X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zastrzyki fraxiparine w ciązy!!
Odpowiedz

Zastrzyki fraxiparine w ciązy!!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 19 września 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, jestem po 3 poronieniach , teraz jestem w ciazy lekarz przepisal mi zastrzyki fraxiparine i oczywiscie duphaston...troche sie stresuje przed rozpoczeciem tych zastrzyków..podzielcie się swoimi doświadczeniami

    monik84111
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 19 września 2017, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę clexane, idzie się przyzwyczaić. Nie takie zastrzyki straszne jak je malują ;)

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 19 września 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oublier

    a jakie mialas wskazania do brania tych zastrzykow?

    monik84111
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 20 września 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po 2 poronieniach o nieokreślonej przyczynie. Lekarka podejrzewała zespół antyfosfolipidowy, ale zanim zabrałam się za diagnostykę w tym kierunku, to zaszłam w kolejną ciążę i zastrzyki biorę profilaktycznie.
    Też na początku byłam przerażona. Zastrzyki robi mi mąż. Czasami, jak się dobrze wkłuje to wcale nie boli. Przygotuj się psychicznie, że prawdopodobnie porobią Ci się siniaki, ale one znikną ;)

    Indigoletta lubi tę wiadomość

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 20 września 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oublier

    No wlasnie, też biore profilaktyczne, bez zadnej wczesniejszej diagnostyki, co tez troche mnie martwi czy to może niezaszkodzic??

    monik84111
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 20 września 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zajrzyjcie sobie na wątek Clexane na "problemy i komplikacje"

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 20 września 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja osobiście nie zauważyłam niczego niepokojącego, ciąża rozwija się dobrze.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 20 września 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiście, że brana niesłusznie heparyna może szkodzić, może doprowadzić do poważnego krwotoku wewn. i zewn. chociażby,
    a skutki uboczne leku to cała lista nieprzyjemności: niedokrwistość, małopłytkowość, problemy z wątrobą...

    nie chcę was straszyć, ale to nie cukierki;
    ja miałam diagnozowany zespół antyfosfolipidowy już w ciąży - negatywnie, ale badania mi zrobili, do tego mnóstwo innych badań dot krzepliwości

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 20 września 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie pisze, że to cukierki ;) Każdy lek ma jakieś skutki uboczne. Biorę heparynę od dłuższej chwili. Morfologię i koagulację badam sobie regularnie. U mnie jest wszystko ok, ale to nie znaczy, że u kogoś innego nie mogą wystąpić komplikacje.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 20 września 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oublier

    A jakie badania wykonujesz właśnie w ciąży jakie badania trzeba kontrolować biorąc te zastrzyki.?

    Mi lekarz przepisał wczoraj następna wizytę mam za tydzien i dla mojej spokojnej głowy chce z nim porozmawiać o tych badaniach żebym spala spokojnie

    monik84111
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 20 września 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio robiłam : morfologia, INR, czas protrombinowy, PT%WSK, czas APTT, Fibrynogen, AT III, D-dimery, transaminazy, fosfotaza zasadowa, GGT i LDH. Plus jeszcze glukoze, trójkę tarczycową i ogólne badanie moczu, ale to zlecone z innej bajki ;)

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Indigoletta Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 2 listopada 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki tym zastrzykom donosiłam 3 ciążę i urodziłam córkę. Słuchaj lekarza bo wie co robi. Zastrzyki możesz robić w uda lub brzuch. Ja robiłam w uda na przemian co dziennie rano.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również po dwóch poronieniach w trzeciej ciazy dostałam clexane i ją szczęśliwie donosiłam. Pózniej byłam w czwartej ciąży zastrzyków nie miałam niestety straciłam ją. Teraz jestem w piątej ciąży i zastrzyki też są , mam badzieję że zakończy się szczęśliwie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również jestem na zastrzykach. W poprzedniej ciąży też je robiłam, ale nie pomogły. Dodatkowo jestem na metypredzie.

    Wkurza mnie igła fraxipariny - jest taka tępa mam wrażenie. Czasem za 2 albo 3 razem udaje mi się wbić. Wcześniej tydzień byłam na neoparinie, ale piekło, chociaż igła była cieniutka i super się wkłuwała. Zostanę jednak przy tym co teraz jestem.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ