X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Aktywnie w ciąży :-)
Odpowiedz

Aktywnie w ciąży :-)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,piszcie jak spędzacie czas w ciąży :-) Chodzi mi o dbanie o figurę -żeby się wszystko nie rozlazlo nam na boki :-)
    Zacznę od siebie-przed ciążą baaardzo duzo ćwiczyłam...wracalam z pracy i praktycznie codziennie po dwie godzinny ćwiczeń -orbitrek po siłowe,lub rower.
    Zaszlam w ciaze-momentalnie przestalam ćwiczyć,poroniłam,chwile później znów zaszlam w ciążę i dalej nie ćwiczyłam...czyli mniej więcej od stycznia nie ćwiczę nic a nic :(
    Ostatnio po troszku zaczęłam na orbitreku,ale strasznie się męczę,ćwiczyłam nogi,pośladki,ale po takim czasie w bezruchu miałam takie zakwasy,ze aż mi sie odechciało.
    Ale znów zaczelam-orbitrek po kilka minut-max 3 :D Ćwiczenia na pośladki,przysiady...
    Teraz strasznie mam ochotę na rower...ale tylko i wyłącznie po plaskiej powierzchni...Jak będą górki,to natychmiast zejdę i przeprowadze rower :-)
    Uwielbiam ćwiczyć i mam nadzieje,ze znajda sie mamy,które pocwicza ze mna i będziemy sie motywować i wspierać w zakwasach :D

    Beeblu, dorbie lubią tę wiadomość

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku cały czas spałam i nic mi się nie chciało :P
    Od 2 trymestru było lepiej,chodziłam na spacery,ogarniałam dom na pełnych obrotach. Z czasem zaczął boleć krzyż,puchnąć nogi no a teraz nawet wyjście do sklepu po zakupy spożywcze i stanie w kolejkach jest męczarnią.

    Też przed ciążą ćwiczyłam na siłce czy w domu z Ewką Chodakowską :P ale teraz wolę się nie przemęczać,bo nie chce wylądować na ostrym dyżurze. Wolę nie ryzykować. Poza tym mam anemię i zwykłe sprzątanie w domu zabiera mi energię :/ Dodatkowo doszły skurcze braxtona Hicksa i wolę nie prowokować małego do wyjścia bo ma jeszcze czas :)

    Przestałam się przejmować wagą ( co nie oznacza,że jem jak świnia fast foody i inne tłuste,niezdrowe jedzenie:P ) ale o prostu zrozumiałam,że taka jest kolej rzeczy. Wagę zgubię po ciąży. Teraz liczy się dzidziuś :)

    Wszystko zależy od samopoczucia. Jest sporo fitness dla kobiet w ciąży czy zajęć na basenie.

    Mi wystarczy spacer :P

    Pozdrawiam :)

    mnk lubi tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i fajnie :) Dla każdego cos dobrego :) Nie ma co ryzykować -dzidziuś najwazniejszy;) po ciazy sobie odbijesz :)

  • Bąbelek Autorytet
    Postów: 1427 1927

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja niedawno zaczęłam II trymestr i zamierzam ćwiczyć. Fajne zestawy ćwiczeń ma Zosia Ślotała na swoim blogu. Szkoda tylko, że nie ma filmików... Macie jakieś sprawdzone zestawy ćwiczeń na YT?

    atdc6iyehd9qphks.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze któraś z mam sie odezwie co do ćwiczeń na YouTube...ja jeszcze nie ćwiczyłam z filmikami-raczej sama sobie wymyślam.
    Nie wiem czy probowalas,ale bardzo dobre sa wykroki w przód i zakroki w tyl-super na nogi i pośladki :)
    Na pewno tez wymachy nóg w tył i w bok...Mysle,ze samej można ułożyć zestaw fajnych ćwiczeń :)
    A ćwiczyła wcześniej -przed ciąża?

  • Bąbelek Autorytet
    Postów: 1427 1927

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcześniej ćwiczyłam, wiadomo- z Ewką ;) trochę tego na YT jest, przewertuje i może faktycznie sama wymyśle zestaw. Część ćwiczeń ze 'Skalpela' by się nadawalo (tak jak piszesz: wymachy nóg i wykroki) Dzięki

    atdc6iyehd9qphks.png
  • lojkalojka Autorytet
    Postów: 1465 2082

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii ja juz cwiczylam jeden zestaw z YT , ale to bylo tylko 5min i jak dla mnie malo aktywne . Dzis planuje kolejny zestaw , ktory trwa 50 minut i jest bardziej ruchliwy . Zobacze czy cos poczuje w miesniach . Poza tym jestem w trakcie szukania roweru stacjonarnego .Ja jestem przerazona moja waga i mimo ,ze wiem , ze dla dziecka wszystko marnie widze koncowke ciazy . Tym bardziej , ze lipiec , sierpien zawsze spedzamy nad morzem , a ja w tym czasie bede wygladala jak wieloryb .

    A to bede cwiczyc dzisiaj :
    https://www.youtube.com/watch?v=DWRGsg5xMLQ
    O ile znowu brzuch nie bedzie mnie bolal .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2015, 09:08

    dddodiii lubi tę wiadomość


    Szczesliwa mama dziewiecioletniej Cariny i malego Leonka <3
    [*] 6tc 07.01.2015
    relgwn15o8cdzpyz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lojkalojka moja gdzies Ty sie podziewała? :D
    No jak brzusio boli,to zrezygnuj z ćwiczeń...
    Powolutku musimy ćwiczyć,bez podskokow,bez latania na szybko...
    Ja np.ostatnio przelecialam się po kilku sklepach i cale podbrzusze mnie bolało :/ Jak się położyłam bylo lepiej,trzeba uważać
    Pomalutku ze spokojem...nigdzie nam sie nie spieszy :)
    Ja nie wiem,czy i Wy tak macie,ale ja sie juz przeraziłam...w biodrach mi urosło i tym samym Tylek większy...:/

  • lojkalojka Autorytet
    Postów: 1465 2082

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tluszcz sie rozlam na calym ciele :(
    Zdam relacje wieczorem jak po gimnastyce :)


    Szczesliwa mama dziewiecioletniej Cariny i malego Leonka <3
    [*] 6tc 07.01.2015
    relgwn15o8cdzpyz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no..ja dzisiaj nie ćwiczę...masakra jakaś..Bylam to tu to tam i jestem tak padnieta..jeszcze ta pogoda mnie wykańcza dzisiaj...Normalnie spałabym spała :) Kurde..dawno tak sie nie czułam...Dzisiaj odpuszczam...
    Lojkalojka...to czekam na relacje:) A Ty dzisiaj masz Powera? Ja po prostu wymiękam...ledwo powieki trzymam...:D

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie ćwiczyłam przed ciążą, więc i teraz nie będę. Jedynie spacery i zakupy :D Wchodzą w grę ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noooo...zakupy to chyba najcięższy trening w ciąży :) cos o tym wiem :) spacerki tez fajna sprawa:) A najlepiej spacerować gdzies,gdzie ludzie mieszkają w domkach jednorodzinnych...maja takie ogródki piękne,ze warto Oczki nacieszyc:)

  • lojkalojka Autorytet
    Postów: 1465 2082

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    50 min gimnastyki zrobione. Zobaczymi jak bede sie czuc jutro .Latwo nie bylo , bo bolal mnie troche brzuch .


    Szczesliwa mama dziewiecioletniej Cariny i malego Leonka <3
    [*] 6tc 07.01.2015
    relgwn15o8cdzpyz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lojkalojka wrote:
    50 min gimnastyki zrobione. Zobaczymi jak bede sie czuc jutro .Latwo nie bylo , bo bolal mnie troche brzuch .
    A widzisz! Jak boli brzusio,to nie ryzykuj,proszę Cie...

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zamiast wymachów w ciąży powinno się robić naprzemienne unoszenie nóg i rąk tzn klęczycie na czworaka nogi na szerokość bioder, ręce równo z ramionami i unosicie lewą rękę prawą nogę i na odwrót. Wymachy są niewskazane w ciąży, nie można też ćwiczyć tak by czuć zmęczenie czy zadyszkę a puls nie może przekraczać 140/min.

    Bąbelek lubi tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam coraz wiecej energii wiec zamierzam pocwiczyc z pilka, ponoc jest to polecane dla kobiet w ciazy :-) znalazlam tez kiedys zestawy cwiczen na yt, dziewczyna ktora cwiczy prowadzi strone fitupy czy jakos tak. Cwiczylam z nia przed ciaza i bylam zadowolona wiec moze i cwiczenia dla kobiet w ciazy mi sie spodobaja... Musze sie wziac za siebie bo wszyscy ostatnio powtarzaja ze przytylam... To pewnie przez ogromna ochote na slodycze i lody ktore sobie wlasnie ograniczylam, jak dodam do tego cwiczenia to moze nie bede wielorybem :-P

  • Jarochatka Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Ja powiem tak, przed ciążą też prowadziłam aktywny tryb życia: aerobik, bieganie, w tym bieganie za 3-latkiem :)w styczniu okazało się, że jestem w ciąży i oprócz biegania za synem wszystko inne odpuściłam. Teraz od 17 tygodnia chodzę na pilates dla kobiet w ciąży i powiem, że czuję się po tym rewelacyjnie. W pierwszej ciąży też to praktykowałam :) Także dziewczyny bierzcie się za ćwiczenia ;)

    Bąbelek, dddodiii lubią tę wiadomość

    relgsg18oeupuct2.png
    c55fskjor5o41ne6.png

    30.08.2014 [*]- mój Maluszek 5tc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Dziewczyny zamiast wymachów w ciąży powinno się robić naprzemienne unoszenie nóg i rąk tzn klęczycie na czworaka nogi na szerokość bioder, ręce równo z ramionami i unosicie lewą rękę prawą nogę i na odwrót. Wymachy są niewskazane w ciąży, nie można też ćwiczyć tak by czuć zmęczenie czy zadyszkę a puls nie może przekraczać 140/min.
    Uuuuu...No u mnie zdecydowanie przekracza zwłaszcza na orbitreku...a orbitrek ponoc jest jedna z najlepszych form aktywnosci w ciazy...ale robię przerwy;)Nie da rady,żebym na nim miała puls mniejszy niż 140...Normalnie mam puls od 80 do 110,na orbitku serce szybciej bije...Ale wszystko jest w porządku :) A wymachow dlaczego nie można robić? Ja np.nie robię wymachów w podporze,tylko po prostu na stojąco -wymachy w tym i w bok...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    estrella wrote:
    Ja mam coraz wiecej energii wiec zamierzam pocwiczyc z pilka, ponoc jest to polecane dla kobiet w ciazy :-) znalazlam tez kiedys zestawy cwiczen na yt, dziewczyna ktora cwiczy prowadzi strone fitupy czy jakos tak. Cwiczylam z nia przed ciaza i bylam zadowolona wiec moze i cwiczenia dla kobiet w ciazy mi sie spodobaja... Musze sie wziac za siebie bo wszyscy ostatnio powtarzaja ze przytylam... To pewnie przez ogromna ochote na slodycze i lody ktore sobie wlasnie ograniczylam, jak dodam do tego cwiczenia to moze nie bede wielorybem :-P
    Fitappy tez mi sie podoba:) super ma ćwiczenia :) Dzieki niej zrobiłam 6 waidera :) Fajna dziewczyna i tez chyba sobie z nią poćwiczę :)

    estrella lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widziałyście ta laseczke Sarah Stage jak w ciazy wyglądała? Ta to dopiero musiała ćwiczyć..a urodziła zdrowe dziecko..Myslalam,ze to bzdura jakas,ale jednak nie...

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ