X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr za male? :(
Odpowiedz

za male? :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cóż...

    Nasz Bąbel w 10tc (dokładnie 10tc+0 dni) miał 25mm, a w 13tc - 65mm. Też początkowo był za mały aż do 20 tygodnia ;) A teraz? Gin załamana kazała mi zgłosić się ponownie na usg, bo nie wierzyła, że tyle waży ;) I zapowiada się Klocuś na dzień dzisiejszy 3,5kg i ponad 50cm długości ;)
    Spokojnie, dzieci rosną w swoim tempie :)

    Ps I nie sugeruj się tym co wyczytasz w internecie ;) Wg. niektórych stron powinnam u swojego dziecka podejrzewać wodogłowie, bo główka odpowiada 40tc ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2015, 17:22

    wijak lubi tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Trisska Znajoma
    Postów: 26 8

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda że lekarze na wizycie tak nie pocieszają... Postaram się ten tydzień jakos przerwać i myśleć że jest ok :)z tego co piszą na necie można się nieźle zakręcić... Każdy na inne tabele :P

    3jgxol2aj69homjq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem w sytuacji gdy ostatnia miesiączka 20.02, formalnie powinnam przecież być 7 tyg. 5 dni w ciąży, a wg usg jestem 6 tyg. 3 dni. Czuję jakiś wewnętrzny strach, ale widziałam kropka w sobotę (5 tyg. 6 d), biło mu serduszko, był przemaleńki 1,6 mm! Wizytę mam 05.05, wierzę że moje obawy są bezzasadne. Lekarz kazał mi nie zastanawiać sie nad faktem, czy 3-dniową ciążę już mógł wykryć test ciążowy (no bo tak by wyszło wg usg). Ech...
    Jedno co jest pewne, to powiedział że takie 10-dniowe różnice nie są niczym nadzwyczajnym. Nie zostaje nic innego jak mu wierzyc...

  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wlasnie ja tez poczytalam i myslalam ze paranoi dostane ale juz sie uspokoilam w poniedzialek badania poczekam spokojnie :)

    Renia7910 lubi tę wiadomość

    wijak
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie stresujcie się dziewczyny niczym :) nie czytajcie głupot w necie bo tylko można się negatywnie nakręcać..a po co ?:)
    u mnie w 6+1, ciąża odpowiadała 5+0 ,
    a we wtorek, na usg byłam w 9+1 i wymiarami moje maleństwo jest dokładnie właśnie 9+1 :) także nie sugerować proszę się niczym :)
    bywają takie różnice, bo każde dziecko rozwija się inaczej, ale po 2 tyg. a już ze 100% pewnością po trzech tygodniach wszystko dojdzie do normy :)

    dddodiii, polkosia, Pokahontaz lubią tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 10t5d zarodek miał 37 mm, więc chyba jednak nie masz co panikować ;) Teraz nadrobił pięknie i rośnie dalej.

    dddodiii lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie,dzieciaki nadrabiają,tylko trzeba dać im czas i święty spokój. A czytać w internecie naprawdę nie ma co, można dostać nerwicy..ja się przed pierwszą wizytą u lekarza tak naczytałam,że zdiagnozowałam u siebie dosłownie wszystko i pierwsza wizyta kosztowała mnie masę nerwów (może nie tyle wizyta,co czekanie na nią...). Mój lekarz jak zobaczył moje zdenerwowanie,to mi kazał nic nie czytać w internecie,a Mężowi kazał zepsuć modem :D Od tego czasu się nie stresuję, nie czytam i jestem przeszczęśliwa i wierzę,że dzięki temu Junior też ma się weselej :)

    pakima, dddodiii lubią tę wiadomość

    qXNVp2.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmar ma rację i to dużą, ja po urodzeniu dziecka naczytała się z kolei o odchodach, z tych nerwów to oni mi faktycznie się zatrzymały. Owszem wiele wiadomości było przydatnych typu nie odkurzać, bo macica może wypaść. Ale jeśli chodzi o ich kolor i konsystencję to każda przez to inaczej przechodzi.

    Tak samo nie czytaj o dziecku ze szczegółami, każde jest inne, to wszystko jest uśrednione. Lepiej jak już czytać to z przymrużeniem oka :)

    karmar, wijak lubią tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Belito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wijak, kochana nie martw sie na zapas!!! jestesmy w takiej samej sytuacji. tez mam malego maluszka w brzuchu ktory odpowiada 10 - mu tygodniowi chociaz tak naprawde jest to juz 12sty tydz. Ma juz raczki nozki bijace serduszko! Wszystkojest w porzadku! Poprostu ciaza jest mlodsza o te kilka dni i nie ma obaw do zamartwiania sie. Glowa do gory :)

    wijak lubi tę wiadomość

  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nieco spokojniejsza czekam na poniedzialkowe badania jak fajnie ze mozna z kims sie podzielic zmartwieniem duzo mi pomoglyscie kochane mamy ... dziekuje wszystkim

    wijak
  • Belito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koniecznie daj znac wijak !

  • Belito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wijak melduja jak tam ?

  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    serduszko nie bije zegnajcie kochane dbajcie o siebie ja umarlam dzis tez

    wijak
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wijak Kochanie tak mi przykro!!! Nie wiem co powiedzieć... Dbaj o siebie i bądź twarda.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi przykro :( trzymaj sie :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :(
    Wijak! Pamiętaj,ze masz synka i to jest najważniejsze...

  • Belito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak mi przykro :( trzymaj sie cieplo !

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ