X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wypadanie włosów
Odpowiedz

Wypadanie włosów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 23 maja 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, już przed ciąża miałam ok. 2 miesiące problem z włosami po malowaniu... (farba cała mi się zmyła więc tylko umęczyłam się u fryzjera i wydałam kasę)... Włosy były suche, wypadały... Ale ostatnio wypadają mi garściami, bardzo dużo ich tracę przy myciu włosów, nakładam maseczkę na godzinę nawet by nie były takie suche i trudne do rozczesania. Czy mogę je jakoś wzmocnić? Jakieś ziółka bezpieczne w ciąży? Obawiam się, że lada moment zostanę łysa :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 23 maja 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli u mnie akurat to zawsze był jeden z wcześniejszych objawów ciąży. Zarówno w tej jak i w dwóch poprzednich włosy leciały mi garściami jeszcze przed testem. Ginka mi mowila, ze to przez progesteron. Teraz juz mi mniej wypadają, wcinam selen bo przyznam, ze przez jakiś czas zrobiłam sobie przerwę w jego jedzeniu. A teraz juz wzięłam 19 tabletek ciągiem codziennie po jednej i jest już w miarę :) A selen dobry i na włosy o na cerę i na tarczycę. Jednak najpierw skonsultuj to z ginekologiem, mi akurat to ginka zleciła :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 23 maja 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Seli u mnie akurat to zawsze był jeden z wcześniejszych objawów ciąży. Zarówno w tej jak i w dwóch poprzednich włosy leciały mi garściami jeszcze przed testem. Ginka mi mowila, ze to przez progesteron. Teraz juz mi mniej wypadają, wcinam selen bo przyznam, ze przez jakiś czas zrobiłam sobie przerwę w jego jedzeniu. A teraz juz wzięłam 19 tabletek ciągiem codziennie po jednej i jest już w miarę :) A selen dobry i na włosy o na cerę i na tarczycę. Jednak najpierw skonsultuj to z ginekologiem, mi akurat to ginka zleciła :)

    ooo dzięki za odpowiedź :) mi już wypadały przed ciążą... ale się nasiliło, myślałam, że to może wina glucophagu... ale teraz nie biorę... A jest masakra.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez garściami wypadały. Byłam przerażona, bałam się ze do porodu pójdę łysa! Uspokoiło się okolo 20 tygodnia. Tydzień temu byłam i mojej fryzjerki i zauważyła, ze włosów mam mniej ;)

    Niestety nic nie pomagało, kupiłam szampon z czarnej rzepy, nie myłam codsiennie żeby ich nie męczyć, nie suszyłam, nie prostowałam.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 24 maja 2018, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Mi tez garściami wypadały. Byłam przerażona, bałam się ze do porodu pójdę łysa! Uspokoiło się okolo 20 tygodnia. Tydzień temu byłam i mojej fryzjerki i zauważyła, ze włosów mam mniej ;)

    Niestety nic nie pomagało, kupiłam szampon z czarnej rzepy, nie myłam codsiennie żeby ich nie męczyć, nie suszyłam, nie prostowałam.

    Nie pociesza mnie to :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 24 maja 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, a masz problemy z tarczyca?

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 maja 2018, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Seli, a masz problemy z tarczyca?
    Tak, teraz przy ciazy biore eurhyrox.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 25 maja 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Tak, teraz przy ciazy biore eurhyrox.
    Jaki masz problem, jeśli mogę zapytać? mi teraz FT4 wyszło za niskie, od razu w sobotę lecę do endokrynologa :/

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 maja 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Jaki masz problem, jeśli mogę zapytać? mi teraz FT4 wyszło za niskie, od razu w sobotę lecę do endokrynologa :/

    mi tsh skoczyło do 3.7 a teraz mam 2,3 i ft4 1,39 mam też delikatnie anty tpo podwyższone, nie brałam euthyroxu bo przy staraniach tsh utrzymywało się tak 2,2-2,5.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo przez tarczyce też włoski lecą...
    Ja największe TSH jakie odnotowałam (a problemy z tarczyca zaczęły mi się w kwietniu ubiegłego roku) wynosiło 2,057. Wcześniej walczylam z nadczynnoscis. Już wtedy ginekolog - endokrynolog zalecił mi najniższą dawkę Euthoryxu - 25mg, bo mówił, ze skoro się staramy to dobrze aby spadlo do 1-1,5. Po trzech miesiącach juz ładnie spadło i tez zaszłam w ciążę właśnie w styczniu tego roku. I mimo, ze już mi tak ładnie spadlo do 1 to caly czas bralam to 25mg aby się to utrzymalo. Ostatnie badania robilam 9 maja, TSH 1,525, ft4 cos na poziomie 55% i endo powiedziala ze teraz hormonu bede potrzebowała więcej, wiec biorę naprzemiennie 25mg i 37,5mg. No i teraz mikroskopijne.ognisko zapalne mi sie stworzyło (żeby od razu nie nazywac tego guzkiem) o wymiarach 2x3x2mm. Z przeciwciał juz od ubiegłego roku mam obecne tylko antyTG, antyTPO siedzi cicho na szczęście :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Bo przez tarczyce też włoski lecą...
    Ja największe TSH jakie odnotowałam (a problemy z tarczyca zaczęły mi się w kwietniu ubiegłego roku) wynosiło 2,057. Wcześniej walczylam z nadczynnoscis. Już wtedy ginekolog - endokrynolog zalecił mi najniższą dawkę Euthoryxu - 25mg, bo mówił, ze skoro się staramy to dobrze aby spadlo do 1-1,5. Po trzech miesiącach juz ładnie spadło i tez zaszłam w ciążę właśnie w styczniu tego roku. I mimo, ze już mi tak ładnie spadlo do 1 to caly czas bralam to 25mg aby się to utrzymalo. Ostatnie badania robilam 9 maja, TSH 1,525, ft4 cos na poziomie 55% i endo powiedziala ze teraz hormonu bede potrzebowała więcej, wiec biorę naprzemiennie 25mg i 37,5mg. No i teraz mikroskopijne.ognisko zapalne mi sie stworzyło (żeby od razu nie nazywac tego guzkiem) o wymiarach 2x3x2mm. Z przeciwciał juz od ubiegłego roku mam obecne tylko antyTG, antyTPO siedzi cicho na szczęście :)

    Ale wydaje mi sie, ze to by wypadaly wczesniej... Jestem zla, ze farbowalam sie (po tygodniu sladu nie bylo) i fryzjerka szajsowe farby musiala miec czy cos... a teraz jest coraz gorzej.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 26 maja 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w sumie farbowanie tez mogło swoje zrobic.

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 27 maja 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    No w sumie farbowanie tez mogło swoje zrobic.

    Zrobiło... Ale dwa pierwsze tygodnie cyklu było coraz gorzej i teraz też jest :P jutro zapytam o ten selen.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 28 maja 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytaj, ja zażywam taki do ssania dodatkowo z witaminą E, która też dobrze wpływa na progesteron :) A, ze szału nie robił na poczatku ciąży to chętnie przyjmuję witaminę E razem z tym selenem :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 maja 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Zapytaj, ja zażywam taki do ssania dodatkowo z witaminą E, która też dobrze wpływa na progesteron :) A, ze szału nie robił na poczatku ciąży to chętnie przyjmuję witaminę E razem z tym selenem :)

    Nie pozwolił mi brać nic :p powiedział, że to mieszanka hormonów i raz będzie lepiej, raz gorzej... W sumie nawet poprawiło się i tak nie wypadają jak je odrobinę podcięłam :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie w ciąży włosy w ogóle nie powinny wypadac (serio:) ale burza hormonalna, byc może dochodzące problemyvz tarczyca, albo niedobory powodują, że u nie których włosy lecą bardziej.
    Możliwe, że się uspokoi albo będą już tak wypadac.

    Podciecie nie powoduje zmniejszenia wypadania włosów ;)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 maja 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czy siak się wzmocniły nieco, mi się wydaje, że to nie od ciąży bo przed miałam problem - jak pisałam od farbowania i możliwe, że od leków jakie brałam przed :) Teraz nie wypadają, wypadnie może 2-3 i tyle, a nie 3-4 garście :P

    Nynka lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, zatem ciąża zaczyna służyć :) mi też nie wypadają juz :) Po porodzie będziemy płakać ;)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ