X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zaparcia...
Odpowiedz

Zaparcia...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie, no wlasnie jak radzicie sobie z zaparciami?
    Ja wlacze z nimi od lat przez chora tarczyce a teraz jeszcze gorzej ;(
    Prosze uprzejmie o Wasze zlote rady! :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • sweetfire Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele, pomaga sok z kapusty pity najlepiej na czczo, lekarka mi poleciła... ale jeśli masz mdłości to nie jest łatwo go wypić, ale naprawdę pomaga


    f2w33e3k9b6n6gix.png

  • sweetfire Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha ja osobiście zauważyłam, ze herbata miętowa też dobrze na mnie zadziałała , ale nie wiem czy to nie był przypadek, natomiast sok pomaga tylko kup świeży i wypij tak 250 ml, i zostań w domu przez jakieś 2-3 godziny od wypicia:)

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam Ci dziś o tym napisać :P
    No właśnie ja też od kilku dni się męczę z zaparciami :( Boli mnie już brzuch,taki wzdęty balon :/ Jem dużo jabłek bo ponoć pomagają ale jak na razie nie widzę żadnych efektów. W ogóle owoce i surowe warzywa są dobre na szybszą przemianę materii ale na mnie jakoś to nie działa . Ponoć mleko lub jogurty naturalne są dobre. Zaraz będę pić szklankę mleka i zobaczę czy coś się ruszy :P

    Oj jakie my biedne :P Ciągle jakieś męczące dolegliwości...A wszystko przez i DLA małego szkraba :D



    Rachele wrote:
    Moje Drogie, no wlasnie jak radzicie sobie z zaparciami?
    Ja wlacze z nimi od lat przez chora tarczyce a teraz jeszcze gorzej ;(
    Prosze uprzejmie o Wasze zlote rady! :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Meggi31 Ekspertka
    Postów: 174 354

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano na czczo szklanka ciepłej wody z cytryną i miodem;) Pomaga:)

    iv09gu1r9swezozr.png
  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nie pomogła :(

    Piję siemię lniane na noc i na czczo - nie pomaga.
    Przed posiłkami biorę Colon C - pomogło raz i przestało.
    Do musli dorzucam otręby pszenne - przed ciążą pomagało na zaparcia, teraz nie.
    Jem kefiry, owoce, warzywa, dużo piję soków i wody. Masakra jakaś. Czuję się jak godzilla :/
    Wczoraj lekarz mi polecił syrop Lactuloza. Kupiłam, wzięłam po kolacji - na razie żadnych efektów. A już 2 dni nie mogę... :/ Chyba wypróbuję ten sok z kapusty...

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez nic nie pomaga! Przez tarczyce zmagam sie z problemem od 15 lat.... przetestowalam wszystko. Moge wypic sok z kiszonej kapusty, popic maslanka, brac Colon C i zjesc kg kiwi... i nic ;)
    Jutro zapytam lekarza jakie 'leki' sa dozwolone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2014, 10:15

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to pomógł TYLKO sok z kapusty... Masakra, jedna taka mała buteleczka 6,50 zł ;)

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie lepiej kupić po prostu kapustę kiszoną na wagę i ten sok wycisnąć?

    Mg wrote:
    No to pomógł TYLKO sok z kapusty... Masakra, jedna taka mała buteleczka 6,50 zł ;)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • sweetfire Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku jadłam kiszoną kapustę rano... bleee i nic, dopiero ten sok zdziałał cuda:) ale nie można chyba za często go pić bo efekt jest po prostu przeczyszczający, a to odwadnia więc nie ma co przesadzać.
    Martika nie wyciśniesz tyle tego soku, a kupiony w sklepie no to jak Mg pisała około 6 zł za małą butelkę, ale przynajmniej naturalna metoda.
    Rachele bardzo Ci współczuje bo mi też nic nie pomagało, dopiero ten sok, chyba nie pozostaje Ci nic innego jak coś z apteki.

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mnie nawet bigos popity mlekiem nie działa :/ czuję się taaaaka ciężka :P

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby syrop Lactuloza jest dla kobiet w ciąży i pomaga na zaparcia. Kiedyś w necie coś o tym czytałam i mój gin kazał mi to brać. Powiedział :"po tym nie będzie już pani miała problemów z zaparciami" - taa, jasne... Nic a nic nie pomogło.

    Ja się czuję z tymi zaparciami conajmniej jak dinozaur. A do tego bardzo się boję hemoroidów :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 22:48

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    herbata rumiankowa bądź miętowa, jabłka, woda w dużych ilościach, chlebki ryżowe :)

  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, ja opatentowałam sposób na swoje zaparcia, może którejś z Was również pomoże.

    W zasadzie, tak jak wcześniej pilnowałam, żeby spożywane produkty były wzbogacone w błonnik, tak teraz jadam to, na co organizm ma zapotrzebowanie (różnorakie zachcianki itd.) i mimo to nie mam już problemów z zaparciami.

    Mój sposób:
    Colon C - łyżeczkę preparatu mieszam z sokiem owocowym 100% i piję przed większymi posiłkami. Jeśli nie uda mi się przed każdym większym posiłkiem, biorę Colon C z sokiem po ostatnim posiłku (kolacji).
    Otręby pszenne - również mieszam 1-1,5 łyżeczki z sokiem z owoców ok. godz. 18:00-19:00.
    Poza tym dużo wody mineralnej, a najwięcej wieczorami. Błonnik (otręby, Colon C) wchłania wodę, dzięki temu stolec nie jest twardy.
    A na pobudzenie motoryki jelita (niestety nie dam rady pić codziennie soku z kapusty, bo już na sam zapach robi mi się niedobrze) piję rano kawę. Bardzo słabą: płaska łyżeczka na duży kubek + 1/2 mleka.
    I co najważniejsze: do kolacji zawsze jem 3 kiwi.
    No i pomaga. Już tak od mniej więcej tygodnia. Tej kawy w zasadzie nigdy nie dopijam do końca. Kończy się na 3-4 łykach i biegnę do toalety. Potem już kawy nie kończę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2014, 10:43

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • spinnka Koleżanka
    Postów: 59 43

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już chyba 4 dzień mam zaparcie...gdzie kupujecie sok z kapusty???

    PCOS, starania od 06.2012
    11.02.2013 - aniołek (7 tydzień)
    01.07.2014 - aniołek (8 tydzień)
    hchy3e3kx72ungcg.png[/url
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam a mnie pomaga bardzo duża ilość płynów aż mi się gotuje w brzuchu wszystko ale działa ale wzdęta jestem strasznie :)

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tez ten problem :/ sliwki nie pomagają :/

  • mefka3 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie, jeśli chodzi o zaparcia to dwie rzeczy, które polecam: 2xkiwi dziennie lub szałwia - naprawdę przynosi ulgę, reguluje pracę jelit; powodzenia.

    mefka3
  • qatarynka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poprzedniej ciąży pomógl mi na maxa colon C. Można w ciąży- poleciła mi znajoma dietetyczka.

    6e1868b05c59aacaa1438d9ddd651bbb.png
  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również stosuję Colon C - mieszam z wyciśniętym sokiem z trzech kiwi.
    Jak ręką odjął.
    Poza tym kiwi to bomba witaminowa. Ma dużo witaminy C, kwas foliowy i inne.

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ