X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zgaga/refluks w ciąży
Odpowiedz

Zgaga/refluks w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nietupska wrote:
    opóźniona a orientujesz się, czy omeprazol można też przyjmować w trakcie karmienia piersią?
    Cytat: "Ome­pra­zol prze­ni­ka do mleka matki, lecz nie ma za­gro­że­nia nie­ko­rzyst­nym od­dzia­ły­wa­niem na dziec­ko pod­czas sto­so­wa­nia leku w daw­kach te­ra­peu­tycz­nych."


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, super, dzięki :)

  • Ulisek1 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 31 października 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jesteście tu jeszcze?
    Mam ten sam problem, zaszłam w ciążę i musiałam odstawić dexilant. Choruję na refluks w sumie od niedawna, ogólnie od 2 lat ale dopiero w tym roku w sierpniu dał mi porządnie w kość :( Od sierpnia brałam więc leki, byłam leczona na helicobacter i to leczenie spowodowało nasilenie refluksu.
    Czy wiecie czy będę w stanie się z tego wyleczyć? Jestem przez to zestresowana, nie cieszę się tylko martwię. Nie mam typowej zgagi a raczej takie duszenie w przełyku i suchy kaszel który nie łagodzi duszenia.
    Biorąc dexilant było lepiej, po odstawieniu niestety znów źle :(

  • usmiechnieta_m Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 31 października 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja brałam dexilant i odstawiłam. Na razie nic w zamian nie dostałam od gastroenterologa. A czy Ty bierzesz coś innego, bezpiecznego?

    qskyky9zrvr3ipou.png
    [*] 18.11.2013
  • Ulisek1 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 31 października 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej usmiechnieta, nie biorę! Ale cierpię z powodu tego refluksu :( Miałam go już jakiś czas temu, ale po leczeniu na helicobacter w lipcu strasznie mi się nasilił. Nie mam typowej zgagi w buzi ale ból i duszenie w klatce piesriowej. Okropnie nieprzyjemne, zamiast cieszyć się ciążą załamuję się tym refluksem.
    Jak jest z tym u Ciebie??? Masz jakieś sposoby na refluks? Czy tego w ogóle można się pozbyć/załagodzić tak aby nie przeszkadzał? Bo żyć się z takimi bólami i duszeniem nie da :(
    Cieszę się że się odezwałaś.

    W którym tygodniu jesteś? Na kiedy termin? :) U mnie 5 tydzień... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2017, 15:08

  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 1 listopada 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się męczę masakrycznie, gaviscon niestety u mnie nie pomaga, cały czas mam gulę w gardle i nie mogę nic jeść. A do końca ciąży daleko. Ja macie jakieś sposoby podzielcie się proszę.

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • black swallow Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 lutego 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W spawie zgagi w ciąży... nie wiem skąd przeświadczenie że omeprazol jest w grupie, A, na ulotce jest napisane że C, "Kategoria C. Podczas podawania dawki 80 mg/d w okresie porodu nie stwierdzono niekorzystnego działania na płód. Nie stwierdzono działania embriotoksycznego lub teratogennego. Ze względu na brak odpowiednich badań omeprazol można stosować w ciąży jedynie wówczas, gdy spodziewane korzyści z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko. Lek jest wydzielany do pokarmu kobiecego; nie stwierdzono jego niekorzystnego wpływu na dziecko karmione piersią. " także koleżanka która wieszała psy na ginekologu troche mija sie z prawdą. Ginekolog miał prawo mieć watpliwosci odnoście stosowania leczenie omeprazolem, Aczkolwiek, jest to lek który stosuje sie w ciaży - ale w sytuacji koniecznosći. Nie ma tak naprawde leków dopuszczonych bez konieczności w ciąży, i nie ma leków z grupy, A gdyż nikt o zdrowych zmysłów od czasu hitlera nie bada kobiet w ciąży, określając działanie leków. Bada sie jedynie szczury króliki i małpy. ;) tak czy inaczej potwierdzam - bioprazol na zgage w ciaży - jak najbardziej, ale tylko po konsultacji lekarskiej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2018, 15:42

  • black swallow Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poza tym chorób żołądka jest dużo, to nie tylko zgaga- to wręcz jedynie objaw choroby, a nie choroba, także jest reflux gerd, jest aktywne zapalenie bł żołądka, jest przepuklina rozworu przełyku, jest refluź żółciowy, mogą być być zaburzenia motoryki żołądka i opuszki dwunastnicy, odźwiernika wpustu, itp itd. Jest tez nieszczęsna bakteria która występuje u 30% ludzi, i jest jej przypisywana główna przyczyna choroby wrzodowej żołądka, - jest eradykowana, antybiotykami bezmyślnie, doprowadzając do wyjałowienie przewodu pokarmowego i często grzybicy przewodu pokarmowego. są tez zaburzenie o podłożu nerwicowym żołądka- (nerwica żołądka) oraz hormonalnym. Nie da sie tego tak poprostu jedną metodą... czy tabletką ogarnąć nawet u zdrowych, a co dopiero u kobiet w ciąży. wymaga to zawsze szerszego spojrzenia.

  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gorąca woda zawsze przy mnie! Ciepłe mleko, migdały, napar z imbiru. Poza tym regularne posiłki i kładę się conajmniej 2 godziny po jedzeniu bo inaczej masakra. No i dieta...

    Od jakiegoś czasu piję równiez zioł Refluxoherbs, ich użycie konsultowałam z moim giinekologiem i są bezpieczne w ciązy. Również pomagają:
    https://kredensziolowy.pl/produkt/refluxoherbs/
    refluxoherbs.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2022, 12:46

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ