X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr za maly pęcherzyk płodowy... Ratunku
Odpowiedz

za maly pęcherzyk płodowy... Ratunku

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • criekietka Znajoma
    Postów: 20 11

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! bardzo prosze o pomoc bo wariuje, jestem w 6 tyg ciąży byłam dzisiaj na usg i okazało się ze pęcherzyk płodowy jest nieznacznie mniejszy, w jamie pęcherzyka, pęcherzyk żołtkowy na dolnym biegunie zarodek 1,5mm. czy któraś tez tak miała? mozna jakoa wpłynąć na wzrost tego pęcherzyka? co robic? pomóżcie!

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    criekietka wrote:
    Cześć Dziewczyny! bardzo prosze o pomoc bo wariuje, jestem w 6 tyg ciąży byłam dzisiaj na usg i okazało się ze pęcherzyk płodowy jest nieznacznie mniejszy, w jamie pęcherzyka, pęcherzyk żołtkowy na dolnym biegunie zarodek 1,5mm. czy któraś tez tak miała? mozna jakoa wpłynąć na wzrost tego pęcherzyka? co robic? pomóżcie!

    Nic nie zrozumiałam.

    Piszesz o pęcherzyku (płodowym?), a podajesz wymiar zarodka? Jaki wymiar ma pęcherzyk płodowy GS? I od czego pęcherzyk płodowy jest "nieznacznie mniejszy"?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 23:19

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • criekietka Znajoma
    Postów: 20 11

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie, jedynie co mam na wyniku badań to to: Hbd6, w jamie macicy pęcherzyk ciążowy nieznacznie mniejszy, w jamie pęcherzyka pęcherzyk żółtkowy, na dolnym biegunie zarodek Ok 1,5mm, FHR+ Lekarka jedynie powiedziała ze nie podoba jej się ten pęcherzyk bo jest trochę za mały i ze dziecko może być obciążone genetycznie chorobami i ze niby w ciągu 2 tygodni wyjaśni się czy donoszę.., wiec jestem załamana i chciałam wiedzieć czy któraś z was miała taki przypadek. I czy udało się donosić i urodzić zdrowe dziecko?

  • Sylwiu Autorytet
    Postów: 430 280

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na tym etapie trudno powiedziec, owulacja mogla byc pozniej, nie wiem po co lekarka Cie straszy... zrob bete w odstepie 2 dni I sprawdz czy rosnie prawidlowo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 08:46

  • criekietka Znajoma
    Postów: 20 11

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam betę na początku ładnie przyrastala...ale może faktycznie jeszcze powtórzę, teraz tez była akcja serduszka widoczna na usg wiec się ucieszyłam a tu za chwile taki strzał... w czwartek idę znowu na usg zobaczymy co wtedy mi powie, oby wszystko się pozytywnie wyjaśniło... dzięki za pomoc i wsparcie :-)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    criekietka wrote:
    Ja tez nie, jedynie co mam na wyniku badań to to: Hbd6, w jamie macicy pęcherzyk ciążowy nieznacznie mniejszy, w jamie pęcherzyka pęcherzyk żółtkowy, na dolnym biegunie zarodek Ok 1,5mm, FHR+ Lekarka jedynie powiedziała ze nie podoba jej się ten pęcherzyk bo jest trochę za mały i ze dziecko może być obciążone genetycznie chorobami i ze niby w ciągu 2 tygodni wyjaśni się czy donoszę.., wiec jestem załamana i chciałam wiedzieć czy któraś z was miała taki przypadek. I czy udało się donosić i urodzić zdrowe dziecko?

    Ja bym zrobiła drugie USG u innego lekarza. Jest zarodek, jest akcja serca - super !!! A pęcherzyk płodowy to nie jest kula o idealnych wymiarach, że z której strony nie spojrzysz to ma taki sam wymiar. Często ma on kształt fasolki, czy banana i dużo zależy od kąta pod jakim wykonuje się pomiar: z jednej strony wymiar może być większy, a z drugiej mniejszy. Nie panikowałabym na pewno bo dziecko żyje i rośnie, ma akcję serca, tylko poszłabym gdzieś indziej :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • criekietka Znajoma
    Postów: 20 11

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje, masz racje skonsultuje to gdzieś indziej jeszcze. Muszę myśleć pozytywnie :-)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ