X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wyrostek plciowy NUB
Odpowiedz

Wyrostek plciowy NUB

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z was słyszała ten sposób określania płci już w pierwszym trymestrze? Podobno jeśli jest ułożony równolegle do kręgosłupa to dziewczynka, jeśli mocno odstaje do góry i jest zazwyczaj zakończony kuleczka to chłopiec. pokaże wam jak to u mnie wygląda. Niby od 12 tyg się go określa ale wydaje mi się że u mojego maleństwa też go wypatrzylam. To prawie 10 tydz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 17:06

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/249cb9fca617.jpg

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, nie nastawiaj sie za bardzo na płeć określona z wyrostka płciowego. U mnie z dużym prawdopodobieństwem miał byc chłopczyk, zaczęłam mowić juz do brzuszka „on”, a tutaj niespodzianka i juz za kilka tygodni na świecie pojawi sie dziewczynka. :)

    Oleśka11, 19ewelaaa89 lubią tę wiadomość

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, moja siostra też dzięki tej metodzie liczyła na synka a wyszła jednak dziewczynka. Bujda na resorach i tyle. Jak u Ciebie prawie 10 tydzień to cierpliwości, jak wszystko dobrze pójdzie to już za miesiąc będziesz wiedzieć i to nie gdybając :)

    19ewelaaa89 lubi tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 listopada 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarka mówiła, że w 11 tygodniu to te wyrostki są niemal identyczne i w zasadzie to jest takie zgadywanie :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jako ciekawostkę powiem Wam o innej bzdurnej teorii, mianowicie o teorii Ramziego, na którą nakręcają się niektóre dziewczyny we wczesnej ciąży. W skrócie chodzi w niej o to, że określa się gdzie położona jest kosmówka/łożysko względem pęcherzyka ciązowego. U mnie jest po lewej co podobno ma wskazywać na dziewczynkę, zaś dziś dowiedziałam się, że będzie chłopak. Kolejna bzdura :)

    19ewelaaa89 lubi tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 25 listopada 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 wrote:
    Tak jako ciekawostkę powiem Wam o innej bzdurnej teorii, mianowicie o teorii Ramziego, na którą nakręcają się niektóre dziewczyny we wczesnej ciąży. W skrócie chodzi w niej o to, że określa się gdzie położona jest kosmówka/łożysko względem pęcherzyka ciązowego. U mnie jest po lewej co podobno ma wskazywać na dziewczynkę, zaś dziś dowiedziałam się, że będzie chłopak. Kolejna bzdura :)
    Brzmi to faktycznie irracjonalnie, ale zadziwia mnie skuteczność tej metody. Na Facebooku jest grupa zamknięta i "ekspertki" na podstawie zdjęcia usg określają płeć. Sprawdzalnosc jest dość wysoka. Nie wiem czy to przypadek czy faktycznie coś w tym może być.

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 25 listopada 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szi wrote:
    Brzmi to faktycznie irracjonalnie, ale zadziwia mnie skuteczność tej metody. Na Facebooku jest grupa zamknięta i "ekspertki" na podstawie zdjęcia usg określają płeć. Sprawdzalnosc jest dość wysoka. Nie wiem czy to przypadek czy faktycznie coś w tym może być.
    Byłam przez chwilę na tej grupie, bo znajoma wysłała link. Co do tej sprawdzalności to tak nie wyrokowałabym :) po pierwsze to trzeba pamiętać, że prawdopodobieństwo trafienia w ciemno to aż 50%, a po drugie to wiesz jak jest- częściej po czasie napiszą dziewczyny te, którym się sprawdziło. Te, którym się nie sprawdziło to zazwyczaj wypisują się z grupy i wyrzucają to z pamięci, jak każdą bzdurę ;)

    gann3e3k131pma53.png
  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 25 listopada 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 wrote:
    Byłam przez chwilę na tej grupie, bo znajoma wysłała link. Co do tej sprawdzalności to tak nie wyrokowałabym :) po pierwsze to trzeba pamiętać, że prawdopodobieństwo trafienia w ciemno to aż 50%, a po drugie to wiesz jak jest- częściej po czasie napiszą dziewczyny te, którym się sprawdziło. Te, którym się nie sprawdziło to zazwyczaj wypisują się z grupy i wyrzucają to z pamięci, jak każdą bzdurę ;)
    No wiem. TeŻ tak myślałam sobie że w sumie to jest 50% na trafienie. DZiwne to wszystko trochę.ale może coś w tym wszytkim było skoro jakaś teoria powstała, choć nikt tego nie udowodnił . A sama nie wiem co o tym myśleć...

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 listopada 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A testy sody robiłyście? ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 25 listopada 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem co to :)

    gann3e3k131pma53.png
  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 26 listopada 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    A testy sody robiłyście? ;)
    Robiłam dla beki,:D nie pienila sie(co niby ma wskazywać na dziewczynke). Ale w pierwszej ciąży też sie nie pienilo i mam teraz już 3 letniego synka. Więc bujda na resorach :D

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ