X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zapalenie pęcherza w ciąży
Odpowiedz

Zapalenie pęcherza w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) jestem w 4 tc i dostałam właśnie zapalenie pęcherza :/ znacie jakiś sposób na to? Są jakieś tabletki jakie mogę wziąć?

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj.

    Polecam ten artykuł.

    https://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza-i-porod/ciaza/zdrowie/zapalenie-pecherza-w-ciazy-leki-i-domowe-sposoby/#

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję:)

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo proszę. Musisz się po trochu przyzwyczajać, że teraz co by się nie działo trzeba konsultować z lekarzem prowadzącym ciążę ;)

    4 tydzień, szybko się dowiedziałaś :) gratuluję i życzę spokojnej ciąży :)

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Alphelia Autorytet
    Postów: 1163 921

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam zapalenie pęcherza w 11tc. Położna radziła mi pić bardzo dużo wody i jeść żurawinę. Przyznam, że zjadłam trochę tej żurawiny ile mogłam, bo miałam wtedy mdłości, i trochę mi pomogło, bo przynajmniej ustało pieczenie przy oddawaniu moczu. Natomiast zgłosiłam się i tak do mojej ginekolog, zrobili mi badanie moczu i przepisała mi antybiotyk. To był taki jednorazowy proszek do wypicia z wodą. Ogólnie pomogło.

    ckaiyx8dc6hukqvp.png
    iv099vvjy5dzvqw0.png
    11.07.2017 [*] Aniołek 8tc.
    01.06.2019 [*] Aniołek 7tc.
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jutro wizyta u gina lub rodzinnego dopiero, a dzisiaj pieczenie i klucie :/
    Czy oprócz żurawiny czymś można się wspomóc? Piję sok apteczny z żurawiny z wodą. Zawsze przechodziło od razu, ale widać w ciąży tak łatwo nie jest.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • Axana Autorytet
    Postów: 325 218

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety zapalenie pęcherza w ciąży to częsta przypadłość na którą leków zz apteki bez recepty bez konsultacji z lekarzem brać nie wolno. Furagina w I i III trymestrze jest niedozwolona.
    Ja w 10/11tc jak miałam zapalenie pęcherza to dostałam od ginekologa rozpuszczalny proszek - Monural - antybiotyk w 1 dawce. Lekarka poleciła mi również Urosept (ale na własną rękę bym nie brała).

    Ze sposobów naturalnych polecam sok z żurawiny z apteki (taki który nie ma cukry bo te sklepowe syropy to ponad 50% cukru w składzie), duże ilości wody z cytryną, nawet 3l dziennie żeby wypłukać przewody moczowe, suszona żurawina lub Żuravit w tabletkach dla wsparcia.

    Ja zapalnenia pęcherze miewałam od czasu do czasu, ale to które zdarzyło się w ciąży było najbardziej bolesne i najdłużej się leczyło :(

    atdcpiqv8drqss4a.png
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie skończyło sie na monuralu. Teraz profilaktycznie łykam zurawine i widze ze dziala.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • Edziorro Koleżanka
    Postów: 83 15

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dopadło kilka dni temu w nocy, obecnie 8t5d, od razu złapałam za wodę i zjadłam sporą garść żurawiny. Rano było już lepiej więc poszłam do pracy i po 10h pojawiła się krew w moczu :/ Od razu pobiegłam pryw.do gin., biorę antybiotyk Keflex. Czy któraś brała go w pierwszym trymestrze? Lekarz uspokajał, że jest zupełnie bezpieczny.

    hashi, levothyroxine 37.5mg
    1cs
    oar83e3kx7q1e7jy.png
  • Edziorro Koleżanka
    Postów: 83 15

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesssssa wrote:
    Dziewczyny jutro wizyta u gina lub rodzinnego dopiero, a dzisiaj pieczenie i klucie :/
    Czy oprócz żurawiny czymś można się wspomóc? Piję sok apteczny z żurawiny z wodą. Zawsze przechodziło od razu, ale widać w ciąży tak łatwo nie jest.
    Dokładnie: w ciąży jest zupełnie inaczej :/ Ja przed ciążą na palcach jednej ręki mogłam wyliczyć zapalenia pęcherza w ciągu całego życia. I nigdy nie brałam antybiotyku. Zawsze pomagała duża dawka wit.C i wodaaaa. Tym razem jednak objawy postępowały ze zdwojoną siłą i nie chcą odpuścić.

    hashi, levothyroxine 37.5mg
    1cs
    oar83e3kx7q1e7jy.png
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziorro wrote:
    Mnie dopadło kilka dni temu w nocy, obecnie 8t5d, od razu złapałam za wodę i zjadłam sporą garść żurawiny. Rano było już lepiej więc poszłam do pracy i po 10h pojawiła się krew w moczu :/ Od razu pobiegłam pryw.do gin., biorę antybiotyk Keflex. Czy któraś brała go w pierwszym trymestrze? Lekarz uspokajał, że jest zupełnie bezpieczny.

    Wiem, że w I trymestrze na pewno furagina jest zakazana. Tego Keflexu nie znam, ale sądzę że skoro wypisał go ginekolog to wie co robi.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dopadła ta przypadłość w 6 tc i mój ginekolog przepisał mi urinal. Jego skład to same naturalne składniki i co ważne nie zawiera furaginy.

  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie właśnie też dopadło chyba zapalenie pęcherza, czuję kłucie, parcie na pęcherz. Ratuje się na razie duża ilością wody i herbata z żurawiny, ale nie wiem co robić. Wizyta u ginekologa dopiero za tydzień i nie wiem czy czekać i na własną rękę leczyć się domowymi sposobami czy biec do internisty.

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • MałaCzarna1988 Autorytet
    Postów: 667 240

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam sok z żurawiny 100% do kupienia w aptece (ja wlewam sobie okreslona ilosc podana z tylu na butelce soku do 1,5l wody i tak pije caly dzien). Pomoglo. Polecil mi tez to moj lekarz bo nie jest zwolnennikiem żadnych lekow w 1 trymestrze.

    mhsvp07wihx7lu0a.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przerabiałam to już kilka razy, napiszę co mi pomogło:

    Na ostrą infekcję (ból przy siusianiu, częstomocz, dyskomfort), z którą poszłam do ginki dostałam MONURAL.

    Potem stosowałam profilaktykę i do dziś (tfu, tfu) infekcja nie wróciła, czyli już ok. 3 m-ce spokoju.

    1. ŻURAVIT - 2 x 1 jak macie infekcję, 1x1 profilaktycznie - ja go daję głównie przed snem, żeby przez noc wykwasił bakterie, a rano robię siusiu, ale wiadomo, w ciąży zdarza się wstawać w nocy kilka razy, więc różnie to bywa :) Można też zamiast żuravitu stosować sok żurawinowy 100%, szklaneczka dziennie, też lepiej przed snem, ale trzeba się liczyć z tym, że jest to dużo droższa opcja niż żuravit.

    2. OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO
    Kupuję w aptece i codziennie daję sobie na bieliznę 2-3 krople rano i wieczorem. Olejek ma działanie bakteriobójcze. Łatwo się spiera, ale ma dość intensywny zapach :D

    3. CZĘSTE ODDAWANIE MOCZU
    To zalecenie mojej lekarki, żeby chodzić siusiu nawet na kropelkę, czasem lepiej się nawet troszkę zmusić, żeby opróżnić pęcherz całkowicie. Ja staram się pilnować, żeby chodzić do toalety co 2h.

    Póki co jest OK, mam nadzieję, że ten stan się utrzyma.
    U mnie niestety te zapalenia pęcherza są bardzo dotkliwe, więc nawet gdyby trzeba było codziennie stawać na głowie, żeby tego uniknąć to bym stawała :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 11 maja 2022, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znajoma z pracy często choruje na pecherz. Urolog jej powiedział, żeby przestała brać furagine, bo w rzeczywistości ten lek zamiast działać to podrażnia ściany pęcherza.

    Profilaktycznie dobrze jset przyjmować sok z żurawiny
    https://produktybonifraterskie.pl/produkt/sok-z-zurawiny/

    Świewtny skład ma ten od ojców Bonifratrów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2022, 12:22

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ