X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr zarodek na usg mniejszy
Odpowiedz

zarodek na usg mniejszy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • lovely Koleżanka
    Postów: 73 7

    Wysłany: 24 lutego 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mocno się denerwuje, byłam dzisiaj na usg i według moich wyliczen jestem w 6tc+4. Dzisiaj byłam u ginekologa i podczas usg okazało się ze zarodek jest mniejszy niż powinien być w tym czasie. Lekarz mnie uspokaja mówiąc ze ciąża jest młodsza, że do zapłodnienia doszło później niż w 12 dniu cyklu, że moje cykle są dłuższe niż 28 dni. Ja jednak troszkę się załamałam :( bardzo boje się ze cos z moim dzidziusiem jest nie tak ze nie rozwija się prawidłowo :( czy któraś z was miała podobna sytuacje. Błagam pomóżcie :(

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 24 lutego 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdopodobnie jest tak, jak Ci mówi lekarz. Wiek ciąży się liczy od ostatniej miesiączki, która wystąpiła przed ciążą. Normy rozwoju malucha są chyba tak wyliczane, jakby do zapłodnienia dochodziło ok. 14 dnia cyklu. Jeśli więc miałaś owulację np. w 21 dniu cyklu, to Twój maluszek po prostu jest realnie o tydzień młodszy, niż jego wiek ciążowy.

    lovely, polkosia, Enii lubią tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 24 lutego 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lovley nie denerwuj się , zdarza się tak u wielu kobiet ;) to normalna sprawa na poczatku ciązy jest , dokladnie musiałaś miec pozniej owulacje niz przewidywałaś i cykle są dłuzsze ;) czekaj na nastepne usg , bąbelek urośnie do swoich rozmiarów ;) badx spokojna

    lovely, SaRrEnKAa lubią tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Anka83 Autorytet
    Postów: 1111 187

    Wysłany: 24 lutego 2015, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lovely, nie denerwuj się. Skoro lekarz powiedział Ci że tak może być, to nie ma się czym martwić. Ja, będąc w ciąży też tak miałam...Mała była, ale rozwijała się prawidłowo i mam teraz zdrowego, kochanego urwisa:-) Też mnie dziwiło, bo między terminami porodu według miesiączki i usg miałam 2 tygodnie różnicy. A urodziłam jeszcze tydzień później...

    lovely lubi tę wiadomość

    km5sdf9hy0ig5cgk.png
    mhsv3e5eyxpv2hl6.png
  • lovely Koleżanka
    Postów: 73 7

    Wysłany: 24 lutego 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro ide na badania, a na następne usg kazał przyjść za 10 dni, więc umówiłam się na 6 marca. Dzisiaj było widać pecherzyk i zarodek wielkości 1 mm szczerze to bardzo się martwię :(

  • Anka83 Autorytet
    Postów: 1111 187

    Wysłany: 24 lutego 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na pierwszej wizycie też lekarz powiedział, że narazie jest tylko pęcherzyk i miałam przyjść za dwa tygodnie, a myślałam że ciąża jest starsza...Po prostu do zapłodnienia doszła później niż myślałam.Idź spokojnie i nie martw się, wszystko będzie dobrze.

    km5sdf9hy0ig5cgk.png
    mhsv3e5eyxpv2hl6.png
  • lovely Koleżanka
    Postów: 73 7

    Wysłany: 24 lutego 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka83 wrote:
    U mnie na pierwszej wizycie też lekarz powiedział, że narazie jest tylko pęcherzyk i miałam przyjść za dwa tygodnie, a myślałam że ciąża jest starsza...Po prostu do zapłodnienia doszła później niż myślałam.Idź spokojnie i nie martw się, wszystko będzie dobrze.
    Masz rację nie będę się zamartwiac bo to tylko będzie szkodzić malenstwu :) zobaczymy wszystko 6 marca. Dziękuję wam za te ciepłe słowa. Na prawdę podnioslyscie mnie na duchu :)

  • Anka83 Autorytet
    Postów: 1111 187

    Wysłany: 24 lutego 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musimy się trzymać razem:-) A jak to mówią Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko:-)

    lovely, spoky lubią tę wiadomość

    km5sdf9hy0ig5cgk.png
    mhsv3e5eyxpv2hl6.png
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 24 lutego 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie masz sie czym martwic :) U mnie wg OM jest 11 tc + 3 d, a wg USG na poczatku Dzidzius byl mlodszy o 5 dni, na nastepnym USG o 6/7 dni, a teraz jest mlodszy tylko o 3 dni. :) Mialam pozno owulacje bo w 19 dniu cyklu dopiero.

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się , jak byłam w ciąży z córcią to różnica między Usg a z wyliczeń była 2 tygodnie !
    Urodziłam w terminie zdrowa córę.
    Powodzenia i pozdrawiam goraco

  • Anka83 Autorytet
    Postów: 1111 187

    Wysłany: 24 lutego 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiacu wrote:
    Nie martw się , jak byłam w ciąży z córcią to różnica między Usg a z wyliczeń była 2 tygodnie !
    Urodziłam w terminie zdrowa córę.
    Powodzenia i pozdrawiam goraco
    Ja też miałąm taką różnicę. Ale ja urodziłam jeszcze tydzień później...W 41 tygodniu...

    km5sdf9hy0ig5cgk.png
    mhsv3e5eyxpv2hl6.png
  • lovely Koleżanka
    Postów: 73 7

    Wysłany: 25 lutego 2015, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny uspokoiłyscie mnie !!!! :)

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 25 lutego 2015, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lovely ja miałam owulacje w 27 dniu cyklu... terminy to już w ogóle z miesiączką się nie pokrywały :) 2 tyg różnicy...
    a córcia jest cała i zdrowa :) najważniejsze że prawidłowo się rozwija i w swoim tempie :) raz na USG wyskakiwał termin na 9 marca, potem na 3 marca albo 25 luty.. teraz znów 9 marzec :P

    nie martw się na zapas :)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 25 lutego 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2016, 20:10

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym powiedziała bez nerwów kochana i że porostu doszło później do zapłodnienia.
    U mnie też długo zarodka nie było i serduszka widać aż w końcu się pokazało i bije i rośnie.

  • lovely Koleżanka
    Postów: 73 7

    Wysłany: 26 lutego 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za podtrzymywanie na duchu. Dzisiaj pobolewa mnie podbrzusze więc mam nadzieję że maluszek rośnie :-)

  • mirka14 Autorytet
    Postów: 842 817

    Wysłany: 26 lutego 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też różnica wynosiła 2tygodnie bo ovu była dopiero w 26 dc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2015, 16:37

    Aniołeczek 08.05.2013
    jwzh2b5.png
    mbm7spn.png
  • lovely Koleżanka
    Postów: 73 7

    Wysłany: 27 lutego 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że i w moim Przypadku tak jest i jak teraz pójde do lekarza 6.03 to usłyszę bijące serduszko ❤

  • Elza Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 15 lutego 2016, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde czytając to widzę, że to dość szeroki problem. ja mam to samo. zdążyłam się już pozamartwuac. miesiaczke miałam 20 grudnia. 28 stycznia poszłam potwierdzić ciążę bo na teście zobaczyłam dwie piękne kreski (po dwóch latach starania :) ). usg potwierdziło. pecherzyk był 9.8 mm. 9 lutego byłam umowiona na kolejne usg u mojego ginekologa. z moich obliczeń miał to być 7 tydzień i 2 dzień. usg pokazało płód i serduszko, ale wielkość wskazywała na równo 6 tydzień. lekarz zalecił usg za 2 tyg. nie założył karty ciąży. 22 lutego ma się okazać czy nadrobi czy jest coś nie tak. staram się nie myśleć ale siedzę jak na szpilkach. to druga ciaza. z córeczka nie było takich problemów.

  • Magee Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę pocieszcie mnie! Ostatnia miesiączka 19.04, owulacja 6.05 (robiłam test) następnego dnia stosunek. W dniu spodziewanej miesiączki test pokazał cieniutka kreskę. Poszłam do lekarza okazało się ze powiększone endometrium ale nie było widać pęcherzyka. Kazał przyjść za 2 tygodnie. Byłam dzisiaj na usg a tam widać pęcherzyk ale nie widać zarodka. Zrobiłam betę i jest na poziomie 1396. Strasznie się boje

    M.
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ