
    Postów: 22 8

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benus, żelazo przyjmuj 30 minut przed posiłkiem + do tego bierz witaminę C. :) Znacznie poprawia wchłanianie żelaza :) (Mogą być też soki cytrusowe, ale wbrew pozorom nie mają zbyt wiele wit.C).

    nowatorka lubi tę wiadomość

  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore zelazo popijajac szklanka soku z 2 burakow i 4 marchewek. Podobno tym sposobem bardzo dobrze sie wchlania.
    Jedna szklanka soku dziennie robi roznice :)

    85999n73ze96h91v.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ