X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zaparcia...
Odpowiedz

Zaparcia...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie, no wlasnie jak radzicie sobie z zaparciami?
    Ja wlacze z nimi od lat przez chora tarczyce a teraz jeszcze gorzej ;(
    Prosze uprzejmie o Wasze zlote rady! :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • sweetfire Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele, pomaga sok z kapusty pity najlepiej na czczo, lekarka mi poleciła... ale jeśli masz mdłości to nie jest łatwo go wypić, ale naprawdę pomaga


    f2w33e3k9b6n6gix.png

  • sweetfire Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha ja osobiście zauważyłam, ze herbata miętowa też dobrze na mnie zadziałała , ale nie wiem czy to nie był przypadek, natomiast sok pomaga tylko kup świeży i wypij tak 250 ml, i zostań w domu przez jakieś 2-3 godziny od wypicia:)

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam Ci dziś o tym napisać :P
    No właśnie ja też od kilku dni się męczę z zaparciami :( Boli mnie już brzuch,taki wzdęty balon :/ Jem dużo jabłek bo ponoć pomagają ale jak na razie nie widzę żadnych efektów. W ogóle owoce i surowe warzywa są dobre na szybszą przemianę materii ale na mnie jakoś to nie działa . Ponoć mleko lub jogurty naturalne są dobre. Zaraz będę pić szklankę mleka i zobaczę czy coś się ruszy :P

    Oj jakie my biedne :P Ciągle jakieś męczące dolegliwości...A wszystko przez i DLA małego szkraba :D



    Rachele wrote:
    Moje Drogie, no wlasnie jak radzicie sobie z zaparciami?
    Ja wlacze z nimi od lat przez chora tarczyce a teraz jeszcze gorzej ;(
    Prosze uprzejmie o Wasze zlote rady! :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Meggi31 Ekspertka
    Postów: 174 354

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano na czczo szklanka ciepłej wody z cytryną i miodem;) Pomaga:)

    iv09gu1r9swezozr.png
  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nie pomogła :(

    Piję siemię lniane na noc i na czczo - nie pomaga.
    Przed posiłkami biorę Colon C - pomogło raz i przestało.
    Do musli dorzucam otręby pszenne - przed ciążą pomagało na zaparcia, teraz nie.
    Jem kefiry, owoce, warzywa, dużo piję soków i wody. Masakra jakaś. Czuję się jak godzilla :/
    Wczoraj lekarz mi polecił syrop Lactuloza. Kupiłam, wzięłam po kolacji - na razie żadnych efektów. A już 2 dni nie mogę... :/ Chyba wypróbuję ten sok z kapusty...

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez nic nie pomaga! Przez tarczyce zmagam sie z problemem od 15 lat.... przetestowalam wszystko. Moge wypic sok z kiszonej kapusty, popic maslanka, brac Colon C i zjesc kg kiwi... i nic ;)
    Jutro zapytam lekarza jakie 'leki' sa dozwolone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2014, 10:15

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to pomógł TYLKO sok z kapusty... Masakra, jedna taka mała buteleczka 6,50 zł ;)

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie lepiej kupić po prostu kapustę kiszoną na wagę i ten sok wycisnąć?

    Mg wrote:
    No to pomógł TYLKO sok z kapusty... Masakra, jedna taka mała buteleczka 6,50 zł ;)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • sweetfire Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku jadłam kiszoną kapustę rano... bleee i nic, dopiero ten sok zdziałał cuda:) ale nie można chyba za często go pić bo efekt jest po prostu przeczyszczający, a to odwadnia więc nie ma co przesadzać.
    Martika nie wyciśniesz tyle tego soku, a kupiony w sklepie no to jak Mg pisała około 6 zł za małą butelkę, ale przynajmniej naturalna metoda.
    Rachele bardzo Ci współczuje bo mi też nic nie pomagało, dopiero ten sok, chyba nie pozostaje Ci nic innego jak coś z apteki.

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mnie nawet bigos popity mlekiem nie działa :/ czuję się taaaaka ciężka :P

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby syrop Lactuloza jest dla kobiet w ciąży i pomaga na zaparcia. Kiedyś w necie coś o tym czytałam i mój gin kazał mi to brać. Powiedział :"po tym nie będzie już pani miała problemów z zaparciami" - taa, jasne... Nic a nic nie pomogło.

    Ja się czuję z tymi zaparciami conajmniej jak dinozaur. A do tego bardzo się boję hemoroidów :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 22:48

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    herbata rumiankowa bądź miętowa, jabłka, woda w dużych ilościach, chlebki ryżowe :)

  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, ja opatentowałam sposób na swoje zaparcia, może którejś z Was również pomoże.

    W zasadzie, tak jak wcześniej pilnowałam, żeby spożywane produkty były wzbogacone w błonnik, tak teraz jadam to, na co organizm ma zapotrzebowanie (różnorakie zachcianki itd.) i mimo to nie mam już problemów z zaparciami.

    Mój sposób:
    Colon C - łyżeczkę preparatu mieszam z sokiem owocowym 100% i piję przed większymi posiłkami. Jeśli nie uda mi się przed każdym większym posiłkiem, biorę Colon C z sokiem po ostatnim posiłku (kolacji).
    Otręby pszenne - również mieszam 1-1,5 łyżeczki z sokiem z owoców ok. godz. 18:00-19:00.
    Poza tym dużo wody mineralnej, a najwięcej wieczorami. Błonnik (otręby, Colon C) wchłania wodę, dzięki temu stolec nie jest twardy.
    A na pobudzenie motoryki jelita (niestety nie dam rady pić codziennie soku z kapusty, bo już na sam zapach robi mi się niedobrze) piję rano kawę. Bardzo słabą: płaska łyżeczka na duży kubek + 1/2 mleka.
    I co najważniejsze: do kolacji zawsze jem 3 kiwi.
    No i pomaga. Już tak od mniej więcej tygodnia. Tej kawy w zasadzie nigdy nie dopijam do końca. Kończy się na 3-4 łykach i biegnę do toalety. Potem już kawy nie kończę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2014, 10:43

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • spinnka Koleżanka
    Postów: 59 43

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już chyba 4 dzień mam zaparcie...gdzie kupujecie sok z kapusty???

    PCOS, starania od 06.2012
    11.02.2013 - aniołek (7 tydzień)
    01.07.2014 - aniołek (8 tydzień)
    hchy3e3kx72ungcg.png[/url
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam a mnie pomaga bardzo duża ilość płynów aż mi się gotuje w brzuchu wszystko ale działa ale wzdęta jestem strasznie :)

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tez ten problem :/ sliwki nie pomagają :/

  • mefka3 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie, jeśli chodzi o zaparcia to dwie rzeczy, które polecam: 2xkiwi dziennie lub szałwia - naprawdę przynosi ulgę, reguluje pracę jelit; powodzenia.

    mefka3
  • qatarynka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poprzedniej ciąży pomógl mi na maxa colon C. Można w ciąży- poleciła mi znajoma dietetyczka.

    6e1868b05c59aacaa1438d9ddd651bbb.png
  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również stosuję Colon C - mieszam z wyciśniętym sokiem z trzech kiwi.
    Jak ręką odjął.
    Poza tym kiwi to bomba witaminowa. Ma dużo witaminy C, kwas foliowy i inne.

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ