X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zwolnienie L4
Odpowiedz

Zwolnienie L4

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dagus1988 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 25 października 2021, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę z taką sprawa. Właśnie zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Według moich obliczeń do lekarza powinnam się zgłosić około 11 listopada. Jestem na urlopie wychowawczym który kończy mi się 22 listopada. Następnie złożyłam wniosek o urlop wychowawczy i chce go cofnąć ale muszę to zrobić 7 dni wcześniej. Czy jest szansa u jakiegoś lekarza z Wrocławia dostać L4 czy to za wcześnie? Nie mogę wrócić do pracy bo mam małe dziecko w domu.

  • Serengeti Przyjaciółka
    Postów: 76 48

    Wysłany: 29 października 2021, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak powiesz, że źle się czujesz, wymiotujesz, masz zawroty głowy, to myślę, że nie będzie problemu.

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 1 listopada 2021, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się trochę interesowałam tematem ewentualnej ciąży na urlopie wychowawczym i z tego co wyczytałam to sprawa wygląda tak , że na urlopie wychowawczym i tak nie przysługuje zasiłek chorobowy.W Twoim przypadku chyba musiałoby to wyglądać tak, że 22 listopada kończy Ci się wychowawczy a 23 listopada przedstawiasz w pracy zwolnienie lekarskie. Nawet jeżeli lekarz wystawiłby Ci zwolnienie lekarskie wcześniej to i tak nikt za to zwolnienie nie zapłaci do momentu aż urlop wychowawczy się nie skończy - zwolnienie w tym przypadku nie jest równoznaczne z automatycznym przerwaniem urlopu wychowawczego.

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 1 listopada 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba, że jest inaczej to też się chętnie dowiem 😉

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Taka_tam_ja Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    W 7 tyg dostałam plamien i lekarz wypisał mi L4 leżące. Teraz jest już wszystko dobrze i dlatego przy przedłużeniu zwolnienia poprosiłam o zmiane na chodzące, żeby choć moc iść na króciutki spacer, przewietrzyć sie. Lekarz nie zgodził się i powiedział mi że albo leżące albo do pracy. Czy też miałyście problemy z lekarzami na NFZ? Czy jak mam na początku leżące to muszę je mieć do końca ciąży nawet jak już jest wszystko dobrze? Nie wyobrażam sobie totalnie nie wychodzić z domu do porodu.

  • ola1 Koleżanka
    Postów: 83 18

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    L4 mozesz dostac zawsze w kazdej chwili, kobiety w ciąży są "pod ochroną" i lekarz nie dyskutuje czy się dobrze czujesz,tylko dla dobra dziecka idziesz na L4

    ubranka dla niemowląt
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ