X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr za male? :(
Odpowiedz

za male? :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Serce mi drzy ze strachu. W czwartek 10.04 mialam usg lekarz zapewnil ze wszystko dobrze ale dzis w wykresie zobaczylam ze w 12tyg dziecko powinno miec od 60mm do 70mm. a ja mam na usg 32mm. W poniedzialek wizyta. Lzy mi sie kreca tak sie boje.

    wijak
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    32mm... Pewnie tez bym się zmartwiła...Ale z drugiej strony każdy dzidziuś jest inny..jeden większy,drugi mniejszy...Jedz ładnie,żeby rósł :) Nie martw się na zapas i zobaczymy co na wizycie bedzie-pewno urośnie,ze się zdziwisz:)

    wijak lubi tę wiadomość

  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje dddodiii ale jak sie nie martwic odchodze od zmyslow zastanawiam sie czy nie pojsc jutro na usg do innego lekarza sprawdzic nie wytrzymam przez weekend z tymi myslami tak bardzo kocham moje malenstwo i nie wiem co sie dzieje w poniedzialek mam badania prenatalne ze wzgledu na wiek...a do poniedzialku tyle czasu co Ty bys zrobila? poszla na usg czy poczekala
    nie wiem sama co robic a maz w delegacji zostalam z tym samiutka

    wijak
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, ja bym poszla jutro do innego lekarza...tak wlasnie zrobilam w 1 ciazy. Trzymam kciuki bardzo mocno za dobre wiadomosci!! Sciskam mocno!

    wijak lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki wiek ciąży masz wpisany na USG?

    qXNVp2.png
  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziwne bo CRL 32mm-odp.10,1hbd . ostatnia miesiaczka 25stycznia .

    wijak
  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niewiem czy ja juz z nerwow zle licze ? tu na wykresie zaznaczylam termin usg i zobaczylam 12tydzien i ze za malo? co myslisz karmar?? prosze napisz

    wijak
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ciąża de facto trwa od zagnieżdżenia. Oczywiście, liczy się tygodnie od ostatniej miesiączki formalnie,ale ponieważ zagnieżdżenie jest w różnych momentach,stąd wynikają różnice. Ponadto, jeśli ostatnią miesiączkę miałaś 25 stycznia,to nie jesteś w 12 tygodniu tylko w 11. Belly liczy tygodnie dziwnie i niezgodnie z tym,jak liczą tygodnie ciąży ginekolodzy i położnicy. W ciąży liczą się UKOŃCZONE tygodnie,a nie ten,który aktualnie leci. Ja miałam ostatnią miesiączkę 22 stycznia i też jestem w 11 tygodniu,moje dziecko jest zazwyczaj i tak 4 dni do tyłu ze względu na późniejszą owulację/zagnieżdżenie,więc na belly czytam o tygodniu ciąży 1 do tyłu i biorę pod uwagę niższe wartości. Myślę,że nie masz się czym martwić.

    wijak lubi tę wiadomość

    qXNVp2.png
  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiec poczekac do poniedzialku ale czy 32mm nie jest i tak za malo...coz obawy i tak zostana widze twoje malenstwo ma 5cm.

    wijak
  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale wiesz dziekuje karmar masz racje bo mam regularne miesiaczki wiec dni plodne mialam okolo 2 tygodni po okresie wiec malenstwo ma ponad 10tyg. a w 10 tyg.wzrost by sie zgadzal napisze w poniedzialek co po prebatalnych. dziekuje

    wijak
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio miało 2,5 cm :) Nie,nie jest za mało,ponieważ jeżeli owulacja wystąpiła u Ciebie troszkę później lub zagnieżdżenie się ciut obsunęło to ciąża po prostu może być trochę młodsza. Jak przejrzysz forum,to czasem maluch jest do tyłu o 2 tygodnie. Ale spokojnie, dzieciaki nadrabiają i rosną. Ale żeby rosły muszą mieć spokój,a ich mamy nie mogą się denerwować ;) Opis ciąży belly czytaj naprawdę rekreacyjnie,ale absolutnie nie przywiązuj się do tych statystyk. Najlepszym dowodem może być to,że po porodzie niektóre dzieci mają 52,54 cm,a inne 57 czy 59 cm,ale i jedne i drugie są dobrze rozwinięte :)

    wijak lubi tę wiadomość

    qXNVp2.png
  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moj synek teraz 14 latek wazyl 4850 i mierzyl 62 :-) juz jestem spokojniejsza jeszcze raz dziekuje

    karmar lubi tę wiadomość

    wijak
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow...kawał chłopa :) Cieszę się,że już Ci lepiej :)

    wijak lubi tę wiadomość

    qXNVp2.png
  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiec bedziemy rodzily prawie w tym samym czasie :)

    karmar lubi tę wiadomość

    wijak
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się, ja miałam teraz tak że piszą że dziecko średnio waży w którymś tygodniu ileś tam a moje dziecko nawet połowy nie ważyło tyle. A teraz okazuje się że dziecko rozwiniętę na wiecej tygodni niż ja jestem w ciąży, wniosek taki że to trzeba czekać aż zacznie przybierać. Tak samo jest jak się wcześniaki urodzą, są malutkie ale większość z nich szybko nadrabia straty.

    wijak lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokladnie :) Czytałam na forum,ze dziewczyny tez się martwily,ze za maly,a potem jak wystrzelił,to ho ho :)
    I Karmar ma racje- nie licz tak jak liczy Bellybestfriend,tylko o tydzień do tylu-tak licza lekarze ;) Glowa do góry i nic się nie martw,mogłabyś sie martwic,gdyby dzidziulka nie bylo,a on tam jest i z pewnością urośnie :) Moj w 11 tygodniu miał chyba nie ale 4cm.

    wijak lubi tę wiadomość

  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje dziewczyny <3

    wijak
  • Trisska Znajoma
    Postów: 26 8

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie byłam dziś u gina na pierwszym usg i mam podobny problem, bo wg miesiączki jestem w 5 tyg i 1 dniu a pęcherzyk na 5,9 mm i gin powiedział, że jest tydzień za mały... mam nadzieję, że miałam owulację później. mam na tydzień przyjść, powinno być serduszko... trochę się martwię...

    3jgxol2aj69homjq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mi na pierwszej wizycie (5t3d według ostatniej miesiączki) lekarz powiedział, że mała ciąża, na kolejnej (8t0d według miesiączki) już tak nie mówił maluszek miał 14.4mm według norm to był już 8t2d więc głowa do góry wszystko będzie dobrze!!!
    z drugiej strony dlaczego niektóre dzieci rodzą się z wagą 4500 a inne 2900 ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie:) Tak jak kazda z nas jest inna,tak każdy dzidziulek jest inny:)

    wijak lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ