BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > I trymestr > Wyrostek plciowy NUB
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

19ewelaaa89
Autorytet
1273

Wysłany: 20 listopada 2018, 16:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czy któraś z was słyszała ten sposób określania płci już w pierwszym trymestrze? Podobno jeśli jest ułożony równolegle do kręgosłupa to dziewczynka, jeśli mocno odstaje do góry i jest zazwyczaj zakończony kuleczka to chłopiec. pokaże wam jak to u mnie wygląda. Niby od 12 tyg się go określa ale wydaje mi się że u mojego maleństwa też go wypatrzylam. To prawie 10 tydz.

Wiadomość wyedytowana przez autora 20 listopada 2018, 17:06

xnw43e3ksrhr28ji.png
74di3e5eyeeino0z.png

19ewelaaa89
Autorytet
1273

Wysłany: 20 listopada 2018, 16:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/249cb9fca617.jpg

xnw43e3ksrhr28ji.png
74di3e5eyeeino0z.png

Slonko92
Przyjaciółka
20

Wysłany: 20 listopada 2018, 18:09
Cytuj | (2) | Zgłoś
Czesc, nie nastawiaj sie za bardzo na płeć określona z wyrostka płciowego. U mnie z dużym prawdopodobieństwem miał byc chłopczyk, zaczęłam mowić juz do brzuszka „on”, a tutaj niespodzianka i juz za kilka tygodni na świecie pojawi sie dziewczynka. :)

Oleśka11, 19ewelaaa89 lubią tę wiadomość

Oleśka11
Autorytet
639

Wysłany: 20 listopada 2018, 18:30
Cytuj | (1) | Zgłoś
Dokładnie, moja siostra też dzięki tej metodzie liczyła na synka a wyszła jednak dziewczynka. Bujda na resorach i tyle. Jak u Ciebie prawie 10 tydzień to cierpliwości, jak wszystko dobrze pójdzie to już za miesiąc będziesz wiedzieć i to nie gdybając :)

19ewelaaa89 lubi tę wiadomość

gann3e3k131pma53.png

Leira
Autorytet
1189

Wysłany: 20 listopada 2018, 20:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mi lekarka mówiła, że w 11 tygodniu to te wyrostki są niemal identyczne i w zasadzie to jest takie zgadywanie :P

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Oleśka11
Autorytet
639

Wysłany: 21 listopada 2018, 14:55
Cytuj | (1) | Zgłoś
Tak jako ciekawostkę powiem Wam o innej bzdurnej teorii, mianowicie o teorii Ramziego, na którą nakręcają się niektóre dziewczyny we wczesnej ciąży. W skrócie chodzi w niej o to, że określa się gdzie położona jest kosmówka/łożysko względem pęcherzyka ciązowego. U mnie jest po lewej co podobno ma wskazywać na dziewczynkę, zaś dziś dowiedziałam się, że będzie chłopak. Kolejna bzdura :)

19ewelaaa89 lubi tę wiadomość

gann3e3k131pma53.png

Szi
Ekspertka
56

Wysłany: 25 listopada 2018, 17:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
Oleśka11 wrote:
Tak jako ciekawostkę powiem Wam o innej bzdurnej teorii, mianowicie o teorii Ramziego, na którą nakręcają się niektóre dziewczyny we wczesnej ciąży. W skrócie chodzi w niej o to, że określa się gdzie położona jest kosmówka/łożysko względem pęcherzyka ciązowego. U mnie jest po lewej co podobno ma wskazywać na dziewczynkę, zaś dziś dowiedziałam się, że będzie chłopak. Kolejna bzdura :)
Brzmi to faktycznie irracjonalnie, ale zadziwia mnie skuteczność tej metody. Na Facebooku jest grupa zamknięta i "ekspertki" na podstawie zdjęcia usg określają płeć. Sprawdzalnosc jest dość wysoka. Nie wiem czy to przypadek czy faktycznie coś w tym może być.

Oleśka11
Autorytet
639

Wysłany: 25 listopada 2018, 17:16
Cytuj | (0) | Zgłoś
Szi wrote:
Brzmi to faktycznie irracjonalnie, ale zadziwia mnie skuteczność tej metody. Na Facebooku jest grupa zamknięta i "ekspertki" na podstawie zdjęcia usg określają płeć. Sprawdzalnosc jest dość wysoka. Nie wiem czy to przypadek czy faktycznie coś w tym może być.
Byłam przez chwilę na tej grupie, bo znajoma wysłała link. Co do tej sprawdzalności to tak nie wyrokowałabym :) po pierwsze to trzeba pamiętać, że prawdopodobieństwo trafienia w ciemno to aż 50%, a po drugie to wiesz jak jest- częściej po czasie napiszą dziewczyny te, którym się sprawdziło. Te, którym się nie sprawdziło to zazwyczaj wypisują się z grupy i wyrzucają to z pamięci, jak każdą bzdurę ;)

gann3e3k131pma53.png

Szi
Ekspertka
56

Wysłany: 25 listopada 2018, 18:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Oleśka11 wrote:
Byłam przez chwilę na tej grupie, bo znajoma wysłała link. Co do tej sprawdzalności to tak nie wyrokowałabym :) po pierwsze to trzeba pamiętać, że prawdopodobieństwo trafienia w ciemno to aż 50%, a po drugie to wiesz jak jest- częściej po czasie napiszą dziewczyny te, którym się sprawdziło. Te, którym się nie sprawdziło to zazwyczaj wypisują się z grupy i wyrzucają to z pamięci, jak każdą bzdurę ;)
No wiem. TeŻ tak myślałam sobie że w sumie to jest 50% na trafienie. DZiwne to wszystko trochę.ale może coś w tym wszytkim było skoro jakaś teoria powstała, choć nikt tego nie udowodnił . A sama nie wiem co o tym myśleć...

Leira
Autorytet
1189

Wysłany: 25 listopada 2018, 19:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
A testy sody robiłyście? ;)

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Oleśka11
Autorytet
639

Wysłany: 25 listopada 2018, 20:46
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja nie wiem co to :)

gann3e3k131pma53.png

19ewelaaa89
Autorytet
1273

Wysłany: 26 listopada 2018, 20:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
Leira wrote:
A testy sody robiłyście? ;)
Robiłam dla beki,:D nie pienila sie(co niby ma wskazywać na dziewczynke). Ale w pierwszej ciąży też sie nie pienilo i mam teraz już 3 letniego synka. Więc bujda na resorach :D

xnw43e3ksrhr28ji.png
74di3e5eyeeino0z.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)