X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr 4 miesiąc a wysokość szyjki macicy ...
Odpowiedz

4 miesiąc a wysokość szyjki macicy ...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kroplagoryczy Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, od 2 dni zastanawiam się jak to jest z wysokością szyjki w II trymestrze ciąży.
    Od samego początku ciąży brałam luteinę dopochwowo i nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem szyjki. Zawsze przy aplikacji tabletek wyczuwałam ją. Jednak od około 2 dni nie wyczuwam jej. Nie wiem czy to powód do zmartwień czy nie. We wtorek byłam u gina i mówił, że z szyjką wszystko ok, ale wtedy jeszcze ją lokalizowałam.
    To moja druga ciąża, bo pierwszą poroniłam w 7 tygodniu. Nie wiem jak powinno być z tą szyjką. Czy wy swoje wyczuwacie? Nie chce być panikarą i lecieć zaraz do gina. Nic poza tym chyba się nie dzieje, czuje czasem dół brzucha, ale chyba bardziej jako wynik rozciągającej się macicy niż niepokojący objaw.
    Może któraś z was będzie umiała mi pomóc :)

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży nie wolno samemu badać szyjki macicy! Wprowadzaj sobie tę luteinę, a szyjkę zostaw w spokoju :). Jeżeli lekarz mówi, że z szyjką wszystko w porządku, to mu zaufaj.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • kroplagoryczy Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika nie prowadzę badania szyjki, po prostu podczas wprowadzania luteiny zawsze ja wyczuwałam. A teraz jej nie ma.

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie prowadzisz badania, ale wymacujesz ją, szukasz, zupełnie niepotrzebnie, to jest niewskazane w ciąży. Szyjka może zmieniać swoje położenie i to nie musi oznaczać nic złego, jeżeli chcesz się upewnić, idź do lekarza.

    Ja jak mam sobie wprowadzić jakiś lek do pochwy, nigdy nawet nie myślę o szyjce, nie staram się jej wyczuć, to już rola lekarza. Skończyłam obserwację szyjki w dniu, w którym wyszedł mi pozytywny test ciążowy, na własną rękę (dosłownie) w ogóle nie zawracam sobie nią głowy.

    Limerikowo, monaaa lubią tę wiadomość

  • kroplagoryczy Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się nie staram jej wyczuć. Ale jak od początku ciąży 2 razy dziennie wprowadzam luteinę, to mimo wszystko zauważyłam zmianę jej położenia.

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi mi po prostu o to, że raczej dziewczyny nie odpowiedzą Ci jak ich szyjki zachowują się w ciąży i czy je wyczuwają, czy nie, bo prowadzenie obserwacji szyjki na własną rękę w ciąży jest niewskazane. Sama, jeżeli przechodzę jakieś lecznie, staram się wprowadzić lek głęboko, ale od szyjki trzymam się z daleka.

    Jeżeli chcesz mieć pewność, czy wszystko jest ok - przejdź się do lekarza.

    lolka83, Anielka27, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fakt ja tam sama bym paluchow oprocz leku to nie pchala glebiej, jeszcze infekcja narobi klopotow jak trza, za paznokciami naszymi moze byc wszystko..
    ja teraz w 22 tyg mialam mierzona dl szyjki przez gina i jest 4.2 czyli ok, 6tyg temu bylo 3,5 cm
    f2w39n73qolnajph.png

    Anielka27 lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • fizjo Autorytet
    Postów: 560 476

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam teraz 3,3 dł szyjki

  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 12 lutego 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam b. wysoko, a długość- 44 mm.

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 24 lutego 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    27tydz (7mc) kanal szyjki elegancko zamkniety dl 4cm wiec super, oby tak dalej
    szyjka uwidoczniona z glowka Malej ;--))))
    243izrp.jpg

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 24 lutego 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czyli to normalne, że np. w 10tyg. miałam szyjkę 48mm a teraz w 14 mam 38mm? Czy to jest powód do niepokoju, że się skróciła?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ