X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wyniki z moczu-pomocy!
Odpowiedz

Wyniki z moczu-pomocy!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • wiola92 Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Kochane, mam nadzieję że ktoś tu zajrzy i mi pomoże.

    Liczę na pomoc w interpretacji wyników moczu, jestem w 11 tc. Robiłam badania moczu na początku ciąży i też nie było wesoło, gin przepisał mi Urosept i go łykałam. Jak tylko odebrałam wyniki zaczęłam go brać od nowa.

    Przejrzystość przejrzysty
    Kolor moczu słomkowy
    Glukoza nieobecna
    Bilirubina nieobecna
    Ketony nieobecne
    pH 7,5
    Ciężar właściwy 1,015
    Białko 0,24g/l
    Urobilinogen 0,2

    Nabłonki płaskie d.liczne w preparacie
    Nabłonki okrągłe 0-1 wpw
    Leukocyty 3-5 wpw
    Erytrocyty świeże 1-3 wpw
    Bakterie dość liczne w preparacie
    Pasma śluzu liczne w preparacie

    Boję się bo nie wiem co to może być. Jeśli ktoś pomoże będę bardzo wdzięczna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pewnie zwykła infekcja (obecność leukocytów i bakterii na to wskazuje), ale lekarzem nie jestem. W każdym razie nie panikuj, tylko spokojnie umów się na wizytę :)

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Infekcja, infekcja. W ciąży bardzo często się zdarza. Ja mam bardzo dużo bakterii, a mój gin i tak nie kazał leczyć - twierdzi, że i tak za tydzień czy dwa infekcja wróci, a lekami nie ma się co faszerować. Doraźnie łykam ziołowe preparaty na pęcherz i piję sok z cytryny, żeby zakwasić mocz i jest OK :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2015, 12:59

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • wiola92 Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi :) uspokoiłam się :)
    Widocznie nie ma co szukać odpowiedzi w internecie bo potrafią człowieka tak zdołować że szok :) naczytałam się że mogą to być problemy z nerkami itp aż się załamałam :/

    Pozdrawiam cieplutko :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaak...tez miałam ze aż mnie w krzyżu bolało...Spoko..wszystkie to mamy;)

  • wiola92 Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii mnie też właśnie w krzyżu boli i promieniuje aż do miednicy i bioder :/ okropne uczucie... W nocy jak śpię to nawet obrócić się jest ciężko :/ Mam nadzieję że minie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale idź lepiej do swojego ginekologa,bo niby wszystkie przechodzimy te zapalenie pęcherza,ale od diagnozy jest lekarz...Ja poszłam,bo z bólu nie mogłam..nie mogłam leżeć..potem juz ledwo chodziłam...Trwało to kilka dni...
    Lepiej to leczyć,bo to jednak sa bakterie i niech by nawet nawracało,ale wiem,ze sa tez różne powikłania,wiec idź lepiej do Gina...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze powinnaś zrobic posiew moczu-ja musiałam zrobić i cale szczęście nie wyhodowały się bakterie,więc nie musiałam już dalej brać tabletek...

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola, proponuję zaopatrzyć się w sok z żurawiny 100% dowolnej firmy :) U mnie w moczu były cuda niewidy: leukocyty, erytrocyty, nabłonki, bakterie, szczawiany wapnia... Po tygodniu jak ręką odjął i od tamtej pory święty spokój :)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bym skonsultowala to z lekarzem dla własnego spokoju miałam podobny ból w okolicy nerki sama myślałam że jakieś zapalenie zrobiłam mocz ( wszystko wyszło wporzadku) ale skonsultowalam to z lekarzem i okazało się ze kręgosłup po dwóch dniach przeszło. Każda z nas jest inna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie tak-nie rob nic na własną rękę,tylko idź do lekarza.
    Ja tez się radziłam kolezanek-czemu tak mnie plecy bolą -kazda mówiła,ze to normalne...A jednak nie...Idz do lekarza,naprawdę -myśl o dzidziulku i tylko o nim.

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalne w ciąży, że bakterie i leukocyty występują, w końcu jesteśmy na nie w takim stanie bardzo podatne. Ja zażywałam w pierwszej ciąży cały czas femisepturo i pomogło :) lek ziołowy żadne tam jakieś typowe lekarstwa, oprócz tego żurawina i woda niegazowana :)

    polkosia lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, pozwólcie że też dołączę tu do wątku, miała któraś obecne ketony w moczu? co Wam powiedział lekarz na ten temat to coś groźnego? u mnie w wynikach moczu jest że ketony obecne (++) i nie wiem czy sie tym martwić, wizyte u lekarza mam dopiero za tydzień.

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Magu Autorytet
    Postów: 1281 727

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętajcie też, żeby prawidłowo pobierać mocz. Najpierw trzeba się podmyć, a mocz pobieramy ze środkowego strumienia.

    3jgxvfxmmo60rzi2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poz!omka. wrote:
    Hej dziewczyny, pozwólcie że też dołączę tu do wątku, miała któraś obecne ketony w moczu? co Wam powiedział lekarz na ten temat to coś groźnego? u mnie w wynikach moczu jest że ketony obecne (++) i nie wiem czy sie tym martwić, wizyte u lekarza mam dopiero za tydzień.
    U mnie ketony (100-200) po wymiotach sie pojawialy. Moze byc to oznaka niedozywienia i zlego nawodnienia organizmu. Jednak mysle, ze lekarz powinien spojrzec na te wyniki, bo moze to byc rowniez oznaka cukrzycy.

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź, no ja nie wymiotowałam ani razu, a mocz pobierałam o 8 godzinie, to może faktycznie byłam juz taka wygłodzona :P Bo jeśli chodzi o nawadnianie to staram sie pic prawie 3L wody dziennie, a mimo wszystko strasznie mnie suszy też w nocy :o A co do cukrzycy to jeśli glukoze mam w normie to również mogę mieć cukrzyce ? Wszystkio oprócz tych ketonów mam w normie. Lekarz dopiero obejrzy wyniki za tydzień :-(

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ