X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zła reakcja na ciąże?
Odpowiedz

Zła reakcja na ciąże?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AshleyElliot Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Jestem w (prawdopodobnie) 6tc, wczoraj pierwsze usg ale był tylko pęcherzyk. To nasza pierwsza ciąża, planowaliśmy ją z ponad rocznym wyprzedzeniem ale teraz jestem przerażona. Wyobrażałam sobie to zupełnie inaczej, od testu minął nieco ponad tydzień a do mnie to wszystko nadal nie dociera. Widzę te wyniki, badania 2kreski, mam początkowe objawy ale nie czuje nic poza tym. Wręcz przeciwnie mam problem z zaakceptowaniem nagłych zmian w życiu, z tym że nagle muszę robić wszystko z wytycznymi, a tu trenować nie wolno, a kawy nie wolno i w zasadzie przedzierać się przez cały szereg zakazów. Dodatkowo chciałabym uciec w przeciwnym kierunku czyli skupić się na tej ciąży i zacząć planować ale też bardzo się pilnuje ze tego nie wolno, bo przecież jest za wcześnie, wiele się może wydarzyć co też jest straszne. Jestem mega zagubiona bo ta sytuacja mnie trochę przerosła, może to normalne na tym etapie? Czy któraś z was też tak miała? Wiem że wiele kobiet poronilo czy stara się o ciąże od długiego czasu i się nie udaje więc tym bardziej czuje na siebie złość ze zamiast być wdzięczna i się cieszyć to że mną dzieje się coś tak dziwnego. Będę wdzięczna za odpowiedzi

  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle ze bardziej do Ciebie dotrze za jakiś miesiąc/dwa jak zobaczyć na usg coraz to większa podobiznę bobasa 😊
    A co do tych zakazów to nie jest ich tak wiele..kawe możesz, cwiczyc możesz-wiadomo nie jakieś ciężary itp ale jeśli wcześniej byłaś aktywna i nie ma przeciwwskazań od lekarza to nie musisz nagle spędzić reszty ciąży na kanapie…

    Unikaj używek, surowych mięs, ryb, jaj, niepasteryzowanych produktów, myj warzywa i owoce. A tak to raczej nie ma większych „zakazów” 😊 ciesz się z tej ciąży!

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dokladnie takie same odczucia jak ty. Dwa dni temu zobaczylam dwie kreski i zamiast radosci pojawilo sie przerażenie. Nie dociera to do mnie, martwie sie doslownie o wszystko i zastanawiam sie czasem po co mi to bylo. Nie nawidze zmian w zyciu :( a ciaza oczywiscie planowana

    AshleyElliot lubi tę wiadomość

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • AshleyElliot Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natkurka wrote:
    Mam dokladnie takie same odczucia jak ty. Dwa dni temu zobaczylam dwie kreski i zamiast radosci pojawilo sie przerażenie. Nie dociera to do mnie, martwie sie doslownie o wszystko i zastanawiam sie czasem po co mi to bylo. Nie nawidze zmian w zyciu :( a ciaza oczywiscie planowana

    Dobrze słyszeć że nie jestem sama! Tak, ja też nie lubię zmian, a tu nagle pojawiło się ich mnóstwo i to trudne doświadczenie. Ostatnio zdałam sobie sprawę że u mnie duża rolę odegrało czytanie o zagrożeniach 1 trymestru, wiedziałam że jest najbardziej niebezpieczny, ale nie znałam statystyk. Więc jak się dowiedziałam, że to tak duża skala poronień, w zasadzie bez przyczyny to łatwiej było się odciąć od ciąży "na wypadek gdyby". Zaczęłam wiec powoli oswajać temat, pisać dziennik ciąży itd i jest trochę lepiej. Ale nadal jestem dość mocno zmartwiona, że nie dociera do mnie fakt że już nie jestem sama, nie czuje takiej zmiany. Spodziewałam się ze takie rzeczy się czuje. Może to poprostu za wcześnie :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ